کد خبر: ۱۰۲۲۹۱
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۲ - ۳۰ اسفند ۱۳۹۱

سوئيسي ها دراعتراض به کاهش خدمات عمومي تظاهرات کردند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بیست هزار نفر از اعضای اتحادیه کارکنان بخشهای خدمات عمومی پایتخت سوئیس در اعتراض به کاهش این خدمات ، تظاهرات تهدیدآمیز علیه دولت برگزار کردند.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب Entekhab.ir ؛ تلویزیون سوئیس با اشاره به اینکه در این تظاهرات، معترضان بشدت از دولت سوئیس انتقاد کردند و خواستار توقف طرح کاهش خدمات عمومی در برن سوئیس شدند، گزارش داد: وجود نابرابری های مالی و نیز کاهش درآمد میان کارکنان رسمی و غیررسمی دولت سوئیس، مدتی است با خشم معلمان و کارکنان بخشهای خدمات عمومی در برن همراه شده است. گوینده این شبکه با بیان اینکه هم اکنون شهر برن، دارای یک کسری بودجه سنگین چهارصد و پنجاه میلیون فرانکی است، علت برپایی این تظاهرات چند ده هزار نفری را اجرای یک سیاست پاسخگو و قابل اطمینان حقوق و دستمزد عنوان کرد.

کریستوف شنایدر، خبرنگار تلویزیون آلمانی زبان سوئیس در ادامه این گزارش گفت: معترضان با در دست داشتن تابلوهای خطری با عنوان «کاهش خدمات عمومی را متوقف کنید»، بشدت ناراضی و ناراحت به نظر می رسیدند. میشائل مایر، یک پلیس معترض در واکنش به حضورش در این راهپیمایی گفت: کاهش دستمزدها، دغدغه بزرگی برای ما است. پتر هورنی، یک معلم سوئیسی نیز اظهار داشت: چند سال است که حقوق ما پیوسته در حال کاهش است. ایرما گراندژان، یک پرستار هم گفت: مشکل اصلی این است که باید بشدت صرفه جویی کنیم.

ماتیاس بورکهالتر، مدیرعامل اتحادیه کارکنان بخشهای خدمات عمومی برن سوئیس با بیان مشکلات دیگر خاطر نشان کرد: تامین بودجه صندوق مستمری از جمله مشکلات بزرگ دیگر ماست. باید بگویم که تاکنون اصلاحات اندکی برای کارکنان این بخش در سوئیس صورت گرفته است. قرار است پارلمان ایالتی برن سوئیس در تابستان امسال، شرایط زندگی کارکنان بخشهای عمومی این ایالت را متحول کند.
نظرات بینندگان