arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۱۷۰۳
تعداد نظرات: ۲۶ نظر
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۲۱ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۱

آیا منظور پورمحمدی، احمدی نژاد است؟/ "مجلس به مسئولی که قانون را قبول ندارد رحم نکند"

بازار تکه پرانی به محموداحمدی نژاد این روزها داغ است، نه فقط از طیف مخالفان «دیروز و امروز» دولت که از سوی حامیان دو آتشه سابق نیز، مکرراً تکرار شود. هنوز 24 ساعت از سخنان تند و تیز آیت الله جنتی در مورد رییس جمهور نگذشته که رئیس سازمان بازرسی کل کشور طی اظهاراتی خطاب به مجلس گفت: نباید به مسئولی که قانون را قبول ندارم رحم کرد
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :بازار تکه پرانی به محموداحمدی نژاد این روزها داغ است، نه فقط از طیف مخالفان «دیروز و امروز» دولت که از سوی حامیان دو آتشه سابق نیز، مکرراً تکرار شود. هنوز 24 ساعت از سخنان تند و تیز آیت الله جنتی در مورد رییس جمهور نگذشته که رئیس سازمان بازرسی کل کشور طی اظهاراتی خطاب به مجلس گفت: نباید به مسئولی که قانون را قبول ندارم رحم کرد

به گزارش سرویس سیاسی انتخاب ، ظاهراً این سخن جنجالی پورمحمدی، کنایه ای به رییس جمهور است که براساس نظر بسیاری از نمایندگان مجلس، کارشناسان، صاحب نظران و فعالین سیاسی به «قانون گریزی» و «دور زدن قانون» شهرت یافته است.

نخستین وزیر کشور دولت نهم احمدی نژاد، با بیان اینکه مجلس نباید به مسئولی که می گوید قانون و برنامه را قبول ندارم رحم کند گفت: مجلس باید در دم این مسئول را حذف کند چرا که عدم قانون مداری یعنی اخلال در کشور.

پورمحمدی در جمع تعدادی از فعالان دانشجویی دانشگاههای شیراز، اراک و تهران با بیان اینکه دانشجویان با احساس مسئولیت باید مسائل کشور را رصدکنند به رخوت و سستی جنبش دانشجویی طی سالهای اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: علیرغم تاکیدات مقام معظم رهبری برای حفظ نشاط در دانشگاهها و برگزاری کرسی های آزاداندیشی اما با افت این مسئله مواجه هستیم.

پورمحمدی با بیان این فضای نشاط و تحرک و احساس مسئولیت در قشر جوان بخصوص قشر دانشجو باید ایجاد شود اظهار داشت: بهترین فضا ، زمان انتخابات است، فضایی برای تحرک و اقدام تاثیرگذار.

وی با اشاره به اینکه انقلاب ما ، انقلابی است که با فهم، درک ، احساسات پاک، ایثار و احساس مسئولیت  مسیر خودش را طی می کند ادامه داد: آرمانهای این انقلاب بر پایه تفکرات ضد فساد، ضد استکبار، جریانهای فاسد جهانی و ظلم بنا شده است اما این آرمانها نیازمند ایثار، انگیزه و فهم دقیق است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه ما امروز در کشور به بازتعریف و بازنویسی روز این آرمانها احتیاج داریم گفت: با انرژی سالم و پرشور نیروهای جوان می توان از موقعیت های مثبت و مطلوبی در عرصه داخلی و بین المللی برخوردار شویم.

پورمحمدی به ذکر بخش هایی از زمان شروع انقلاب توسط امام خمینی (ره) اشاره کرد و اظها رداشت: در آن زمان امام همراهان برجسته ای داشت اما وقتی که از ایشان پرسیدند با تکیه بر چه کسانی قیام کردید ایشان فرمودند  من سربازانی دارم که در گهواره هستند و بهمن 57 شاهد لشگری از همین سربازان بودیم.

وی با بیان اینکه امام می خواست فقرزدایی کند به همین جهت جوانان دانشگاهی به روستاها رفتند و این آرمان امام را تحقق بخشیدند به حضور پرشور جوانان در همه حوزه ها اشاره کرد و گفت: امام با همین جوانان، انقلاب و جنگ را مدیریت کردتا انقلاب اسلامی تثبیت شد لذا این انقلاب برای رسیدن به اهداف والای خود نیازمند سربازانی است که باید با تفکر نسل قدیمی پیوند بخورند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه امام ، رهبران میانی و پائین دستی در زمان آغاز انقلاب کار سیستمی و مدیریت بلد نبودند که البته اقتضای آن زمان هم بود افزود: اما امروز ما تجربیاتی داریم که می توان از آنها استفاده کرد؛ همچنین جوانانی داریم که به لحاظ سطح دانش و تجربه آینده دار هستند.

پورمحمدی در همین زمینه به صحبتی از یکی از سران آمریکایی اشاره کرد و گفت:  وی ، ایران را کشوری موفق در آینده ارزیابی می کرد چرا که معتقد بود میانگین سنی دانشمندان ایرانی زیر 30 سال است.

به گزارش انتخاب به نقل از مهر ؛ وی به بحث انتخابات ریاست جمهوری اشاره و با بیان اینکه ریاست جمهوری فضای مطلوبی برای مرور شرایط کشور و بیان انتقادات و نظرات مختلف است گفت: در شرایط انتخابات هم گوینده و هم شنونده احساس راحتی برای بیان ارزیابی های خود دارند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه فضای انتخابات فرصتی برای انتخاب روش و تاکتیک هاست اما نباید هیجانات بر عقلانیت غلبه کند اظهار داشت:  انتخاب باید عمیق باشد، مطابق با اصول ، فهم دقیق و شاخص های استوار.

پورمحمدی ویترین سازی ، شعار و تبلیغات انتخاباتی را دارای جذابیت هایی دانست که انتخاب افراد را به سمت و سوی خاصی سوق می دهند.

وی با بیان اینکه بیشترین هوش تبلیغاتی زمان انتخابات ریاست جمهوری در سراسر دنیا بکار گرفته می شود افزود: یعنی هنر تبلیغات در زمان انتخابات است که به بهترین نحو ممکن استفاده می شود.

در ادامه این جلسه دبیر انجمن دانشگاه فسا، دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نماینده بسیج دانشگاه اراک، عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم و دبیر سیاسی اتحادیه تشکل های دانشگاه آزاد هر کدام به طرح سئوالی از رئیس سازما ن بازرسی کل کشور پرداختند.

عمده سئوالات دانشجویان در مورد اجرای قوانین مصوب در دانشگاهها، عدم دادن مجوز برای فعالیت های دانشجویی در دانشگاههای مختلف بویژه برای دفتر تحکیم وحدت و مشکلات متعددی در تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد بود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور  درباره عدم اجرای قوانین در کشور با اشاره به اینکه عدم اجرای قانون یکی از چالش های جدی کشور است گفت: هر چند مردم هم در اجرای قوانین نقش مهمی دارند اما سهم دستگاه حاکمیت پررنگ تر است.

وی با اشاره به اینکه یکی از اصلی ترین بسترها برای رسیدن به اهداف نظام قانونگرایی است گفت: با برنامه ، اجرای آن و نهادینه کردن فرهنگ پاسخگویی در کشور می توان اصول قانونگرایی را تحقق بخشید.

پورمحمدی با اشاره به اینکه یکی از شاخص های رشد کشورها با میزان پایبندی دولت ها و مردم به قانون ارزیابی می شود افزود: ما از این جهت مشکل داریم و قطعا سهم مسئولین در این زمین از مردم بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه مجلس نباید به مسئولی که می گوید قانون و برنامه را قبول ندارم رحم می کند گفت: مجلس باید در دم این مسئول را حذف کن چرا که عدم قانون مداری یعنی اخلال در کشور.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه آمده ام تا قوانین را اجرا کنم و این جزو تفکرات من است ادامه داد: کسی که مسلمان است و قوانین را اجرا نمی کند کافر، و اگر مسلمان نیست و تعهدی به اجرای قوانین ندارد ظالم و فاسق است.

پورمحمدی به وضعیت اجرایی کشور اشاره کرد و با بیان اینکه تیم اقتصادی و اجرایی قدرتمند برای اداره کشور لازم است تا قانون را به طور کامل اجرا کند گفت: ما نیازمند تیم اقتصادی قوی هستیم و نه برنامه اقتصادی؛ چرا که برنامه اقتصادی کشور نوشته شده و نیازمند اجراست.

وی با اشاره به اینکه رئیس دولت باید بستر سرمایه گذاری برای سرمایه داران را که علاقه مند به سرمایه گذاری و بالا بردن نرخ تولید در کشور هستند فراهم کند اظهار داشت: تیم دولت باید تیمی باشد که سرمایه داران ، نخبگان ، دانشمندان و هنرمندان را به خدمت بگیرد و مجال و شکوفایی برای همه فراهم شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در خاتمه در پاسخ به این سئوال که شعار تبلیغاتی شما چیست؟ خاطرنشان کرد: در آینده ای نزدیک شعار را اعلام خواهد کرد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱۲
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۶
4
155
توهم خیلی قانون مدارنیستی
ما که بی خبرنیستیم
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
بگو ما هم بدونیم
اصلاح طلب
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۶
4
125
درسته که احمدی نژاد مشکل داره امابا رحم نکردن به او همه چی حل میشه؟
خیر. احمدی نژاد معلول ومحصول یک برداشت از قدرت ودین است که باید آن رااصلاح کرد وگرنه احمدی نژادی درسطحی بالاتر بازتولید خواهذ شد
واین اصلاح کردن امور یعنی اصلاح طلبی واصلاح طلبی به شخص وگروه نیست بلکه یک نیاز دائمی است که متاسفانه برخی بارد اصلاح طلبی اثبات می کنند که دگم ومتحجرهستند
پاسخ ها
نیما
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۶:۲۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
آره اصلاح طلبها بیان که فتنه88 در سطحی بالاتر بازتولید شود.
بی بصرت ها
| FRANCE |
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
احمدی نژاد رو چه کسانی حمایت کرد با بصیرت ها حالا همه بینا شدند و آن بی بصیرت ها حبس آقایان فکر میکنند همه کارها زیر سر احمدی نژاد است در صورتی که اگر نماینده های ملت وکلای دولت نبودند این چنین نمی شد همه آقایون باید از مردم طلب بخشش کنند
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۶
3
102
میخواهیم به قانون گریزان رحم نکنیم ؟؟ مرد حسابی عمر دولت که در حال پایان هستش و ما همچنان در حال تحمل هستیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بی وفا این زودتر می خواستی حالا چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یکی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۶
3
79
پ ن پ
منظورش لنین بوده که قانون سرمایه داری آمریکا رو قبول نداره
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۶
0
108
حالا معلوم تر شدک چه کسانی بی بصیرت هستند
ودود
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۶
1
19
آقاي پور محمدي پارسال دوست امسال آشنا؟؟؟
صمد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۶
1
9
فكر كنم عكستون فتو شاپه انتخاب؟ چون احمدي نژاد اينقد به حاج آقا پور محمدي نز ديك نميشدن.
نکونام
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
0
9
ما هفت سال واندی به احترام رای شما رای دادیم ودم برمنیاوردیم لطفاحلاشما نیز به احترام رای ما این چند مدت باقیمانده به انتخابات را تحمل رنج کنید که اوضاع بدتر ازاین نشود .
احمد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
0
11
كاش كساني كه دم از قانون مي زنند يكبار قانون مديريت خدمات كشوري كه گفته حقوق كاركنان دولت مي بايست با ميزان نرخ تورم افزايش پيدا كنه اجرا مي كردند و سازمان بازررسي كل كشور نيز بر آن نظارت داشت اي كاش روز فرا برسد كه همه افراد به قانون تمكين كنند
reza
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۵:۰۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
23
6
احمدی نزاد ادم سالم و معتقدی است و عده ای چشم دیدن او را ندارند و می خواهند اورا خراب کنند. ولی چون او ادم سالمی است خدا با اوست و هیچ کس نمی تواند او را خراب کند.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۷:۳۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
25
5
رئیس جمهور مظلوم
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
1
23
ما هم تو را می شناسیم آقای مصطفی خان پورمحمدی .اینقدر خودت را به کوچه علی چپ نزن وتو خودت وضعت خراب تر از امثال احمدی نژادهاست .دیگ به دیگ میگه روت سیاه .برو خودت را سیاه کن
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
0
21
آقاي پور محمدي جنابعالي در طي اين هشت سال براي قانون گريزي چه كردي شما كه راس بازرسي كل كشور بودي ؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
3
12
گویا تقدیر همیشگی است که کسی دارد قدرت را از دست میدهد همه از او اعلام بیزاری کنند وای به حال ما با این فرهنگ
ناشناس
|
-
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
0
17
واقعا كه شورشو درآوردين مسولين .حالا كه نزديك انتخاباته همتون صالحان زمين شديد.ببينيم كه تمام به قولي بي بصرت ها به قعر جهنم باشند آمين
خوشنویس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
9
5
از اینکه مجلس را قدرت اول معرفی کرده شکی نیست و باید توجه هم داشت که مجلس ماهم مشکل داره ، اگه یه کم فقط یه کم به فرمایشات رهبری گوش میدادند و عمل میکردند این اتفاقات نمی افتاد مشکل اینجاست که کار برای خدا نیست کار برای ارضای نفسه
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
10
7
علیرغم تاکیدات مقام معظم رهبری برای حفظ نشاط در دانشگاهها و برگزاری کرسی های آزاداندیشی اما با افت این مسئله مواجه هستیم.آقاي پورمحمدي ميشودبفرماييددرزمان صدارتتان باخانه احزاب وحركت هايدانشجويي چگونه برخوردكرديد
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
3
12
چیه آقای پور محمدی چون احمدی نژاد از دولت نهم انداختت بیرون اینقدر عصبانی هستی نه زنده باد بهار و پاییز باد رای دادن به شما تمام.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
21
6
درود بر احمدی نژاد و یارانش.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
0
6
پ نه پ منظورش منم
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
1
19
باسلام . آقای پورمحمدی عزیز.شما که پس از هشت سال دیر مسائل را می فهمی . تورا به خدا برو کوشه ائی نماز جماعتی ودعائی بگذار سیاست مدارانی که نهضت امام به آنها زنده است کار به دست بگیرند که هشت سال نه . شانزده سال از شما در سیاست جلوترند.
حسینح
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
2
14
هر چند افعال و اعمال آقای احمدی نژاد به هیچ وجه مورد تایید نیست ! لیکن وقتی امثال آقای پور محمدی از وی انتقاد می کنند باور کنید به طرفداران آقای احمدی نژاد افزوده میشود؟ از روزی که ایشان را از وزارت برکنار کرده ؛ گویی ارث ایشان بوده ؛ بطور مداوم در حال انتقاد و اعتراض به بوده ؛ با توجه به سنگینی وظایف سازمان بازرسی و نوعا" نا آشنایی امثال وی با شرح وظایفیش به جای حضور در محل کار و انجام وظیفه مکرر در حال مصاحبه با این نشریه و آن سایت میباشد و متاسفانه کنترلی هم بر او نیست ؟؟ در حالی شان اینگونه مشاغل بر کم گویی و گزیده و بجا گویی تکیه دارد ؟ پناه بر خدا ! واقعا" بستگان و آشنایان ایشان از قلت رای وی در جامعه چیزی به وی نمی گویند؟؟
lila
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۸
2
20
شما ها واقعا باور مي كنيد كه اين بازار داغ اهانت به احمدي نژاد واقعيه؟
يعني هنوز نفهميديد كه اين هم يك حركت ديگر در شطرنج سياست احمدي نژاد است كه به حاميان قديمي اش اجازه داده - بلكه مجبور كرده - كه به وي بدوبيراه بگويند تا از خودش يك چهره ي مظلوم به نمايش بگذارد؟ اين قدر ساده نباشيد. اين ها همه ش حقه است.
نظرات بینندگان