کد خبر: ۱۰۲۲۲۰
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۱۷ - ۲۹ اسفند ۱۳۹۱

پسر عموی قذافی خود را تسلیم کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 ایرنا نوشت:

یک منبع آگاه امنیتی مصری روز سه شنبه اعلام کرد: ˈ احمد قذاف الدم ˈ پسر عموی سرهنگ معمر قذافی پس از اینکه نیروهای امنیتی مصر خانه وی را به محاصره درآوردند، خود را تسلیم آنان کرد. به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، این منبع مصری تصریح کرد: نیروهای امنیتی مصر خانه قذاف الدم را در محله مرفه نشین ˈ الزمالک ˈ قاهره پیش از آنکه وی خود را تسلیم آنان کند به محاصره در آورده بودند .

خبرگزاری فرانسه افزود: قذاف الدم تحویل مقام های لیبی داده خواهد شد و آنان نیز وی را به دلیل کارهایی که در زمان حکومت سرهنگ قذافی انجام داده، محاکمه می کنند .

پایگاه خبری القدس العربی نیز در این خصوص نوشت: پیش از اینکه قذاف الدم خود را تسلیم نیروهای امنیتی و پلیس مصر کند، محافظان وی با نیروهای امنیتی مصر و همچنین پلیس بین الملل درگیر شده و به سوی هم تیراندازی کردند .

پایگاه خبری الاهرام مصر نیز در این خصوص نوشت: قذاف الدم به دلیل مسئولیت ها و کارهایش در زمان حکومت معمرقذافی، تحت تعقیب پلیس بین الملل ( اینتر پل ) بود .

این پایگاه خبری مصری افزود : وقتی نیروهای امنیتی مصر به منطقه محل سکونت قذاف الدم رسیدند وی پنجره ها و در فولادی آپارتمان خود را بست و محافظان وی شروع به تیراندازی به سوی نیروهای مصری کردند و این امر باعث هراس ساکنان این منطقه شد .

گفتنی است احمد قذاف الدم هماهنگ کننده روابط لیبی با مصر، پسر عموی سرهنگ معمر قذافی و یکی از افراد نزدیک و مورد اعتماد وی بوده و از او به عنوان یکی از مقام های عالی رتبه امنیتی در دوران حکومت سرهنگ قذافی یاد می شود .

قذاف الدم در تاریخ 25 فوریه 2011 و پس از شدت یافتن درگیری ها میان انقلابی های لیبی و نظام قذافی، جدایی خود را از نظام قذافی اعلام کرد.
نظرات بینندگان