arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۱۷۰۷
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۲۲ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۱
فینال لیگ برتر بسکتبال

پتروشیمی بندر امام انتقام سال قبل را از مهرام گرفت

پس از برگزاری پنجمین دیدار فینال در لیگ برتر بسکتبال ایران، تیم پتروشیمی بندرامام با نتیجه 3-2 بر مهرام تهران غلبه کرد و نوار پنج قهرمانی پی در پی مهرام را پاره کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش انتخاب ورزشی، پنجمین دیدار فینال امروز ساعت 15:30 به قضاوت آقایان صفرزاده، آذرافزا و محمدپور آغاز شد و دو تیم رقابت نزدیکی را در کوارتر نخست به نمایش درآوردند. 22-19 نتیجه کوارتر اول بود که به نفع پتروشیمی پایان یافت.
 
در کوارتر دوم تیم پتروشیمی بندرامام با ارائه بازی بهتر و استفاده از پرتابهای منطقه ای و زیر سبد فاصله خود را با مدافع عنوان قهرمانی بیشتر نمود تا نیمه اول با حساب 41-32 بسود پتروشیمی بندرامام بپایان برسد .
 
کوارتر سوم تیم مهرام توپها و موقعیتهای زیادی را از دست داد و در مقابل ، بازیکنان پتروشیمی به بهترین شکل از اشتباهات حریف به امتیاز می رسیدند و اختلاف امتیازات را بالا و بالاتر می بردند.
 با پایان کوارتر سوم پتروشیمی اختلاف بازی را به حداکثر اختلاف رسانید و بازی در انتهای این کوارتر با نتیجه 67-46 بسود یاران پترو به اتمام رسید .

در ده دقیقه پایانی تیم مهرام فشار زیادی را برای جبران اختلاف امتیازات آورد و موفق شد خود را به نه امتیازی حریف نیز برساند اما در ادامه تیم پتروشیمی موفق شد مجددا بازی را به کنترل درآورده و در نهایت با نتیجه  88-74  مهرام را شکست داده و برای اولین بار در تاریخ بسکتبال به مقام قهرمانی دست یافت .
در این دیدار دو تیم به دلیل پنج خطا شدن بسیاری از بزیکنان تاثیر گذارشان یکی پس از دیگری آنها را اخراج شده می دیدند.

نظرات بینندگان