arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۲۲۸۲
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۷ - ۳۰ اسفند ۱۳۹۱

تجمع دانشجويان اسرائیلی به علت حذف آنها ازسخنراني اوباما!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
روزنامه جروزالم پست نوشت: دانشجویان دانشگاه آریل در کرانه باختری در اعتراض به حذف آنها از سخنرانی باراک اوباما در برابر کنسولگری آمریکا تجمع می کنند.
به گزارش سرویس بین الملل انتخاب Entekhab.ir ؛ این روزنامه چاپ فلسطین اشغالی امروز در پایگاه اینترنتی خود نوشت: انتظار می رود دانشجویان دانشگاه آریل در اعتراض به حذف آنها از سخنرانی روز پنجشنبه باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا، امروز سه شنبه در برابر کنسولگری آمریکا در بیت المقدس تجمع کنند.
به گفته نمایندگان انجمن دانشجویان دانشگاه آریل، سفارت آمریکا در تل آویو که این سخنرانی را ترتیب داده است با هفت دانشگاه معتبر دیگر که همه آنها درون مرزهای پیش از 1967 قرار دارند تماس گرفته اما دانشگاه آریل را که تنها دانشگاه اسرائیلی در کرانه باختری است حذف کرده است.
این انجمن دانشجویان پس از تلاشهای ناکام برای دسترسی به ترتیب دهندگان سخنرانی اوباما، این هفته کمپینی را در فیسبوک با این شعار آغاز کردند: «بله می توانیم؟ نه نمی توانیم! اجازه نخواهیم داد اوباما علیه ما تبعیض اعمال کند: دانشجوی دانشگاه آریل دانشجویی در اسرائیل است».
یک مسئول سفارت آمریکا توضیح داد: «این سفارتخانه با مؤسساتی که در برنامه های مشترک با سفارت آمریکا شریک هستند همکاری می کند». وی افزود: برای همه شرکای سفارت جا نیست.
نظرات بینندگان