کد خبر: ۱۰۱۷۱۸
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۰۵ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۱

بزرگترين زندان جهان کجاست؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
باشگاه خبرنگاران: دو نماينده پارلمان استراليا از رفتار اسرائيل با فلسطينيان انتقاد کردند.

به گزارش روزنامه جروزالم پست ؛  رسانه هاي استراليا روز جمعه گزارش دادند يک سياستمدار استراليايي روز چهارشنبه در پارلمان اين کشور با توصيف غزه به عنوان بزرگترين زندان بدون سقف جهان جنجال ايجاد کرد.شوکت مسلمان، از اعضاي حزب کار استراليا اشغالگري جنوب لبنان از سوي اسرائيل را که در گذشته انجام شده بود با آلمان نازي مقايسه کرد.

وي اين اظهارات را در مباحثه اي در پارلمان نيوساوت ولز در مورد سفر تحقيقاتي اخير هيئتي از نمايندگان منطقه به اسرائيل که هيئت نمايندگان يهودي آن را ترتيب داده بود بيان کرد.اظهارات شوکت مسلمان در مورد غزه انعکاس اظهارت ديويد شوبريج از حزب سبز بود که با انتقاد از اين سفر آن را سفري يک جانبه خواند که صداي فلسطينيان و اسرائيلي هاي چپ گرا را حذف کرده است.

شوبريج پرسيد: چگونه نمايندگان پارلمان به آنجا [اسرائيل] مي روند و فقط از يکي از نهادهاي قانونگذاري يعني کنست ديدار مي کنند و شوراي قانونگذاري فلسطين را نديده مي گيرند؟ چگونه اعضايي که مي خواستند به درک متعادلي از مسائل پيش روي اسرائيل، فلسطين و خاورميانه برسند به آن سوي اين سياره مي روند اما از سفر به غزه که بزرگترين زندان بدون سقف جهان است خودداري مي کنند؟
نظرات بینندگان