کد خبر: ۱۰۱۵۱۸
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۷ - ۲۵ اسفند ۱۳۹۱

لاریجانی: نیروهای وفادار انقلاب متحد باشند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان سفر دو روزه خود به شهرستان قم که از روز گذشته آغاز شده، با تعدای از مراجع تقلید و آیات عظام دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش انتخاب به نقل از تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان سفر دو روزه خود به شهرستان قم که از روز گذشته آغاز شده، با تعدای از مراجع تقلید و آیات عظام دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی در پاسخ به تشکر رئیس مجلس در مورد حمایت وی پس از حادثه قم گفت: حفظ شما بر ما لازم است چون شما از ذخایر کشور هستید.

این مرجع عالیقدر شیعه اظهار امیدواری کرد تا با مدیریت صحیح نگرانی‌ها و دغدغه‌های مردم از جنبه‌های اقتصادی و سایر امور برطرف شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی تاکید کرد: اکنون شاهدیم که میان بخشی از دوستان انقلاب و نظام اختلاف است و هر کسی کار خودش را انجام می دهد که به طور حتم این موضوع به مصلحت نیست از این رو همه نیروهای وفادار باید متحد باشند چون اختلافات به نظام آسیب می‌رساند.

همچنین لاریجانی در ادامه این سفر در منزل آیت‌الله صافی گلپایگانی مرجع عالیقدر شیعه حضور یافت و با وی نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس مجلس در این دیدار گزارشی از سفر خود به کشورهای هند و پاکستان را به وی ارائه کرد.

آیت‌الله صافی گلپایگانی در پاسخ به قدردانی لاریجانی در مورد حمایت وی پس از حادثه قم گفت: اخلاص ما به شما موضوع جدیدی نیست بلکه از قدیم‌الایام بوده است.

وی ادامه داد: به طور حتم روابط با کشورها امر بسیار مهمی است و ما باید در جهت افزایش دوستی‌ها میان کشورها تلاش کنیم. البته هم اکنون دشمنانی داریم ولی باید با اکثر کشورها روابط خوب و حسنه‌ای داشته باشیم.

این مرجع عالیقدر شیعه با تاکید بر بهبود اوضاع اقتصادی مردم گفت: مردم متدین ایران پای حفظ کشور می‌ایستند اما نباید در کشور کاری از نظر فرهنگی صورت گیرد که مردم را ناراحت کند.

 همچنین در ادامه این سفر علی لاریجانی رئیس مجلس ظهر امروز با آیت‌الله جوادی آملی دیدار و گزارشی درباره عملکرد مجلس به وی ارائه کرد.

در ادامه این دیدار آیت‌الله جوادی آملی با بیان اینکه خداوند به خون‌های پاک شهدا توجه بسیاری دارد، گفت: به طور حتم این خون‌های پاک نمی‌گذارد که مشکلات کشور این گونه بماند.

این عالم برجسته با تاکید بر اینکه گرفتاری‌های کشور به برکت خون شهدا رفع خواهد شد، افزود: البته مسئولان هم باید به وظایف خودشان به طور صحیح عمل کنند.
نظرات بینندگان