کد خبر: ۱۰۱۹۰۴
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۲۲ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۱

معدنی مربی تیم ملی: تیم پیکان از نظر کیفیت و یکنواختی منظم ترین تیم لیگ بود

مربی تیم ملی والیبال کشورمان درمورد لیگ برتر سال 91 گفت: لیگ امسال از نظر کیفی خوب و دارای هیجانات بیشتری نسبت به دوره های قبل بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش انتخاب ورزشی، با پایان رقابت های لیگ برتر و مشخص شدن چهره تیم های برتر، حسین معدنی تاکید کرد که با پیشرفت والیبال ایران، لیگ هم پیشرفت می کند و این فصل شاهد آن بودیم.
وی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون افزود: خوشبختانه شاهد برگزاری مسابقات نزدیک و غیرقابل پیش بینی بودیم که البته هیجان زیادی هم داشت. برخی مواقع هیجان باعث می شد تا از کیفیت مسابقات کم شود اما مطمئنا در آینده همین هیجان، کیفیت ساز می شود.
معدنی با اشاره به پیشرفت والیبال ایران توضیح داد: با ورود ایران به لیگ جهانی نگاه ها به ایران بیشتر می شود و به همین دلیل بازیکنان برای اینکه وارد تیم ملی شوند با تمام توان خود بازی کردند. حتی بازیکنانی که در تیم ملی زیر نظر ولاسکو کار کردند آموزش های او را به کار بستند و این فرصت خوبی برای تازه واردها است که با ورود به تیم ملی ، از آموزشهای کارساز ولاسکو برای سالهای بعد بهره ببرند. هم اکنون والیبال در مسیر صحیح قرار گرفته و بعد از لیگ جهانی باید در انتظار تغییرات مثبت در والیبال کشورمان بود.
مربی تیم ملی والیبال در مورد شاخصه های لیگ امسال گفت: تیم پیکان از نظر کیفیت و یکنواختی منظم ترین تیم لیگ بود، سایپا باتوجه به بازیکنان جوانش خیلی خوب کار کرد و حضور متین در فینال لیگ با توجه به اولین حضورش در لیگ شگفتی بود. کاله هم به عنوان تیم چهارم مرحله مقدماتی لیگ برتر، در پلی آف بهترین نتیجه را گرفت و قهرمان شد. به اعتقاد من این موارد جزو شاخصه های لیگ امسال بود.البته تیم هایی همچون شهرداری ارومیه و باریج اسانس توانایی رسیدن به رده های بالاتر را داشتند که با توجه به برنامه ریزی لیگ، تنها 4 تیم به پلی آف رفتند.
وی ادامه داد: البته یک خوشحالی و یک نگرانی هم وجود دارد. در بازی فینال دو تیم بخش خصوصی حضور داشتند که جای خوشحالی دارد اما حضور دو پاسور خارجی در این بازی جای نگرانی دارد که از بازیکنان ایرانی استفاده نشود و به این ترتیب پاسور ایرانی نتواند برای این پست تربیت شود.
معدنی در مورد بازیکنان شاخص هم گفت: پوریا فیاضی امسال فراتر از انتظار بازی کرد و عملکرد واقعا خوبی را از خود به نمایش گذاشت. میرزاجانپور هم آنقدر خوب بازی کرد که خود را به همه والیبال ایران تحمیل کرد و امیدوارم در بحث اخلاقی هم همینطور باشد.
مربی تیم ملی درمورد ورود بازیکنان جوان به تیم ملی و تاثیرگذاری آنها افزود: بحث باشگاهی با ملی متفاوت است. ممکن بازیکنان در باشگاه خود بهترین بازیکن باشند اما در تیم ملی نتوانند توانایی شان را نشان دهند و برعکس. به هر حال باید بازیکنان آزمایش شوند تا توانایی شان مشخص شود. اما وقتی در لیگ ایران با این همه حساسیت می توانند خوب کار کنند باید در تیم ملی هم بتوانند.
معدنی در پایان در یک جمله لیگ ایران را توصیف کرد و گفت: لیگ امسال، لیگ پرهیاهو، پراضطراب و سخت برای مربیان و بازیکنان بود.

 

نظرات بینندگان