arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۲۰۸۱
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۲۲ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۱

اطلاعیه ناجا به مناسبت چهارشنبه‌سوری

پلیس هیچ‌گاه با تخلیه هیجان جوانان مخالف نیست و در عین حال آن را بهانه‌ای برای ایجاد فضایی شاد، می‌داند که البته این امر باید با نظارت و کنترل دقیق خانواده‌ها باشد تا نگرانی و تجربه تلخی را رقم نزند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نیروی انتظامی در اطلاعیه‌ای اعلام‌کرد که در کنار مردم و در مقابل اوباشگران، به استقبال آخرین چهارشنبه سال 91 می‌رود.

به گزارش ایسنا،در بخش‌هایی از این اطلاعیه آمده است که پلیس هیچ‌گاه با تخلیه هیجان جوانان مخالف نیست و در عین حال آن را بهانه‌ای برای ایجاد فضایی شاد می‌داند که البته این امر باید با نظارت و کنترل دقیق خانواده‌ها باشد تا نگرانی و تجربه تلخی را رقم نزند.همچنین نیروی انتظامی برای از بین بردن دغدغه خانواده‌ها، همانند سال‌های گذشته با تجمعات، مزاحمت برای مردم، اوباشگری، رفتارهای ناپسند و خطرآفرین، ایجاد راهبندان، سد معبر، مزاحمت و پرتاب موادمحترقه و آتش‌زا، اختلال در نظم و امنیت عمومی و ... برخورد قاطع و جدی می‌کند.

متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

" حمد و سپاس بی‌پایان خداوندی را که بر ما منت گذاشت و توفیق خدمت به ملت شهید پرور و خداجوی ایران اسلامی را نصیبمان کرد.

خوشبختانه طی چند سال اخیر با هوشمندی و مراقبت خانواده‌ها و همچنین فعالیت‌های نیروی انتظامی که همواره در کنار مردم قرار دارد، سوانح و حوادث چهارشنبه آخرسال که رسم دیرین ایرانیان است، کاهش داشته و انشاالله این روند در سال جاری نیز ادامه پیدا کند.

نیروی انتظامی همواره خواستار توجه جدی خانواده‌ها بر امر پیشگیری از بروز حوادث هولناک است، چراکه کوچکترین حادثه باعث تلخکامی و از بین رفتن شادی عید باستانی می‌شود.

پلیس هیچ‌گاه با تخلیه هیجان جوانان مخالف نیست و در عین حال آن را بهانه‌ای برای ایجاد فضایی شاد، می‌داند که البته این امر باید با نظارت و کنترل دقیق خانواده‌ها باشد تا نگرانی و تجربه تلخی را رقم نزند.

نگاه نیروی انتظامی به چهارشنبه آخرسال، نگاه اجتماعی است و به هیچ عنوان نگاه امنیتی ندارد؛ تنها خط قرمز پلیس بستن خیابان، میادین، ایجاد مزاحمت و اعمال خارج از دایره عرف و قانون برای شهروندان است.

نیروی انتظامی برای از بین بردن دغدغه خانواده‌ها، همانند سال‌های گذشته با تجمعات، مزاحمت برای مردم، اوباشگری، رفتارهای ناپسند و خطرآفرین، ایجاد راهبندان، سد معبر، مزاحمت و پرتاب موادمحترقه و آتش‌زا، اختلال در نظم و امنیت عمومی و ... برخورد قاطع و جدی می‌کند، چرا که ایجاد امنیت مطالبه بحق آحاد مردم از متولیان برقراری نظم است.

نیروی انتظامی امیدوار است با هوشیاری خانواده‌ها، همراهی همه مردم و نظارت پلیس، چهارشنبه آخرسال کم حادثه و بی‌خطر پشت سر گذاشته شود."
نظرات بینندگان