arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۲۰۷۹
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۲۱ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۱
در پی حذف کشتی از المپیک

لالوویچ سرپرست فیلا: بعضی از قوانین کشتی و لباس کشتی گیران باید عوض شود

ˈنناد لالوویچˈ صربستانی که سعی می کند کشتی را در بازی های المپیک 2020 نگه دارد گفته، درنشستی که تصمیم به حذف کشتی از المپیک گرفته شد، انگار همه ما در خواب بودیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 به گزارش انتخاب ورزشی، نناد لالوویچ در مصاحبه مطبوعاتی اطهار کرد: هیأت اجرایی کمیته بین المللی المپیک در نشست ماه فوریه خود تصمیم گرفت که کشتی را از المپیک حذف کند اما در این نشست بر خلاف رشته های دیگری مثل پنجگانه مدرن، هیچ یک از اهالی کشتی حضور نداشتند تا از این رشته دفاع کنند.
او که مشغول بررسی تغییراتی در این رشته از جمله در قوانین، لباس و پخش تلویزیونی مسابقات آن است می گوید که زمان زیادی تا نشست ماه مه کمیته بین المللی المپیک باقی نمانده است. همان نشستی که یکبار دیگر کشتی برای ماندن در المپیک به رأی گذاشته می شود.
وی اخیرا ملاقاتی با ˈژاک روگˈ رییس کمیته بین المللی المپیک داشته و کمیته هایی را برای بررسی مجدد تمامی موارد مربوط به کشتی از جمله قوانین، لباس ها، پخش تلویزیونی و امکانات بازاریابی و تبلیغات تشکیل داده است.
سرپرست موقت فیلا گفت: ما دو سال را از دست داده ایم. رقبای ما دو سال زمان بیشتری برای اینکار داشته اند. ما در حال آماده کردن خود برای مبارزه با این برنامه هستیم. با وجود این ما همه کشتی گیریم و همیشه در حال مبارزه بوده ایم.
لالوویچ در مورد ایجاد تغییراتی در لباس کشتی گیران خاطر نشان کرده است: دوبنده ها به دلایل بسیاری باید عوض شوند. این لباس ها خیلی قدیمی هستند. بیش از 20 یا 30 سال است که از همین لباس ها استفاده می کنیم. این لباس ها با تفاوت هایی برای کشتی آزاد و فرنگی، به دلیل تعریق زیاد کشتی گیران، آستین دار خواهند شد. یکی دیگر از دلایل تفاوت بین لباس آزادکاران و فرنگی کاران این است که تماشاگران بتوانندآنها را از هم تشخیص بدهند.
وی با اشاره به اینکه زمان اندکی برای ایجاد این تغییرات تا قبل از رأی گیری کمیته بین المللی المپیک وجود دارد، ادامه داد: زمان کم است. باید ابتدا همه این تغییرات را امتحان کنیم و بعد به اجرا در بیاوریم. تا قبل از سال آینده امکان پذیر نیست اما می توانیم در موردش با اعضای کمیته بین المللی المپیک حرف بزنیم.
وی در ادامه افزود: پیچیدگی قوانین باید کمتر شود. باید مرد یا زنی که هرگز مسابقه کشتی را تماشا نکرده اند، وقتی از سالن بیرون می روند همه قوانین را بدانند. در این صورت همه برای تماشای کشتی به سالن ها می روند.  سیستم امتیازدهی باید تغییر کند تا هم برای تماشاگران و هم برای رسانه ها جالب باشد. قانون کلینچ خوب نیست. باید کشتی گیری که فعالیت ندارد را مجازات کنیم. باید آنها را ملزم کنیم که تهاجمی تر باشند. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید به جای مخالفت با کمیته بین المللی المپیک با آنها همکاری کنیم. نباید به نشانه اعتراض مدال های خود را برای این کمیته پس بفرستیم. این کار خوبی نیست. برای آینده خود فقط یک شریک داریم که آن هم کمیته بین المللی المپیک است. بدون آن نمی توانیم به المپیک برویم.  من احساسات کشتی گیران را درک می کنم ولی این خوب نیست.  

 

نظرات بینندگان