arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۱۸۲۹
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۴ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۱

توقف پرداخت وام ازدواج در استان تهران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 معاون برنامه ریزی استانداری تهران، گفت: با توجه به شرایط موجود پیش بینی می‌کنیم وام ازدواج در استان تهران که از چند ماه گذشته پرداخت آن منتفی شده است تا سه ماهه اول سال آینده نیز فعلا پرداخت نشود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نعمت اله ترکی، در نشست خبری خود با اصحاب رسانه درباره پرداخت وام اشتغال در استان تهران، اظهار کرد: از سال ۸۴ مبلغ ۳ هزار میلیارد تومان برای وام اشتغال تخصیص یافته است که تاکنون حدود ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

وی ادامه داد: درباره مشاغل خانگی نیز حدود ۱۱۰ میلیارد تخصیص یافته که تاکنون ۷۳ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

معاون برنامه ریزی استانداری تهران درباره وام ازدواج نیز به ایلنا اینگونه پاسخ داد: هر بانکی مبلغی از بودجه خود را صرف پرداخت وام ازدواج می‌کند، گویا به جز صندوق مهر امام رضا اعتبارات پرداخت وام ازدواج در بانک‌های استان تهران تمام شده است از این رو با توجه به شرایط موجود پیش بینی می‌کنیم وام ازدواج در استان تهران که از چند ماه گذشته پرداخت آن منتفی شده است تا سه ماهه اول سال جاری نیز فعلا پرداخت نشود.

بودجه ای برای جابجایی پایتخت اداری استان تهران در نظر گرفته نشده است

ترکی درباره انتقال پایتخت نیز گفت: انتقال پایتخت اداری به پرند پیشنهاد استانداری بود و با توجه به زیرساخت‌های موجود در پرند می‌توان این جابجایی را انجام داد البته هنوز بودجه‌ای برای این جابجایی تخصیص نیافته و تنها در حد یک پیشنهاد است.

۹۹ درصد خانوارهای استان تهران یارانه دریافت می‌کنند

وی با اشاره به اینکه ۹۹ درصد خانوارهای استان تهران یارانه دریافت می‌کنند اعلام کرد: براساس سرشماری سال ۹۰، ۱۲ میلیون و ۱۸۳ هزار و ۳۹۱ نفر استان تهران جمعیت دارد و دارای ۳ میلیون و ۷۳۲ هزار و ۱۹۰ خانوار است همچنین تنها ۳ /۶ جمعیت در روستاهاقرار دارند و براساس اطلاعات موجود ۹۹ درصد از جمعیت استان تهران یارانه بگیر هستند.

نرخ بیكاری در استان تهران ۳ /۱۱ درصد

معاون برنامه ریزی استانداری تهران درباره نرخ بیکاری نیز گفت: در سال ۹۰ این نرخ ۳ /۱۱ درصد بود که براساس نتایج سرشماری نرخ بیکاری در سال گذشته به نسبت سال ۸۹، ۹/۲ کاهش یافته است.

وی ادامه داد: نرخ بیکاری در سال جاری نیز در فصل تابستان ۲ /۱۲ و در فصل پاییز ۵ /۹ درصد اعلام شده است.

ترکی در پاسخ به پرسش ایلنا مبنی براینکه با توجه به مساله تحریم‌ها و تعطیلی بسیاری از صنوف در استان تهران آیا پیش بینی می‌شود که رقم بیکاری در سال جاری افزایش یافته باشد گفت: رشد تولید ناخالص کشور بیانگر افزایش فعالیت است از سویی ما با ایجاد ۳۸۳ فرصت شغلی تلاش کرده‌ایم تا نرخ بیکاری در استان تهران کاهش یابد.

هیچ صنف تولیدی و صنعتی در تهران تعطیل نشده است

وی تاکید کرد: هیچ صنف تولیدی و صنعتی در تهران تعطیل نشده است و آمار و ارقام نرخ بیکاری در مقایسه با سنوات گذشته رو به کاهش است در واقع این پارامتر‌ها یعنی تحمیل برافزایش نرخ بیکاری تاثیر گذار نبوده است.

ایران در سال ۹۱ به رتبه ۱۷ اقتصادی دنیا دست یافته است

معاون برنامه ریزی استانداری تهران با اشاره به اینکه از سال آینده کاهش تصدی‌گری را در برنامه‌های استانداری خواهیم داشت اذعان کرد: ایران در سال ۹۱ به رتبه ۱۷ اقتصادی دنیا دست یافته است همچنین سهم سرمایه گذاری خارجی نیز افزایش یافته است به طوری که استان تهران در بخش صنعت ۷ برابر و در بخش معدن ۶ برابر رشد داشته است.

به گفته ترکی در بخش کشاورزی آبیاری تحت فشار نیز در سال جاری ۵۰ هزار هکتار زمین در دستور کار قرار گرفته است همچنین ۳۳۰ میلیارد تومان بانرخ ۷ درصد تسهیلات برای کشاورزان استان در نظر گرفته است و تمامی دارندگان تحصیلات کشاورزی می‌توانند حداقل با ۵ نفر تعاونی کشاورزی راه اندازی کنند.

وی با اشاره به اینکه تولید ۵ تن گوشت قرمز برای استان تهران هدف گذاری شده است اعلام کرد: با توجه به وضعیت موجود تولید گوشت قرمز را به ۷ هزار تن ارتقا داده‌ایم همچنین در بخش گوشت سفید نیز از توزیع ۲۵۰ تن گوشت سفید در روز به ۴۰۰ تن افزایش دست یافته‌ایم.

سیب درجه یک دماوند با نرخ ۱۶۰۰ تومان و پرتقال با نرخ ۱۵۰۰ تومان عرضه می‌شود

ترکی با اشاره به اینکه در بحث تنظیم بازار استان ذخیره سازی میوه و مرکبات انجام شده است گفت: باید سیب درجه یک دماوند با نرخ ۱۶۰۰ تومان و پرتقال با نرخ ۱۵۰۰ تومان عرضه شود.

وی با بیان اینکه انبارهای احتکار شده شناسایی شده است اعلام کرد: با حوزه تعزیرات و بازرسی ۵ هزار تن پسته احتکار شده شناسایی شد و اخیرا در جلسه‌ای که با انجمن پسته ایران داشتیم متعهد شد که نیاز بازار تامین را با نرخ ۳۰ هزار تومان پسته تامین کند.

رشد ۱۰۵ درصدی اشتغا‌زایی در استان تهران

معاون برنامه ریزی استانداری تهران با بیان اینکه در سال ۹۱، ۳۸۳ هزار فرصت شغلی که سهم استان تهران بود ایجاد شده است و می‌توان بگوییم نرخ اشتغل زایی در استان تهران ۱۰۵ درصد محقق شده است.

اگر کسی دلش بخواهد ۱۲۰ هزار تومان برای یک میوه‌ای پول پرداخت کند مانع او نمی‌شویم

ترکی همچنین درباره تنظیم نرخ میوه‌های نوبرانه در سال ۹۲ اعلام کرد: ما تنها به سبد کالای ضروری مردم ورود می‌کنیم و درباره نرخ گذاری میوه‌های نوبرانه هیچ ورودی نخواهیم داشت اگر کسی دلش بخواهد ۱۲۰ هزار تومان برای یک میوه‌ای پول پرداخت کند ما نمی‌توانیم مانع او شویم.

وی در مورد بخش نمایشگاهی ویژه نوروز نیز گفت: ۲۳ غرفه در شهرستان و ۲۷ غرفه در شهر تهران نمایشگاه بهاره ایجاد کرده‌ایم و ۷۰۰ نفر به عنوان بازرس بر عملکرد این نمایشگاه‌ها نظارت می‌کنند.

نظرات بینندگان