کد خبر: ۱۰۲۱۰۲
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۰۲ - ۲۹ اسفند ۱۳۹۱

پورمحمدی: مشایی كاندیدا شود می دانیم چه كنیم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس سازمان بازرسی كل كشور می گوید برای زینت مجالس و گرم كردن بازی نیامده‌ام.

به گزارش انتخاب به نقل از مهر، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی رئیس سازمان بازرسی كشور با اشاره به كاندیداتوری اش در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، گفت: من برای زینت مجالس، گرم كردن بازی، گرفتن سهم و این جور حرف ها و این جور شعارها و این مسایل نیامده ام. برای آمدنم دلیل روشن دارم احتیاجی به این مقاصد ندارم فكر می كنم كشور نیازمند تحول است،كشور دچار چالش شده باید وارد این صحنه شد.

اهم سخنان رئیس سازمان بازرسی در ادامه می آید:

*  اگر بنا باشد در این كشور كسی اطلاعات در اختیار داشته باشد من جزو كسانی هستم كه بیشترین اطلاعات را در حوزه های مختلف در اختیار دارم. اما كشور یك اصولی دارد و ما نیز باید آن اصول را رعایت كنیم.

*  اینكه كسی بد عمل می كند ما هم بد عمل كنیم دون شان ما، نظام جمهوری اسلامی و كاندیداهای ریاست جمهوری است. ما باید یك منش صحیح انسانی، اخلاقی و علی الخصوص دینی را بتوانیم نشان بدهیم. ما آمده ایم یك تمدن اسلامی را ارائه دهیم و این تمدن فاخر باید بر این اساس شكل بگیرد.

* ما برای وحدت حداكثری در جریان اصولگرا به دنبال سازوكاری هستیم تا دو ائتلاف موجود به هماهنگی بیشتر با هم برسند.

*ما از هر كسی كه بخواهد مورد حمایت جامعه روحانیت اصولگرایان قرار بگیرد باید بتوانیم در این مدل قرار دهیم. تا كنون بنده و آقای ابوترابی كه برای حضور در انتخابات اعلام آمادگی كرده ایم پذیرفته ایم كه در این مدل جامعه روحانیت حركت كنیم. در آینده نزدیك بنده و آقای ابوترابی فرد اعلام خواهیم كرد كه با كدام ائتلاف همكاری می كنیم.

*از كل جریان اصولگرایی بین 2 تا 3 نفر بالا می آیند. بسته به آرایش سیاسی اینكه آیا این سه نفر تا انتها ادامه می دهند و یا اینكه باید تبدیل به یك نفر شوند معلوم می شود. اگر نیاز و فضای سیاسی و آرایش سیاسی به حضور یك نفر از اصولگرایان باشد باید تبدیل به یك نفر بشود و همه از آن یك نفر حمایت كنند. اما اگر نیاز به چیز دیگری باشد آنطور عمل می كنیم.

*  آقای هاشمی ظاهرا كاندیدا نمی شوند بر اساس آنچه كه تا كنون از صحبت های ایشان برآورد می شود این است كه خودشان گفته اند كاندیدا نمی شوند. اصلاح طلبان حضور پیدا می كنند و اگر بتوانند كاندیدای واحدی را معرفی می كنند. تا الان تعدادی از آنها اعلام حضور كرده اند و حضور كاندیداهای بیشتر نیز تداوم پیدا خواهد كرد.

* ما روی رقیب حساب باز كرده ایم. فرض را این گرفته ایم كه رقیب وارد صحنه می شود ما قدرت حذف و یا قبول رقیب را نداریم آنها را سازوكارهای انتخاباتی كشور را تعیین می كنند ما بنا را گذاشته ایم كه اگر این رقیب حضور پیدا كرد بدانیم چطور در میدان رقابت اصولگرایان به پیروزی برسند.

* ظاهرا اینطور گفته می شود كه آقای مشایی می خواهد كاندیدا شود. ما هم حساب باز كرده ایم كه اگر ایشان كاندیدا شد چه بكنیم. ما باید كار خودمان را انجام دهیم. تاكتیك های انتخاباتیمان را كه اكنون نباید بگوییم. بعد هم ممكن است كاندیداهای ما تاكتیك های متفاوتی داشته باشند. تاكتیك جمعی ما این است كه اگر رقیب قوی وجود داشت ما در مورد یك نفر به اجماع برسیم. اما تاكتیك عملیات انتخاباتی ما بستگی به عملیاتی خاص و فعالیت تبلیغاتی و غیره دارد. ما باید همه كاندیداها را با فرض حضورشان محاسبه كنیم.

*  به هر حال مثل بنده در صحنه آمده است و این حكایت از این دارد چشم انداز مثبتی نسبت به روحانیت وجود دارد. من برای زینت مجالس، گرم كردن بازی، گرفتن سهم و این جور حرف ها و این جور شعارها و این مسایل نیامده ام. برای آمدنم دلیل روشن دارم احتیاجی به این مقاصد ندارم چون احساس نیازی از این جهت نمی كنم همه این موارد به شكل خوب مهیا است من فكر می كنم كشور نیازمند تحول است.كشور دچار چالش  شده باید وارد این صحنه شد و آن چیزی كه از دستمان بر می آید برای مردم كشور و انقلاب انجام داد. اگر مورد اقبال قرار گرفت وظیفه‌مان را انجام می دهیم.

*  البته نسبت به بقیه دوستانی كه در عرصه انتخابات حضور دارند شناخت من گسترده تر است. من در دولت حضور داشتم در این 4-5 سال نیز رئیس سازمان بازرسی بودم لذا بیش از هر كسی اطلاعات دارم و از مشكلات و معضلات شناخت پیدا كردم در مورد گیرها، موانع و حوزه های تاثیرگذار نیز كه از حوزه های اساسی است اطلاعات كافی دارم.

* من خیلی كارها كردم اگر یكی را بگویم ظلم به بقیه است. هر كار خوبی كه به ذهن شما بیاید من دستی بر آن داشتم. به هر حال 30 سال است كه داریم می دویم . سعی كردیم كار مثبتی انجام بدهیم.موفقیتم هم دلیل دارد و آن اینكه تجدیدنظر كن بودم قدرت پس گرفتن اشتباه و عذرخواهی را داشتم و این باعث ایجاد ظرفیت خوب می شود.

*  فراهم كردن هزینه یكی از مشكلات اساسی انتخابات است البته ما  دوستانی داریم، بالاخره كمك های مردمی هم وجود دارد. در استان ها نیز برخی ساختمان ها را برای ستاد دراختیار ما قرار می دهند البته افرادی كه خوش نام باشند. حالا حداقل هر چه قدر از این مسیر رسید كه كمك بزرگی است.در مورد بقیه هزینه‌ها به قسمت راضی هستیم  و سعی می كنیم هر چه رسید راضی باشیم.
نظرات بینندگان