arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۲۰۲۶
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۱۷ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۱

اطلاعیه ناجا به مناسبت چهارشنبه‌سوری

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نیروی انتظامی در اطلاعیه‌ای اعلام‌کرد که در کنار مردم و در مقابل اوباشگران، به استقبال آخرین چهارشنبه سال 91 می‌رود.

به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، در بخش‌هایی از این اطلاعیه آمده است که پلیس هیچ‌گاه با تخلیه هیجان جوانان مخالف نیست و در عین حال آن را بهانه‌ای برای ایجاد فضایی شاد می‌داند که البته این امر باید با نظارت و کنترل دقیق خانواده‌ها باشد تا نگرانی و تجربه تلخی را رقم نزند.همچنین نیروی انتظامی برای از بین بردن دغدغه خانواده‌ها، همانند سال‌های گذشته با تجمعات، مزاحمت برای مردم، اوباشگری، رفتارهای ناپسند و خطرآفرین، ایجاد راهبندان، سد معبر، مزاحمت و پرتاب موادمحترقه و آتش‌زا، اختلال در نظم و امنیت عمومی و ... برخورد قاطع و جدی می‌کند.
 
 متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:
 
" حمد و سپاس بی‌پایان خداوندی را که بر ما منت گذاشت و توفیق خدمت به ملت شهید پرور و خداجوی ایران اسلامی را نصیبمان کرد.
 
خوشبختانه طی چند سال اخیر با هوشمندی و مراقبت خانواده‌ها و همچنین فعالیت‌های نیروی انتظامی که همواره در کنار مردم قرار دارد، سوانح و حوادث چهارشنبه آخرسال که رسم دیرین ایرانیان است، کاهش داشته و انشاالله این روند در سال جاری نیز ادامه پیدا کند.
 
نیروی انتظامی همواره خواستار توجه جدی خانواده‌ها بر امر پیشگیری از بروز حوادث هولناک است، چراکه کوچکترین حادثه باعث تلخکامی و از بین رفتن شادی عید باستانی می‌شود.
 
پلیس هیچ‌گاه با تخلیه هیجان جوانان مخالف نیست و در عین حال آن را بهانه‌ای برای ایجاد فضایی شاد، می‌داند که البته این امر باید با نظارت و کنترل دقیق خانواده‌ها باشد تا نگرانی و تجربه تلخی را رقم نزند.
 
نگاه نیروی انتظامی به چهارشنبه آخرسال، نگاه اجتماعی است و به هیچ عنوان نگاه امنیتی ندارد؛ تنها خط قرمز پلیس بستن خیابان، میادین، ایجاد مزاحمت و اعمال خارج از دایره عرف و قانون برای شهروندان است.
 
نیروی انتظامی برای از بین بردن دغدغه خانواده‌ها، همانند سال‌های گذشته با تجمعات، مزاحمت برای مردم، اوباشگری، رفتارهای ناپسند و خطرآفرین، ایجاد راهبندان، سد معبر، مزاحمت و پرتاب موادمحترقه و آتش‌زا، اختلال در نظم و امنیت عمومی و ... برخورد قاطع و جدی می‌کند، چرا که ایجاد امنیت مطالبه بحق آحاد مردم از متولیان برقراری نظم است.
 
نیروی انتظامی امیدوار است با هوشیاری خانواده‌ها، همراهی همه مردم و نظارت پلیس، چهارشنبه آخرسال کم حادثه و بی‌خطر پشت سر گذاشته شود."
نظرات بینندگان