کد خبر: ۱۰۱۷۸۵
تعداد نظرات: ۵۷ نظر
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۰ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۱

کیهان: نامزدهایی که به يقين از سوي شوراي‌نگهبان ردصلاحيت می‌شوند

گروه ديگر از اين جبهه مشترك، «حلقه انحرافي» است. اين حلقه به لحاظ تعداد، بسيار اندك است و دست اندركاران آن افراد كم اهميتي هستند كه ميزان درك سياسي و عقيدتي آنها را مي توان در مواضع و نوشته ها و اظهارنظرهاي سخيف آنان به ارزيابي نشست.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حسین شریعتمداری در کیهان نوشت:

1- آن روز، وقتي رسول خدا(ص) به آوردگاه «احد» در يك فرسنگي مدينه رسيد و براي مقابله با سپاه قريش به آرايش نيرو پرداخت، عبدالله بن جبير را با 50 تيرانداز چيره دست به مراقبت از «تنگه احد» گماشت و به آنان سفارش اكيد فرمود كه هرگز و تحت هيچ شرايطي تنگه را رها نكنند و از جايگاه خويش جدا نشوند، چرا كه خالدبن وليد، از سركردگان سپاه دشمن با 020 سوار شمشيرزن در آن سوي تنگه به كمين ايستاده بود و غفلت تيراندازان را انتظار مي كشيد تا از تنگه عبور كرده و سپاهيان اسلام را دور بزنند. زمان چنداني از شروع جنگ نگذشته بود كه سپاهيان اسلام با شجاعت مثال زدني سپاه مشركان را به سختي شكست داده و ناچار به فرار كردند. تعداد زيادي از نگهبانان تنگه كه شاهد شكست و هزيمت دشمن بودند، عهدي كه با رسول خدا(ص) بسته بودند را شكستند و براي جمع آوري غنيمت تنگه را رها كرده و به ميدان كارزار شتافتند. هشدارهاي پي در پي عبدالله بن جبير نيز سودي نداشت و بلافاصله پس از عزيمت تيراندازان نگهبان، خالدبن وليد با 020 شمشيرزن تحت امر خويش به تنگه حمله ور شد. محافظان باقيمانده و از جمله عبدالله بن جبير را به شهادت رساند و از پشت به سپاهيان پيروز اسلام تاخت و... تنگه احد را از اين زاويه مي توان «تنگه غنيمت»! ناميد، چرا كه محافظان تنگه در آن روز حساس، سفارش رسول خدا(ص) را وانهادند، غنيمت را در ميدان كارزار ديدند ولي خالدبن وليد را كه به كمين ايستاده بود نديدند. غفلتي كه هزينه سنگيني در پي داشت و عرصه پيروز جنگ را به دشمنان شكست خورده واگذاشت و آنچه نبايد اتفاق بيفتد، اتفاق افتاد.

2- در عرصه انتخابات رياست جمهوري يازدهم سه جبهه مشخص و تعريف شده را مي توان ديد كه به رقابت در مقابل هم ايستاده اند. جبهه اصولگرايان كه ترجمان ديگري از توده هاي عظيم مردم پاكباخته و شيفته نظام اسلامي است و به همين علت واژه «جبهه» مناسب آن نيست، چرا كه اين توده عظيم مردمي در قالب هيچ تابلوي حزبي و زيرپرچم هيچيك از گروههاي سياسي قابل تعريف نيستند، آنان در گزينش نامزدها، معيارها و ملاك هاي برگرفته از آموزه هاي اسلامي و انقلابي كه در رهنمودهاي امام راحل(ره) و خلف حاضر ايشان قابل دريافت است تكيه مي كنند و اگر در انتخابات به نامزد معرفي شده از سوي فلان جريان سياسي روي مي آورند براي آن است كه تجلي و نشانه معيارهاي ياد شده را در فلان نامزد رياست جمهوري بيشتر از ساير نامزدها مي دانند و نه به اين علت كه نامزد مورد نظر آنان را فلان جبهه معرفي كرده است.

جبهه اصولگرايان با تأكيد بر معيارها و ملاك هاي مورد اشاره در عرصه انتخابات پيش روي حاضر مي شود و مانند گذشته تلاش مي كند جريان قابل قبولي براي نمايندگي معيارهاي ياد شده و مورد پذيرش مردم باشد. در انتخابات رياست جمهوري يازدهم، اين جبهه - جبهه اصولگرايان- صرفنظر از برخي اختلاف سليقه هاي موجود در ميان دست اندركاران آن كه گاه به تفكيك دو يا سه جبهه انجاميده است، در كانون توجه توده هاي عظيم مردم قرار دارد. اين نگاه مردمي را مي توان در چند دوره انتخاباتي اخير، مجلس و رياست جمهوري به وضوح ديد.

در سوي ديگر عرصه انتخابات پيش روي اگر چه ظاهرا و با نگاه اول سه جريان متفاوت را مي توان ديد ولي در بررسي دقيق تر كه اين روزها با توجه به مواضع اعلام شده آنان به آساني امكان پذير است، دو جريان سياسي از اين سه جريان با يكديگر پيوند خورده اند؛

اول- اصلاح طلبان؛ اين جريان شامل گروهي از اصلاح طلبان است كه در فتنه آمريكايي-اسرائيلي88 وارد نشده بودند. و البته برخي از آنها اگرچه با جريان اصولگرايي نيز مرزبندي داشته و در همان حال مرزبندي چندان روشن و اعلام شده اي با اصحاب فتنه نداشته اند ولي مانند شمار ديگري از مدعيان اصلاحات آلوده به فتنه نشده بودند.

دوم- جبهه مشترك اصحاب فتنه و حلقه انحرافي؛

الف: اصحاب فتنه: اين گروه افراد اندك و كم شماري را در خود جاي داده است كه سران وطن فروش فتنه آمريكايي-اسرائيلي 88 اصلي ترين اعضاي آن هستند. اصحاب فتنه اگرچه نفرات پرشماري ندارند ولي از حمايت گسترده و فراگير مثلث بيروني آمريكا، اسرائيل و انگليس برخوردارند و به همين علت، شبكه عنكبوتي رسانه هاي بيگانه و ضدانقلاب و برخي روزنامه ها و نشريات زنجيره اي همه توان خود را به تبليغ و مخصوصا «درشت نمايي» اين جريان «ريز» اختصاص داده اند و مي كوشند، كمبود چشمگير نفرات اين جريان را با بزرگ نمايي جعلي در فضاي مجازي و سايبري جبران كنند. سرويس هاي اطلاعاتي مثلث ياد شده از اعضاي اصلي اين گروه با عنوان «فسيل زنده» ياد مي كنند، «فسيل» براي آن كه مرده اند و بعد از يك بار مصرف، شناسايي شده و ديگر كاري از آنان ساخته نيست و «زنده» به خاطر آن كه براي حفظ ساير عوامل وابسته به خود و جلوگيري از قطع اميد آنان، مجبور به حمايت از آنها هستند. دقيقا شبيه حمايت آمريكا از شاه مخلوع و فراري كه صرفا براي اميد دادن به ساير مهره هاي خود نظير ملك حسين و انورسادات و ملك خالد و... بود.

ب: گروه ديگر از اين جبهه مشترك، «حلقه انحرافي» است. اين حلقه به لحاظ تعداد، بسيار اندك است و دست اندركاران آن افراد كم اهميتي هستند كه ميزان درك سياسي و عقيدتي آنها را مي توان در مواضع و نوشته ها و اظهارنظرهاي سخيف آنان به ارزيابي نشست. اين گروه با توان و داشته هاي واقعي خود نمي توانست در كنار اصحاب فتنه جايي داشته باشد و آنچه باعث پذيرش اين حلقه از سوي جبهه مورد اشاره شده است، نفوذ اعضاي حلقه انحرافي در دولت و دسترسي آنها به اين كانون قدرت و ثروت ملي است. اعضاي اين حلقه در مواردي از كيسه بيت المال و ثروت عمومي براي اهداف خود هزينه مي كنند و به عزل و نصب مديران مي پردازند.

3- درباره جبهه مشترك ياد شده و چگونگي ورود آن به صحنه انتخابات رياست جمهوري يازدهم گفتني هاي فراواني هست كه به بعد موكول مي كنيم و در نوشته پيش روي تنها به اين نكته بسنده مي شود كه هيچ يك از سه گروه مورد اشاره - دو گروه مشترك فتنه و انحراف- و گروه اصلاح طلبان بيرون از فتنه 88 براي انتخابات خرداد 92نامزد مطرح و قابل رقابتي ندارند.

الف: گروه اول يعني اصلاح طلباني كه درون نظام تعريف مي شوند و از فتنه 88 دور بوده اند، اگرچه توان معرفي نامزد دارند ولي نامزدهاي مورد نظر آنها افرادي هستند كه در ميان مردم در مقياس كسب رأي براي رياست جمهوري، شناخته شده نيستند.

ب: نامزدهاي مورد نظر دو گروه مشترك «اصحاب فتنه» و «حلقه انحرافي» اگرچه قرار است به طور جداگانه و با ظاهري متفاوت و حتي با تظاهر به اختلاف با يكديگر مطرح شوند ولي به يقين از سوي شوراي نگهبان رد صلاحيت خواهند شد، چرا كه گروه اول -اصحاب فتنه- دستهاي آلوده به وطن فروشي و خيانت و جنايت دارند و بايستي در انتظار محاكمه و مجازات باشند و افراد اصلي گروه دوم- حلقه انحرافي- ضمن آن كه مرتكب جرايم فراوان و قابل پيگرد قانوني شده اند، بارها نيز به وضوح نشان داده اند كه با آموزه هاي اصيل اسلامي و انقلابي فاصله فراواني دارند. از سوي ديگر هر دو جريان فتنه و حلقه انحرافي مخصوصاً اعضاي اصلي آنها نه فقط پايگاهي در ميان مردم ندارند، بلكه با مخالفت شديد و بعضاً آميخته به عصبانيت آنان نيز روبرو هستند.

4- و اما، برخي از اخبار موثق و شواهد درخور توجه حكايت از آن دارد كه گروههاي ياد شده نيز به خوبي مي دانند شانسي براي پيروزي در انتخابات پيش روي ندارند و از اين روي، راهبرد اصلاح طلبان بيرون از فتنه معرفي نامزد اختصاصي و يا نهايتا گرايش به نامزدي است كه مواضع او را نزديكتر به خود ارزيابي مي كنند و راهبرد تعريف شده گروه مشترك فتنه و انحراف در انتخابات رياست جمهوري يازدهم كاستن از ضريب موفقيت اصولگرايان است و اين مقصود را با سه تاكتيك مشخص دنبال مي كنند.

الف: اعلام نزديكي به برخي از نامزدهاي احتمالي اصولگرايان با هدف القاي بدبيني و ايجاد تفرقه در ميان آنها.

ب: تلاش براي افزودن بر تعداد نامزدهاي اصولگرايان به منظور كاستن از آراء نهايي نامزد منتخب و سپس القاي اين توهم كه رويكرد مردم به اصولگرايان كاهش يافته است!

ج: بهره گيري از تبليغات گسترده در فضاي مجازي- رسانه هاي بيگانه، ضد انقلاب و روزنامه هاي زنجيره اي- با هدف «بزرگ نمايي» خود و با اين منظور كه بعد از پايان انتخابات، خود را يك اقليت مطرح! قلمداد كنند.

5- و اما، آنچه موضوع اصلي اين نوشته است و بندهاي فوق الذكر فقط مقدمه اي براي ورود دقيق تر به همين موضوع اصلي بوده است، غفلت غيرقابل توجيه برخي از اصولگرايان و يا مدعيان اصولگرايي است كه خواسته يا ناخواسته در ميدان فريب ياد شده به بازي گرفته شده اند! يكي مي گويد به لحاظ اخلاقي نمي توانم درخواست كساني را كه از من خواسته اند كانديدا شوم ، رد كنم. ديگري اعلام مي كند؛ از آنجا كه تعداد دعوت كنندگان از بنده به حد نصاب رسيده است تصميم به كانديداتوري گرفته ام! آن ديگري مي گويد؛ وقتي جوان هايي مثل من هستند، چرا دنبال پيرمردها مي رويد! و آن نامزد احتمالي ديگر ادعا مي كند كه اگر نامزد نشوم به مردم خيانت كرده ام! و... كه با حفظ احترام اين عزيزان بايد برادرانه خطاب به آنان گفت؛ احتمال چنداني براي پيروزي شما نيست. نه اين كه خداي نخواسته صلاحيت نداشته باشيد، بلكه از رويكرد مردمي در مقياس رأي آوري براي رياست جمهوري برخوردار نيستيد. بنابراين چرا بي آن كه متوجه باشيد، در ميدان حريف بازي مي كنيد؟! هر احساسي كه تكليف شرعي نيست! هست؟!

در اين باره باز هم گفتني هايي هست.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱۱
علی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
17
347
خدایا مارا به راه راست هدایت فرما. نه راه شریعتمعداری و کیهان!!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
266
33
واقعا" که تحلیلهای حاج حسین همه درسته
الان که این مقاله رو خ.ندم احساس میکنم بصیرتم بالا رفته
از سایت انتخاب هم که این مطلب مفید رو گذاشته تشکر میکنم
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
18
273
انحراف اسمی است بر ناتوانی های اصولگرایان برای سرپوش گذاشتن بر خرابکاری ها وبلکه ویرانگری هایشان در سال های گذشته
وچه عجب رویی هم دارن که این جریان رابه اصلاح طلبان پیوند می زنند
قربون سنگ پای قزوین برم
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
16
235
همین امثال احمدی نژاد یک دوره دیگه رییس جمهور شوند چیزی از مملکت باقی نمی مونه که بخواهند سرش دعوا کنند
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
11
159
ایشان از غیب خبر دارند یا مرکزی تصمیم ساز برای نظام و مردم اند؟
اگر مردم با تعریف ایشان فعلا اصولگرا هستند ،یعنی سال 1376 همه اصلاح طلب بوده اند؟ ایشان این دومی را قبول دارند؟
اگر اینطور است از کجا معلوم مردم سال1392 دوباره اصلاح طلب یا هر چیز دیگری بجز اصولگرایی-به معنای حزبی آن که در تعریف آقای دیکشنری سیاسی آمده است- نشوند؟
اصولگرایی که رهبری مطرح میکنند دایره اش به وسعت مردم ایران وحتی بیشتر است اما اصولگرایی آقای شریعتمداری شامل خود ایشان هم در برخی مواقع شاید نشود
دقت کن حاج حسین.مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شه، این همه تند رفتید کجا را گرفتید یک بار محض رضای خدا و طبق تعالیم تشیع بیا و معتدل و معقول باش
علی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
9
129
خدایا مارا به راه راست هدایت فرما. نه راه شریعتمعداری و کیهان!!
آرمان
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
7
173
يه دفعه خود آقاي شريعتمداري كانديد بشن خلاص ديگه!
داود
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
8
220
واقعاً تحلیل های این روزنامه آدم را متهوع میکند .
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
123
21
از سایت انتخاب بابت در این مقاله ارزشمند کمال تشکر را دارم
طاهر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
11
172
با سلام
شما انتخابي ها هم بد فرم ترسو هستيد چون هر چه كامنت در مورد اين فرد ما مي گذاريم شما نشان نمي دهيد. به اين اقاي شريعتمدار بگوييد اگر توانستتي يك متن بنويسي كه در آن از آمريكا و انگليس و رژيم صهيونيستي ياد نكني معلوم مي شود كه خيلي با سواد هستي. چرا از نتيجه طرفداري خود از دولت نهم و بخصوص دهم حرف نمي زني ؟؟؟؟ فكر مي كني فقط دولت مقصر است و شما هيچ تقصيري نداري ؟؟؟ اين نشانه وجدان بيدار و با بصيرت شماست ؟؟؟؟!!!! يا نه اينكه شما از حمايتهاي خود از اين دولت توبه كرديد.؟؟؟؟!!!!! ولي نه شما هميشه ديگران را مجرم مي دانيد هرچند آنها با قدرت نفوذ كلام شما و خواندن روزنامه شما اين راي مردم را گرفته و بر اريكه قدرت تكيه زده باشند. اقاي شريعتمدار ما خاتمي را احترام مي گذاريم به خاطر سلوك گفتار و رفتارش و منش بزرگوارانه اش . خاتمي نه خود را معصوم ناميد و نه دولت خود را دولت امام زمان .. ولي شما و دوستانتان اين دولت را آنگونه تعريف نموديد كه نتيجه اي بهتر از اين عايد نمي شد . خداوند تبارك و تعالي اينچنين دروغگويان را رسوا مي كند. اميدوارم ديگر كسي فريب اين صحبتهاي صد من يه غاز شما را نخورد. انشاالله..
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
7
155
توهم توهم توهم
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
8
175
خوندن مطالب کیهان ارزشی نداره برای همین نخوندم
آرسام
|
UNITED KINGDOM
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
8
164
باز رفت تو توهم!
یادمون هست تیترهای 84 و 88 شمارو...
حالا شما شدی بابصیرت و ما شدیم خائن؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
7
152
سال نو شد و سالها به همين منوال نو شد ولي برادر حسين از توهم خارج نشد.
امین
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
8
137
شما به نظرم اگه امام زمان ع هم بیاد شما جلوش قد اعلم میکنیین
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
10
122
اخه كيهان هر جه مينويسي مخاطب نداري كه حيف
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
8
148
هیچ قلمی را به اندازه قلم مهندس شریعتمداری نفرت انگیزتر البته ازذهن پر از نفرت چیزی جز نفرت هم نمی تراود می تراود؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
5
114
پيغمبر كه از غيب خبر داشت ميخواست كساني را بگمارد كه در پي غنائم نباشند پس خواست خدا بوده و شريعتمداري استاد ربط دادن همه چيز به شقيقه است ضمنا ما ملت امثال همين شريعتمداري و بالاتري هايش را برسميت نميشناسيم وغير مشروعند چد رسد دائيه انتخابات را هم داشته باشند انها جزو گروه بالاتر از فتنه و انحرافي يعني گروه دروغگويان
يه آدم خل
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
7
78
كيهان از جبهه ي خودش نام نبرد گويا همه محكوم به فنا وخيانت هستند .پس تواين مملكت كي سالم است ؟؟!!پيرژنه مي گويد:کسی که هیچ چیز راتحمل نمی کند،خود نیز تحمل ناپذیراست.كيهانيهاي محترم لطفا" كمي آهسته تر توصيه بزرگان است كه به دشمنت هم آنگونه نتاز كه شايد روزي لازم باشد عذرخواهي كني .
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
6
127
شما یک متوهم و منحرف واقعی هستی جناب شریعتمداری
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
7
105
حقیقتأ انسان متوهمی هستی حاج حسین...
ولی همینه که تو میگی! بالاخره یه چیزایی میدونی!! اینو تجربه به ما ثابت کرده!!!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
6
121
نمی دانم چرا روزنامه کيهان هميشه عصبانی است وهميشه هذيان می گويد.اينطور نيست!؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
7
123
ماشااله آقای شریعتمداری به همه علوم اشراف دارد مخصوصا" علم غیب!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
6
95
آقا ما چون بصيرت نداريم مثل هشت سال قبل هر كس رو كه آقاي شريعتمداري معرفي كنه بهش رأي ميدهيم.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
2
53
چرا نظر رو درج نمیکنی؟
ناشناس
|
UNITED STATES
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
4
80
اینها از چه می ترسند؟ وقتی می گویند فلان جریان به امریکا و... وصل است، حتماً مردم هم باید این را باور کنند و به آنها رأی ندهند. در این صورت آنها هم نباید دغده ای داشته باشند. اما می ترسند و وحشت دارند. زیرا می دانند کسی گوشش به حرف آنها بده کار نیست. وقتی می بینید مردم مثل شما فکر نمی کنند و خودتان هم این را می دانید، پس چرا از طرف آنها حرف می زنید؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
6
68
میزان رای ملت است و بس.

لطفا از قبل اظهار نظر نفرمایید و چه بسا که خود شما رد صلاحیت نشوی.

پس کا را به کاردانش بسپار و نظاره گر باش و جو متشنج ایجاد نکن.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
6
85
بابا انتخاب جون یک کلام اسامی رو میگفتی، کی حوصله خوندن دری وری های کیهانو داره!
محمد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
12
113
رئیس جمهور فقط سید محمد خاتمی
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
6
77
شريعتمداري چقدر آدم مطلعيه،‌چقدر واقعا
اون مي تونه تشخيص بده كدوم كانديدا رويكرد مردمي داره كدوم نداره
مي دونين اين يعني چي؟
يعني شريعتمداري همون مردمه و مردم هم همون شريعتمداري هستن
کسرا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
4
67
با این تفاسیر حسین شریعتمداری از نظر ایشون اقای ولایتی ارجحه و رییس جمهور میشه دیگه! اما نمیدونم چرا ایشون اصلاح طلبان رو اندک میدونه و اصولگرایان رو خیل عظیم میخونه مگه اقای خاتمی اصلاح طلب رای چند ده میلیونی از ان خود نکرد?
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
5
58
چرا می پیچونی؟! خوب اسم ببر تا همه بدونن!
علی خواه
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
2
45
متاسفم برای هرکس که این عریضه را نوشته در صنعت گفتمان وقتی علی صحبت میکرد می دانست که با چه کسی حرف می زند ومی دانست که برای خدا حرف می زند وهمیشه در حرف زدن پیروز بود و همیشه طرف حسابش به او ایمان می آوردند
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
5
79
خیالبافی های حسین توپچی
علی حسین
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
5
72
تحلیل های در پیتی............
ابو عوام
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
5
70
كيهان ديگه!! آقاي حسين شريعتمدار پيش مردم اقرار كن كه در2دوره گذشته رياست جمهوري بصيرت درانتخاب نداشته اي فكر مي كنم با اين تحليل كه ارائه داده اي باز راه انحرافي مي روي
بهزاد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
7
72
خندیدیم
MILAD BAGHERI
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
7
75
خود گویی و خود خندی...واقعآ که..!!
منصف
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
7
90
بعد از انتخاب شاهکارتان درسال 88 فکر میکنید هنوز هم صلاحیت راهنمائی وارشاد رادارید ؟
بصیرت
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
7
80
تو در جایگاهی نیستی که نظر بدی
غلامرضا
|
CZECH REPUBLIC
|
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
5
77
این جناح همیشه خود را معادل ملت می داند.
جناب شریعتمداری حلقه ی انحرافی شاهکار شماست نه اصلاح طلبها . خیلی پررویی است فرافکنی شما.
توهین به شعور مردم است
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
7
83
فتنه گر واقعی امثال شریعت نداری هستند
محمود
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
4
72
ای کاش حتی برای یکبار خود حسین اقا می آمد در صحنه رقابت و محبوبیت خودرا در بین مردم می دید؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
6
61
یه دفعه بگو رییس جمهور خوب کسیه که اول اسمش غ و اول فامیلش ح باشه دیگه
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
7
70
شریعتمداری رو جدی نگیرید
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
4
54
حق فقط همین برادر حسین هست و بس و بجز ایشان و احتمالا عده ای که مورد قبول ایشان هستند همه جهان اهل جهنم و دوزخند / آه چه دنیای کوچکی بی شک اندازه دنیای مورد نظر و قبول برادر حسین اندازه قبر انسانی بیش نیست حال آنکه شنیده ام جهان بینهایت وسعت دارد
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
4
50
جناب آقاي شريعتمداري ما هم در باره شما و نظرات اين چنيني تان كه هميشه موجب نفاق بوده گفتني هايي داريم ولي افسوس كه در هيچ جا نميتوانيم مثل شما آزادانه قلم فرسايش (شما بخوانيد قلم فرسائي) نمائيم .
shabniist
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
5
34
انتخاب جان تو دیگه چرا توقع نداشتم این وسط به هر چیزی اهمیت میدهید الا خواسته و نطر مردم همین هایی که به خاطر سیاست های غلط اصولگرابان دارند تاوان سختی را این روزها پس میدهند خواهش میکنم چشمتان را باز کنید
زها
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
5
54
واسه تفریح بود این مطلب?! من که کلی خندیدم :-) :-) :-)
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
5
61
آقای شریعتندااری! اگر میدانی اصلاح طلبان رای مردم راندارند چرا اینقدر وحشت زده ای؟چرا با آسمان ریسمان همه را نصیحت میکنی.بگذارید مردم فهیم وشهید پرور خودشان تشخیص وانتخاب کنند.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
5
49
لعنت بر شیطان
ramin
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
5
46
این دوستان کیهانی مثه اینکه اصلا تو تیران زندگی نمیکنن...همه فتنه گرند ولی امثال ولایتی و شریعت مداری امام اول اند!!!
پيام
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
7
64
خدايا مارو از دست اين ادم حسين شريعتمداري نجات بده انشاالله
جمشید
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
5
56
پیش بینی های کیهان همیشه درست از آب در میاد ؛ مثل پیش بینی سال 88 درباره احمدی نژاد ( که الان دارن دنبال مقصرش می گردن )
رحمان
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۷
4
62
تحلیلهای آبکی ودم دستی شرنیوز! بقول شاعر یکی می مرد زدرد بی غذایی برادرحسین می گفت داداش کاندید می خوایی ؟برادر!مردم چنان سرخورده اند که هربلایی هم سرشان بیاید با سکوت تحمل می کنند ودم فرو می بندد. حالا شما هرطور می خواهید به مهندسی مستقیم یا معکوس بپردازید.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۸
8
74
همش اراجیف .
متاسفانه این آدم حالت عادی ندارد و همش در توهم به سر میبرد .
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۸
4
63
طبق معمول اقای شریعتمداری با زیرکی خاص خود اکثریت مرد مسلمان ایران را بردند زیر بیرق اصولگرایان هر چند اصول گرای واقعی مردم ایرانند نه انان که مارک اصولگرایی بر خود زده اند اما ایشان از همین ترفند استفاده نموده چون چهره واقعی و 100% اصلاح طلبها به انتخابات ورود نمیکند رای کمتر اصلاح طلبها را قهر مردم با انان میدانند اگر راست میگویند اقایان صحنه را برای افرادی چون خاتمی باز بگذارند تا سیه روی شود هر که در ان غش باشد
نظرات بینندگان