arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۴۱۶۲
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۰ - ۱۴ فروردين ۱۳۹۲

حمله هواپیماهای رژیم صهیونیستی به غزه

ارتش رژیم صهیونیستی در این خصوص مدعی شد که جنگنده‌های این رژیم دو پایگاه وابسته به نیروهای مقاومت فلسطین را هدف قرار داده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایسنا: با گذشت تنها چندین ماه از امضای توافقنامه آتش‌بس میان گروه‌های مقاومت و رژیم صهیونیستی، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی با نقض آتش بس به نوار غزه حمله کردند.

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی عصر روز سه شنبه با نقض توافقنامه آرام سازی اوضاع (آتش‌بس) که پیشتر میان گروه‌های مقاومت و رژیم صهیونیستی در قاهره امضا شده بود، مناطقی را در نوار غزه بمباران کردند.

ارتش رژیم صهیونیستی در این خصوص مدعی شد که جنگنده‌های این رژیم دو پایگاه وابسته به نیروهای مقاومت فلسطین را هدف قرار داده‌اند.

همچنین وزارت کشور دولت موقت فلسطین نیز اعلام کرد: جنگنده‌های رژیم صهیونیستی دو منطقه خالی از سکنه را در شمال نوار غزه سه بار هدف قرار دادند که این حملات هیچ تلفات جانی به دنبال نداشت.

برخی منابع دیگر نیز اعلام کردند: جنگنده‌های رژیم صهیونیستی چندین حمله را به منطقه‌ای در شمال غزه انجام دادند.

از زمان امضای آتش‌بس میان رژیم صهیونیستی و مقاومت که با وساطت مصر انجام شد، این اولین حمله هوایی اسرائیل به نوار غزه است. توافقنامه‌ آتش‌بس در پی حملات هشت روزه رژیم صهیونیستی به نوارغزه که در پی آن 170 فلسطینی کشته شدند، امضا شد.

ارتش رژیم صهیونیستی همچنین در بیانیه‌ای مدعی شد: جنبش حماس مسئول همه حملاتی است که از غزه به اراضی اشغالی صورت می‌گیرد.

روز سه شنبه یک گروه فلسطینی سلفی موسوم به "مجلس شورای مجاهدین" اعلام کرد که در واکنش به شهادت میسرة ابو حمدیه، اسیر فلسطینی که روز سه شنبه در زندان‌های رژیم صهیونیستی به شهادت رسید دو موشک به سوی سرزمین‌های اشغالی شلیک کرده است.
نظرات بینندگان