کد خبر: ۱۰۱۹۶۰
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۱ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۱

فاکس نیوز: شکایت ایران از هالیوود هیچ پایه و اساس قانونی ندارد؛ آن را جدی نگیرید

عناصر اصلی و تاریخی در "ارگو" واقعی هستند. سفارت امریکا گرفته شد، گروگان گیری شد و چندین نفر که فرار کردند در خانه ی سفیر کانادا در تهران پنهان شدند. این افراد از ایران در لباس اعضای یک فیلم کانادایی فرار کردند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فاکس نیوز نوشت: چندین رسانه ایرانی گزارش دادند که این کشور به دنبال شکایت از هالیوود به خاطر فیلم "ارگو" بن افلک است.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، ایزابل کوتنت پیر وکیل فرانسوی ایران جزئیاتی در این خصوص و چگونگی شکایت از هالیوود را در رسانه ها شرح داده است.

با این حال، برخی از کارشناسان حقوقی در امریکا بر این باورند که شکایت شایعه شده از هالیوود حقیقت نداشته و همچنین پایه حقوقی ندارد.

استوارت اسلوتنیک کارشناس حقوقی در Buchanan, Ingersoll & Rooney P.C گفت: نباید این موضوع که ایران از "ارگو" شکایت می کند را جدی گرفت. این اقدام تهران هیچ نتیجه ای ندارد.

این رسانه ی امریکایی در ادامه نوشت: در حالیکه هیچگونه اطلاعاتی از ماهیت جرم گونه ای که ایران در فیلم پیدا کرده منتشر نشده است، استیون کوزلوسکی وکیل بریتانیایی در میامی اشاره داشت که ثابت کردن اینکه این فیلم بدگویی و افترا به ایران است برای تهران دشوار است.

وی ادامه داد: عناصر اصلی و تاریخی در "ارگو" واقعی هستند. سفارت امریکا گرفته شد، گروگان گیری شد و چندین نفر که فرار کردند در خانه ی سفیر کانادا در تهران پنهان شدند. این افراد از ایران در لباس اعضای یک فیلم کانادایی فرار کردند.

این وکیل بریتانیایی افزود: ذکر کردن این نکته قابل توجه است که در حالیکه "ارگو" براساس حوادث واقعی ساخته شده است اما در پایان یک فیلم هالیوودی است.

اما براساس نقدهای مختلف، به نظر می رسد که برخی انتظار داشتند که "ارگو" از نظر تاریخی فیلم دقیق تری باشد.

"ایندی وایر"، "ارگو" را کاملا تحریف شده خواند. جیمی کارتر رئیس جمهور سابق امریکا این فیلم را فیلمی بزرگ با محتویات خلاف واقع عنوان کرد و همچنین "دیلی بیست" گاف هایی از درون فیلم پیدا کرد.

کوزلوسکی ادامه داد: با این حال "ارگو" هرگز به عنوان یک مستند تبلیغ نشده است.

وی اضافه کرد: ایران ظاهرا سابقه ی زیادی در بیان اظهارات و لفاظی ها و تهیددات بزرگ دارد. واقعیت این است که شکایت ایران در مورد "ارگو" جریان پیدا نخواهد کرد و فراتر از تهدید  نخواهد رفت.

فاکس نیوز در پایان نوشت: نماینده بن افلک و کمپانی وارنر براس حاضر به اظهار نظر در این خصوص نشدند.
نظرات بینندگان