arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۱۸۹۹
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۲۲ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۱

مشایی: دولت شعار انتخاباتی ندارد/ «زنده‌باد بهار» ریشه در مکتب ما دارد

رحیم‌مشایی اظهار کرد: شعار «زنده‌باد بهار» رییس‌جمهور شعار عمیقی است که در مکتب ما ریشه دارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس دبیر خانه جنبش تعهد گفت: دولت باید در اجرا فضا را تا آنجا که از دستش برمی‌آید سالم نگه دارد.

اسفندیار رحیم مشایی پس از پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما از فضای سیاسی و انتخاباتی کشور چیست، گفت: من از هرکس که می‌تواند به کشور خدمت کند، دعوت می‌کنم که حتما وارد این عرصه شود. چراکه هرچقدر افراد بیشتر وارد این عرصه شوند، می‌توانند سلایق مختلف مردم را جذب کنند و ما هم به یک انتخابات باشکوه نیاز داریم و برای اینکه مردم به صحنه بیایند، باید از هر سلیقه‌ای در انتخابات حضور داشته باشد،

به گفته وی باید دانست به هر ترتیب مسوولیت، مسوولیت سنگین و این میدان، میدان نمایندگی ملتی بزرگ است و کار سختی قلمداد می‌شود، ولی امیدواریم همه کسانی که می‌خواهند خدمتی به این ملت انجام دهند، بیایند و به شکوه انتخابات کمک کنند.

خبرنگاری از مشایی پرسید، گفته می‌شود شعار شما در انتخابات «زنده باد بهار است» که مشایی در پاسخ به این سوال گفت: مگر شعار زنده باد بهار امروز داده شده آقای رییس جمهور یک سال پیش هم در سخنرانی خود این موارد را بیان کرده بودند.

وی با تاکید بر اینکه دولت شعار انتخاباتی ندارد، تاکید کرد: دولت بنا ندارد فعالیت و کار انتخاباتی کند.

وی گفت: توجه دولت در تمام سطوح این است که خدمتگزار مردم باشد و تا آخرین فرصت خود، به خدمت به مردم ادامه دهد.

مشایی اظهار کرد: دولت باید در اجرا فضا را تا آنجا که از دستش برمی‌آید سالم نگه دارد، چراکه به هر ترتیب همه چیز دست دولت نیست، اما دولت تلاش می‌کند هیچ شائبه‌ای پیش نیاید و اجرای انتخابات را در نهایت سلامت به پیش ببرد.

رییس دبیر خانه جنبش تعهد افزود: با شناختی که از رییس جمهوری دارد، می‌دانم که ایشان تاکید دارند که با هر تخلفی در هر سطحی برخورد جدی شود و مردم مطمئن باشند که انتخابات سالم و باشکوه برگزار خواهد شد.

شعار «زنده‌باد بهار» در مکتب ما ریشه دارد

رییس دبیرخانه‌ی جنبش عدم تعهد با بیان این‌که ارتقای سطح دعا و خواسته‌های مطرح در آن نشانه‌ی ارتقای سطح وجود آدمی است، اظهار کرد: معتقدم لحظه‌ی تحویل سال باید از خدا بهترین خواسته‌ها یعنی معرفت، شناخت و لطف نسبت به امام عصر (عج) را بخواهیم.

به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، اسفندیار رحیم‌مشایی با بیان این‌که دعا یکی از راه‌های شناخت خدا و معرفت الهی است، گفت: ادعیه، از این جهت دارای اهمیت هستند که دنیایی از معرفت را به انسان ارائه می‌کنند و سرشار از معرفت‌اند. ارتقای سطح دعا و خواسته‌های مطرح‌شده در دعا، نشانه‌ی ارتقای سطح وجود آدمی است و این‌که سطح دعای هر فرد ارتقا یابد و بالاتر برود، خود نیازمند دعای مستمر است.

رییس دبیرخانه‌ی جنبش عدم تعهد با تأکید بر این‌که باید هر چه می‌خواهیم از خداوند مسألت کنیم، چراکه خدا مرکز همه‌ی خواسته‌ها است و ولی او در زمین، مهم‌ترین خواسته‌ها در عالم هستی است، افزود: در ادعیه داریم که «السلام علیک ایها المقدم المأمون» یعنی سلام بر تو ای خاصه مقدم و ما با بیان این نکته متوجه می‌شویم که سطح بالاتر در دعا این است که انسان بالاترین چیز را از خدا بخواهد.

رحیم‌مشایی با بیان این‌که انسان باید ظرفیت آنچه را از خدا می‌خواهد، داشته باشد، گفت: برخی از خواسته‌ها به صلاح انسان نیست و چه بسا موجب لغزش انسان خواهد شد. خواسته‌ها باید معقول و منطقی و از جنسی باشند که موجب رشد انسان شوند، نه این‌که راه کمال او را بسته و وسیله‌ای شود که شیطان به واسطه‌ی آن بتواند در مسیر تعالی انسان خلل ایجاد کند.

وی با اشاره به این‌که لحظه‌ی تحویل سال برای ایرانیان لحظه‌ای مقدس و آسمانی است و یکی از علائم آن هم این است که در آن لحظه، دل‌ها نرم و مهربان است و همه نسبت به یکدیگر احساس ادب و احترام دارند، گفت: در نوروز عطوفت‌ها به اوج خود می‌رسد و مانند چشمه می‌جوشد و این نشانه‌ی آن است که نوروز ریشه دارد و اراده‌ی الهی در پس آن قرار دارد.

رییس دبیرخانه‌ی جنبش عدم تعهد با بیان این‌که نوروز از جهات گوناگون می‌تواند روز وعده داده‌شده برای ظهور امام عصر (عج) باشد، چراکه امام بهار طبیعت و همه موجودات است، تصریح کرد: برای من جای سوال بود که چرا در سالیان پیش کسی از امام زمان (عج) به‌عنوان «بهار» نام نمی‌برد، در حالی که در روایات و متون ما از امام زمان (عج) به‌عنوان بهار انسان‌ها و خرمی دوران‌ها یاد شده است؛ اما این موضوع هیچ‌گاه مطرح نبود و امروز این کلام توسط رییس‌جمهور ما از تریبون سازمان ملل مطرح شده است.

رحیم‌مشایی اظهار کرد: شعار «زنده‌باد بهار» رییس‌جمهور شعار عمیقی است که در مکتب ما ریشه دارد.

رییس دبیرخانه‌ی جنبش عدم تعهد با بیان این‌که دکتر احمدی‌نژاد در بیانی گفت که لحظه‌ی تحویل سال در حقیقت، لحظه‌ی تجدید ارادت و عهد با مولا و امام‌مان است، گفت: باید نشان دهیم که منتظر بهار حقیقی انسان‌ها و امام هستیم، بهاری که نسیم آن امروز در جهان وزیدن گرفته و همه‌ی سیاهی‌ها و ظلم‌ها را ریشه‌کن خواهد کرد.

رحیم‌مشایی تصریح کرد: در لحظه‌ی تحویل سال باید همه امام را بخواهیم چراکه وقتی او را می‌خواهیم در حقیقت همه‌ی خوبی‌ها را خواسته‌ایم. همه‌ی خوبی‌ها بدون امام هیچ اثری ندارد و اگر هم اثر داشته باشد، موجب عقب‌گرد و پشت کردن ما به حقیقت نور و انسانیت است. امیدوارم لحظه‌ی تحویل سال، لحظه‌ای باشد که عنایت امام زمان (عج) نصیب ملت ایران و همه‌ی انسان‌هایی شود که ظرفیت دارند در جهان هدایت شوند.

همچنین در این جلسه، دیگر اعضای هیأت دولت از جمله معاون اول رییس‌جمهور و سیدحسن موسوی - رییس دفتر رییس‌جمهور - و برخی وزرا نیز درباره‌ی دعاها و آرزوهایی که برای خود و ملت ایران هنگام تحویل سال دارند، مطالبی را مطرح کردند.
نظرات بینندگان