کد خبر: ۱۰۱۸۳۱
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۴ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۱

تاج: به شدت مخالف سند سازی و ارائه گزارشات غلط به AFC هستم

مهدی تاج سرپرست سازمان لیگ پس از شرکت در جلسات AFC تغییراتی در امتیاز دهی برای کسب سهمیه های آسیا را عنوان نمودند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش انتخاب ورزشی و به نقل از سایت رسمی سازمان لیگ، مهدی تاج در رابطه با وضعیت امتیازدهی در کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: از موارد بررسی شده در AFC جهت کسب سهمیه لیگ قهرمانان، امتیاز اعلام شده در بخش سازمان دهی تغییری نکرده و همان ۵۰ امتیاز قبلی است.در بخش میانگین تماشاچیان امتیاز امسال تغییری نکرده و همان ۱۰۰ امتیاز گذشته است، همچنین از بخش بازاریابی نیز امتیاز همان ۵۰ امتیاز سال گذشته است.
وی افزود: در زمینه مقیاس تجاری باشگاه‌ها نیز امتیاز اعلام شده همان ۱۰۰ امتیاز سال گذشته است.در بخش اجرایی لیگ نیز ۵۰ امتیاز تغییری نکرده است.در بخش رسانه، سال گذشته امتیاز ۵۰ بود که امسال نیز همان ۵۰ امتیاز است.
سرپرست سازمان لیگ با اشاره به مواردی که نحوه امتیازدهی AFC امسال شاهد تغییر بوده است افزود: در بخش استانداردهای فنی و کیفیت مسابقات (نتایج تیم‌های ملی و باشگاه‌ها که در این بخش نتایج ملی ۳۰ درصد و نتایج باشگاه‌ها ۷۰ در صد محاسبه می‌شود) امتیاز ۲۰۰ بوده که پیشنهاد داده‌اند امسال به ۲۲۵ یا ۲۵۰ افزایش یابد. در بخش عدم دخالت دولت در اداره لیگ نیز امتیاز سال گذشته ۵۰ بود که پیشنهاد دادند امسال به ۱۲۵ یا ۱۵۰ افزایش یابد. در اداره باشگاه‌ها مقرر شده همه کشورهای عضو مدارکی ارائه دهند که هیچگونه تبانی در لیگ صورت نمی‌گیرد و نتایج خرید و فروش نخواهد شد. همچنین در بخش باشگاه‌ها شامل (داشتن مدیر عامل، هیئت مدیره، افشای اسناد مالی مصوب، گزارش حسابرسی، عدم بدهی باشگاه به بازیکنان و کادر فنی و سود ده بودن باشگاه و غیره) امتیاز کامل ۲۰۰ بوده که در این بخش پیشنهاد شده امتیاز به ۱۰۰ کاهش یابد. این نحوه امتیاز دهی از سال ۲۰۱۴ میلادی تا ۲۰۱۶ اعمال خواهد شد.
تاج تصریح کرد: در مجموع از ۱۰۰۰ امتیاز کامل در سال گذشته، ما ۵/۸۱۳ امتیاز گرفته بودیم که سه سهمیه مستقیم و یک سهمیه پلی آف به ایران تعلق گرفت.پیش بینی ما این است که در سال آینده به هیچ وجه سهمیه ما کمتر از سال گذشته نخواهد شد و با توجه به اینکه استادیوم‌های دستگردی، اکباتان و غدیر اهواز هم پتانسیل دریافت درجه A را دارند مطمئنا اگر سهمیه ما افزایش پیدا نکند کمتر از سال گذشته هم نخواهد شد.
سرپرست سازمان لیگ همچنین اظهار داشت: در حال حاضر بنا شده درآمد تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا از محل تبلیغات و پخش تلویزیونی نسبت به سال گذشته ۵ برابر شود که این پیام خوبی برای فوتبال و باشگاه‌های ما است.
وی افزود: تا کنون تنها ۴ باشگاه ما که در لیگ قهرمانان حضور داشته‌اند مورد ممیزی AFC قرار می گرفتند اما از این پس ممکن است همه باشگاه‌های ما مورد ممیزی قرار گیرند.
سرپرست سازمان لیگ تصریح کرد: ما ۷ استادیوم A داریم که ممکن است این تعداد به ۱۰ استادیوم افزایش یابد و موجب افزایش سهمیه شود. با توجه به شرایط به وجود آمده به نظر می‌رسد که ما سهمیه سال گذشته را داشته باشیم و اگر اضافه نشود کم نخواهد شد، البته ممکن است کشورهای دیگر هم خودشان را به ما نزدیک کنند ما از پیشرفت کشورهای دیگر اطلاعی نداریم اما پیشرفت ما خوب بوده است.
مهدی تاج در پایان ابراز امیدواری کرد با همت و هم دلی سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و باشگاه‌ها بتوانیم امتیازات لازم را به صورت کامل دریافت کنیم که باعث افزایش سهمیه شویم.بنده به شدت مخالف سند سازی و ارائه گزارشات غلط به AFC هستیم. لیگ ما، باشگاه ها و استادیوم‌ها را باید آنچنان که هست به AFC گزارش کنیم نه آنطور که می‌خواهیم باشد، چرا که در صورت ممیزی باید سربلند باشیم و مشکلی برای ما پیش نیاید.

نظرات بینندگان