کد خبر: ۱۰۲۳۷۰
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۹ - ۳۰ اسفند ۱۳۹۱

خوزستان آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 خوزستان به لحاظ داشتن آب و هوایی معتدل در فصل بهار برای گذراندن تعطیلات نوروزمکان مناسبی است . این استان پر از جاذبه ها و دیدنی های تاریخ و تمدن ایران زمین است .

 به لحاظ وجود نخستین طاقهای قوسی جهان ، استقرار و شهرنشینی و تصفیه خانه ای با استفاده از قوانین فیزیکی جزو استان های سرآمد محسوب می شود .

چغازنبیل ،تپه های باستانی ،کاخ شاوور در نخستین خاستگاه شهرنشینی و یکجا نشینی شوش ، قدیمی ترین پل جهان (پل ساسانی) در دزفول ،اماکن سر مسجد بردنشانده و بقاع شاهزاده احمد و هفت شهیدان در مسجد سلیمان نخستین شهر پارسی در خوزستان ،کاروان سرای صمیمی در رامهرمز ،پل کسری ،شهر ارجان و بند بکان در بهبهان ،کول فرح و اشکفت سلمان در ایذه و سواحل زیبای اروند درآبادان و خرمشهرو هندیجان و وجود 23 مکان مذهبی و امامزاده بخشی از جاذبه های دیدنی این استان کهن به شمار می روند .

همچنین خوزستان دارای طبیعتی زیبا و دیدنی است که در این فصل از سال چشم نواز است. طبیعت گلزار ایذه ،حاشیه دریاچه سد کارون 3 و دهکده توریستی زراس ،تالاب بین الملی شادگان وآبشارهای جهانی شوشتر از مجموعه دیدنی های استان است .

در کنار این جاذبه های زیبا، یادمانهای مناطق عملیاتی دوران هشت سال دفاع مقدس واقع در مناطقی چون اروند کنار، شلمچه ، فکه و طلاییه و فتح المبین در شهرهای آبادان ، خرمشهر ، شوش و سوسنگرد از جاذبه های گردشگری دوران دفاع مقدس در خوزستان محسوب می شوند .

همه ساله به مناسبت استقبال از میهمان نوروزی و فرارسیدن فصل بهار مسئولان استان تلاش می کنند تا بهترین امکانات را برای پذیرایی از میهمانان نوروزی فراهم کنند تا مسافران با خاطری خوش به شهر و دیار خود بازگردند .

آقای فلاحی مدیرکل آموزش وپرورش استان خوزستان می گوید : در سال 91 هزار کلاس برای اسکان میهمانان نوروزی اختصاص یافت که با تمهیدات درنظر گرفته شده برای نوروز امسال 136 کلاس به این تعداد اضافه شده است که در اختیار فرهنگیان ، غیر فرهنگیان و کاروان های راهیان نورقرار می گیرد.

مسئول روابط عمومی شهرداری اهواز می گوید: امسال برای نخستین بار سایت نوروزی در محل اسکان میهمانان و بلوتوث نقشه راه در ایستگاه از من بپرس ارائه می شود.

آقای حاتمی کاکش می افزاید : جشن تحویل سال نو هم در پارک جزیره به صورت زنده پخش می شود .

وی اضافه می کند : سه کمپ برای اسکان میهمانان نوروزی در نظر گرفته شده که شامل پارک لاله با ظرفیت 200 چادر، نمایشگاه بین المللی با 400 چادر در سوله و هزار چادر در اطراف و حاشیه کارون با 200 چادر است .

آقای ظاهری مدیرکل جمعیت هلا ل احمر استان خوزستان می گوید : هشت پایگاه برای اسکان راهیان نور به صورت ثابت و موقت در نظر گرفته شده است .

فرماندار شوشتر هم از آمادگی مردم و مسئولان این شهر برای پذیرایی از میهمانان نوروزی خبر می دهد و می افزاید : وجود سازه های آبی و مکانهای دیدنی میهمانان بسیاری را به اینجا می کشاند .

آقای نجفی می گوید : پارسال 15 هزار نفر برای بازدید از سازه های آبی به این شهر سفر کردند که با پیش بینی افزایش مسافران امسال 23 مدرسه و سه ستاد راهنمایی گردشگر در ورودی شهر مستقر می شوند.

مسئول راهیان نور استان خوزستان می گوید: پارسال 4 میلیون نفر از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس بازدید کردند.

آقای حاجتی می افزاید : یادمان های فکه، فتح المبین، شوش، طلاییه، هویزه، چزابه، سوسنگرد، اروند، قدمگاه امام رضا(ع) ، شهدای جهاد عشایر با انگلیس و موزه خرمشهر برای بازدید میهمانان نوروزی آماده اند .

رئیس پلیس راه استان خوزستان می گوید: به مناسبت سال جدید  طرح نوروزی از 25 اسفند تا 17 فروردین با حضور 96 تیم سیار در پاسگاه ، 12 ایستگاه ثابت ، 90 دستگاه دوربین کنترل سرعت سیار و 25 دستگاه کنترل سرعت ثابت در سراسر جاده های استان بر جاده ها نظارت می کنند .

سرهنگ قدرتی می افزاید : با توجه به تخلفات رانندگان که بیشتر شامل انحراف به چپ ،سرعت غیر مجاز، استفاده از تلفن همراه، نبستن کمر بند ایمنی ،خستگی و خواب آلودگی است برای سال 92 کسانی که این قوانین را رعایت نکنند از یک 2 میلیون ریال جریمه پیش بینی شده است و خودرو و گواهینامه رانندگان متخلف تا پایان تعطیلات نوروزی توقیف می شود .

احمدی مسافر قزوینی که  به خوزستان سفر کرده است ، می گوید: این استان با آب هوای بهاری و نسبتا گرم و طبیعت زیبایش واقعا دیدنی است .

محرابی هم که از تهران به اهواز آمده است، می گوید: خوزستان با جاذبه های گردشگری فراوانی که دارد یک مکان تفریحی زیباست.

رئیس اورژنس استان خوزستان می گوید : در ایام نوروز سه ایستگاه سلامت در ورودی های استان (بهبهان، ایذه ولرستان) تدارک دیده شده است که دارای چادر بادی بزرگ ، دستگاه آمبولانس ،اتوبوس آمبولانس و درمانگاه صحرایی با 12 تخت است .

آقای موسی می افزاید : امسال 149 پایگاه فعال وثابت ، 38 پایگاه سیار در مناطق حادثه خیز و جاده های منتهی به یادمان ها درنظر گرفته شده است که این پایگاه ها نسبت به پارسال افزایش یافته است .

وی اضافه می کند : در 11 یادمان هم 10 پایگاه ایجاد شده که دارای درمانگاه شبانه روزی ،پزشک، پرستار ،2 دستگاه آمبولانس و اتوبوس آمبولانس است .

رئیس  سازمان  میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری خوزستان می گوید: امسال 267 هزار کمپ اسکان در استان مستقر شد .

آقای پور فرخی می افزاید : جشنواره هایی نیز در شهر آماده استقبال از نوروز هستند .

وی اضافه می کند : ورودی های استان روز اول فروردین با گل به استقبال مسافران می روند .

مدیرکل حمل ونقل و پایانه های  استان خوزستان می گوید : از 23 اسفند امسال بیلط پیش فروش شد و 17 پایگاه ستاد نوروزی هم بر خدمات مسافران ، نظارت بر کیفیت خدمات نظارت می کنند.

آقیا مر عشی می افزاید : امسال 777 اتوبوس، 2هزار و 352 مینی بوس، هزار و 728 سواری و 4 هزار و 857 اتوبوس برای خدمات رسانی حاضر هستند که نسبت به پارسال 12 درصد افزایش داشته است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خوزستان می گوید : طرح ترافیکی 92 با حضور 100 درصد توان انسانی و خودرویی در استان آماده خدمت رسانی است.

سرهنگ مجد می افزاید : امسال 600 هزار نفر در مقاطع مختلف به عنوان همیار پلیس و پلیسیار جوان در ایام نوروز کنار رانندگان فعال هستند.

ناصر از شهروندان اهوازی در پایان می گوید : مردم خونگرم خوزستان در کنار مسئولان استانی همه  امکانات لازم را برای استقبال از میهمانان نوروزی آماده کرده اند .
نظرات بینندگان