کد خبر: ۱۰۲۲۷۸
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۳ - ۳۰ اسفند ۱۳۹۱
اسپانیا/

انتشار چهار ميليارد اوراق قرضه برای تامین نیاز مالی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سازمان خزانه داری اسپانیا برای تامین نیازهای مالی دولت این کشور، روز سه شنبه چهار میلیارد یورو اوراق قرضه با سررسید‌های کودتا مدت منتشر کرد.
به گزارش سرویس بین الملل انتخاب Entekhab.ir ؛ نرخ سود این مرحله از اوراق قرضه اسپانیا نسبت به انتشار اوراق قرضه پیشین با همین میزان مدت سررسید افزایش نیافته است و این ظاهرا نشان از آن دارد که اوضاع نابسامان مالی واقتصادی قبرس بر کشورهای پیرامونی منطقه یورو از جمله اسپانیا تاثیر منفی چندانی نگذاشته است.
اما با توجه به آنکه خزانه داری اسپانیا برای تامین نیازهای مالی دولت این کشور به طور مرتب اوراق قرضه منتشر می‌کند، بر بدهی‌های حاکمیتی آن به طور فزاینده‌ای افزوده می شود. به طوری که میزان بدهی‌های عمومی این کشور اکنون درصد بالایی از کل تولید ناخالص داخلی آن را تشکیل می‌دهد.
به گزارش خبرگزاری رویترز از مادرید، سازمان خزانه داری اسپانیا یک میلیارد و هفتصد و چهل میلیون یورو اوراق قرضه با سررسید کوتاه مدت، یعنی سررسید سه ماهه، منتشر کرد. نرخ سود این مرحله از اوراق قرضه بیست و هشت صدم درصد اعلام شده است. میزان تقاضا برای خرید این مرحله از اوراق قرضه با این میزان سود،سه ممیز سه دهم برابر حجم عرضه اعلام شد.
برای سررسید‌های نه ماهه نیز سازمان خزانه داری اسپانیا دو میلیارد و دویست و شصت میلیون یورو اوراق قرضه منتشر کرد که نرخ سود آن یک درصد تعیین شده است. میزان تقاضا برای خرید این نوع اوراق قرضه با این مدت زمان سررسید هم دو ممیز سه دهم برابر حجم عرضه بوده است.
نظرات بینندگان