کد خبر: ۱۰۲۱۴۴
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۰ - ۲۹ اسفند ۱۳۹۱

4 میلیارد خودرو در جهان تا سال 2050

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 شمار خودروهای دنیا برای سال 2050 به چهار میلیارد می رسد و این امر می تواند پیامدهای چشمگیری برای آینده بشری در پی داشته باشد.

به گزارش انتخاب به نقل از شبکه تلویزیونی بی بی سی، در حال حاضر یک میلیارد خودرو در سراسر دنیا در حال تردد هستند و این شمار تا دو هزار و پنجاه، به چهار میلیارد خودرو می رسد و این مساله در کنار مشکلات رفت و آمد که برای جوامع در پی دارد، آلودگی های هوا را نیز شدت می بخشد.

محققان امیدوارند با کمک فناوری و ساخت خودروهای کوچک تر با کارایی های بیشتر، بتوانند از مشکلات فعلی بکاهند؛ از جمله ایده های جالب ساخت خودروهای دو چرخی است که ثبات در حرکت خودروهای چهار چرخ را دارد ولی با توجه به اندازه کوچکتر، می تواند جای کمتری را اشغال کنند. همچنین استفاده از فناوری های جدید ارتباطی و هوشمند کردن خودروها، می تواند کنترل بهتری را برای آنان در پی بیاورد و در تردد جاده ای، باعث شود از فضای موجود استفاده بهتری شود.

اگر چه فناوری می تواند تغییرات زیادی را در استفاده از خودرو فراهم آورد ولی سوالی که مطرح می شود این است که آیا چنین تغییراتی می توانند باعث شوند دیدگاه رانندگان نیز تغییر یابد؟
نظرات بینندگان