کد خبر: ۱۰۱۷۴۵
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۰۸ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۱

ترکیه در حال تبدیل شدن به چها رراه اینترنتی جهان ؛ ایران هم ...

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ترکیه در حال تبدیل شدن به چهارراه اینترنتی جهان است.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب Entekhab.ir ؛ براساس تصمیم سازمان جهانی اینترنت موسوم به "آیکان"، ترکیه و سنگاپور، تبدیل به چهارراه اینترنتی قاره های اقیانوسیه، آسیا، اروپا و آفریقا خواهند شد.

بینعلی ییلدیریم وزیر ترابری، دریانوردی و خبررسانی ترکیه اظهار داشت: "براساس این تصمیم جدید، آیکان، خطوط اینترنتی جهان را در سه نقطه لوس آنجلس، استانبول و سنگاپور متمرکز کرده است. در راستای این تصمیم، لوس آنجلس، مناطق شمالی و جنوبی قاره امریکا، استانبول، خاورمیانه، اروپا و افریقا و سنگاپور نیز شرق دور را تحت پوشش قرار خواهد داد".

ییلدیریم با بیان اینکه "این یک تحول استراتژیک برای ترکیه است" تصریح کرد: بدین ترتیب ترکیه تبدیل به چهارراه اینترنتی جهان خواهد شد.

وی با بیان اینکه اتخاذ این تصمیم با تلاشهای آنکارا صورت گرفته، افزود: دستیابی به این موفقیت نشاندهنده قدرت و توان ترکیه است.

آخرین خبر از ایران

پس از آنکه آقای نامی با تخصص کاملاً غیرمرتبط با صندلی وزارت مخابرات تکیه زده، اختلالات اینترنتی نه تنها حل نشده که بیشتر هم شده است

دسترسی اغلب كاربران ایرانی به شبكه اینترنت و به ویژه سایتهای پربازدیدی همچون گوگل و یاهو از هفته گذشته تا به حال با اختلالات بسیار همراه است و بسیاری از این كاربران امكان استفاده از اینترنت را ندارند؛ این در حالی است كه تاكنون متولیان بخش اینترنت و فضای مجازی كشور اطلاع رسانی مشخصی در زمینه دلایل بروز این اختلالات نداشته اند به نحوی كه معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات، وجود اختلال در دسترسی به برخی سایتهای اینترنتی را تایید نكرد و گفت: هیچ گزارشی در این باره به ما ارائه نشده است.

قطع ارتباط و اختلال در سایتهای بربازدید خارجی پیش از این نیز سابقه داشته به نحوی كه در مهرماه امسال دسترسی به پست الكترونیك جی میل به مدت یك هفته در ایران غیرممكن شده بود.

نظرات بینندگان