arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۱۹۸۳
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۱۲ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۱

شیر دست آموز رها شده در برج میلاد به قفس بازگشت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست از باز گردانده شدن یك قلاده شیر دست آموز رها شده به قفس خبر داد.

علیرضا مزینانی در گفت و گو با ایلنا، ضمن بیان این مطلب اعلام کرد: یک قلاده شیر دست آموز آفریقایی نر یک ساله که در نمایشگاه برج میلاد نگهداری می شد صبح امروز در اثر غفلت مربی‌اش از قفس گریخته بود كه با تلاش ماموران گارد سازمان حفاظت محیط زیست و با حضور به موقع آنها، به سلامت و بدون هیچ گونه آسیب و حادثه ای دوباره به فقس برگردانده شد.

وی در ادامه افزود:‌ این شیر دست آموز در نمایشگاه برج میلاد که دارای مجوز از اداره کل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت از محیط زیست است نگهداری می‌شد كه این نوع نمایشگاه ها به منظور اهداف آموزشی و گردشگری در سطح کشورهای اروپایی به طور معمول استفاده می شود.

مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: شیر مذکور دست آموز بود و به همراه مربی خودش در سطح نمایشگاه جهت آموزش، تردد می‌کرده است.

مزینانی در مورد چگونگی رخداد این حادثه توضیح داد: به محض اعلام رها شدن این شیر در برج میلاد به همراه تیم کارشناسی در محل حاضر و اقدامات و هماهنگی های لازم جهت بازگرداندن شیر به محوطه فقس مربوطه انجام شد.

به گفته وی شیر مذکور اکنون در قفس محبوس است و جای هیچ نگرانی برای بازدیدکنندگان از برج میلاد نیست ولی تذکرات و پیگیری‌های قانونی از مسئولان خاطی انجام خواهد شد.

نظرات بینندگان