arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۲۰۱۱
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۱۵ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۱

ازدحام برای دریافت عیدی سینمایی‌ها در خیابان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

پرداخت عیدی به قشر فعال در حوزه سینما در حالی در حال انجام است که ازدحام و بی‌نظمی، وجه بارز آن شده است.

به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، چند روزی است که عیدی ریاست جمهوری به بخش آسیب‌پذیر سینماگران در محل اتحادیه تهیه‌کنندگان در حال توزیع است؛ اما نوع برنامه‌ریزی صورت گرفته ازسوی کمیته ساماندهی صنوف سینمایی به‌گونه‌ای است که شرایط ناخوشایندی را در این مسیر رقم زده است.

برنامه‌ریزی صورت گرفته برای توزیع هدایای یادشده، باعث شده است که در این چند روز، روبه‌روی ساختمان تهیه‌کنندگان ازدحام جمعیت زیادی دیده شود و این موضوع مورد توجه و بعضا واکنش عابران قرار می‌گیرد.

این در حالی است که توزیع این هدیه بی‌سابقه نبوده و با توجه به انجام هرساله آن، با این وجود در نوع توزیع آن توسط دست‌اندرکاران صنوف تغییری به‌چشم نمی خورد. همچنین حضور دو ماشین و چند مامور پلیس در محل هم این کنجکاوی را بیشتر کرده و بیننده را به یاد شرکت‌هایی می‌اندازد که مردم برای گرفتن طلبشان روبه‌روی آنها تجمع می‌کردند!

هنگام حضور خبرنگار ایسنا در محل، روبه‌روی ساختمان تهیه‌کنندگان در خیابان ایرانشهر، علاوه بر زحمتکشان سینمای ایران که پشت دوربین خدمت کرده و می‌کنند، چند بازیگر فیلم‌های قدیمی اکشن دهه 60 هم دیده می‌شدند که گاه انگشت‌های اشاره به سمت‌شان اشاره می‌رفت. بازیگرانی که در روزهای اوج‌شان به علاقه‌مندان امضا می‌دادند و با آنها عکس می‌گرفتند. طبیعتا امروز حق بخش آسیب‌پذیر سینمای ایران نیست که برای دریافت عیدی 600 هزار تومانی که نشان‌دهنده توجهی به این قشر زحمتکش و عاشق هنر هفتم است، بدون نظم و برنامه‌ریزی درست، کنار خیابان ایستاده و مجبور شوند در فشار جمعیت، از یک در کوچک که یک لنگه آن هم برای کنترل ورود و خروج بسته است، وارد شوند!

نظرات بینندگان