arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۴۹۹۶
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۰۹ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۲

احمدی نژاد: مسائل داخلی با انتخابات پرشور بیش از گذشته سامان می یابد

رييس جمهور تاكيد كرد: نبايد از ورود به مباحث زيربنايي و تحولي نگران بوده و هراسيد بلكه بايد شجاعانه به اين مباحث ورود پيدا كرده و در جهت رفع مسايل تلاش كرد و اين شدني است چرا كه ظرفيت‌هاي آن در كشور وجود دارد، البته اينها مواردي است كه دشمنان هرگز نمي خواهند كه ما در آن ورود پيدا كنيم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس جمهور درجلسه با نمایندگان مجلس گفت: با انتخابات پرشور، هم مسائل داخلي بيش از گذشته سامان مي يابد و هم شرايط منطقه اي و بين المللي به نفع ملت ايران تغيير مي كند .
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری محمود احمدي‌نژاد یکشنبه شب در ديدار نوروزي نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با تبريك فرا رسيدن سال نو و نوروز و اظهار اميدواري از اينكه سال جديد سالي سرشار از عزت، موفقيت، سلامتي و پيشرفت براي ملت‌ ايران و همه ملت‌ها باشد، اظهار داشت: ميثاق مشترك ما پافشاري بر توحيد، عدالت، پاكي، خدمت، صداقت و ارزش‌هايي است كه انقلاب اسلامي آنها را به يكباره زنده كرد.
 
رييس جمهور اخلاص و كار براي خدا را مورد تاكيد قرار داد و گفت: تجربه نشان داده كه هر جايي كه با اخلاص و براي خدا ايستادگي و تلاش شده در همان جا جلو رفته و پيشرفت داشته‌ايم.
 
دكتر احمدي نژاد گفت: وجود ايران پيشرفته ، متحد، موحد، الهام بخش، زمينه ساز حكومت جهاني و سرشار از عدالت و توحيد آرزوي تاريخي ملت ايران است و تحقق آن، نيازمند اتخاذ تصميمات بزرگ و زيربنايي و اجراي طرح‌هاي تحولي است.
 
رييس جمهور تصريح كرد: غلبه بر فشارها و حركت در مسير پيشرفت كشور نيازمند همدلي و همراهي دولت و مجلس و ايستادگي بر اجراي طرح‌هاي تحولي است.
 
دكتر احمدي‌نژاد خاطرنشان كرد: اگرچه اقدامات روبنايي لازم و ضروري است و بايد دنبال شود ولي به تنهايي نمي تواند كشور را به مقصد برساند لذا بايد به موازات آن، طرح‌هاي اساسي و تحولي را پيگيري نمود كه اگر اين كارها انجام نشود هر چقدر هم تلاش كنيم باز هم مشكلات پابرجا خواهد ماند.
 
رييس جمهور گفت: توجه به مسائل اساسي و زيربنايي از مهمترين مباحثي است كه بايد دولت و مجلس آن را مورد توجه جدي قرار دهند.
 
رييس جمهور تاكيد كرد: نبايد از ورود به مباحث زيربنايي و تحولي نگران بوده و هراسيد بلكه بايد شجاعانه به اين مباحث ورود پيدا كرده و در جهت رفع مسايل تلاش كرد و اين شدني است چرا كه ظرفيت‌هاي آن در كشور وجود دارد، البته اينها مواردي است كه دشمنان هرگز نمي خواهند كه ما در آن ورود پيدا كنيم.
 
دكتر احمدي‌نژاد گفت: اگرچه دشمن تحريم كرده است اما مي شود اين تحريم ها را آنچنان بي اثر كرد كه آنان در دنيا شرمنده شوند و شرط آن اين است كه چند تصميم بزرگ زير بنايي و شجاعانه اتخاذ كرده و به اجرا درآورد.
 
وي گفت: هيچ كاري در كشور بزرگتر از اصل انقلاب اسلامي و دفاع مقدس نيست اينها در كشور اتفاق افتاد و اين نشان مي دهد كه مي توان اقدامات بزرگ ديگري نيز به سامان رسانيد و ظرفيت هاي اقتصادي، فرهنگي و انساني آن نيز وجود دارد.
 
رييس جمهور خاطرنشان كرد: دولت تا ثانيه آخر به كار و خدمت رساني خود ادامه خواهد داد و به فضل الهي يك لحظه هم در كار دولت وقفه اي بوجود نخواهد آمد. دولت تا لحظه آخر با همان شتاب و انگيزه اوليه به كار خود ادامه خواهد داد و ثانيه آخر مثل ثانيه اول كارها را جلو خواهد برد.
 
دكتر احمدي‌نژاد گفت: دشمنان در سال 91 شرايطي فراهم و تحميل كردند و انتظار داشتند كه كشور دچار بحران شود اما عده اي از فرزندان بي نام و نشان اين ملت خالصانه و به صورت شبانه روزي كار و تلاش و فداكاري كردند و تا حدود زيادي طراحي‌هاي دشمنان را خنثي نمودند.
 
رييس جمهور گفت: ملت ايران ثابت كرده است كه با فشارها و جنگ رواني دشمنان دست از اصول و آرمانهاي خود برنخواهد داشت.
 
دكتر احمدي‌نژاد در بخش ديگري از اظهارات خود به موضوع انتخابات اشاره كرد و گفت: دولت به دنبال انتخابات بسيار پرشور و با مشاركت حداكثر ممكن است و به فضل الهي حضور مردم همه معادلات را به نفع ملت تغيير خواهد داد.
 
رييس جمهور افزود: با انتخابات پرشور ،هم مسائل داخلي بيش از گذشته سامان مي يابد و هم شرايط منطقه اي و بين المللي به نفع ملت ايران تغيير مي كند.
 
دكتر احمدي‌نژاد گفت: تمام تلاش دشمنان اين است كه مردم را مايوس كنند ولي وقتي مردم به صحنه آمدند همه چيز تغيير خواهد كرد و بنابراين بايد همه، جهت و مسيرمان به سمت مشاركت گسترده مردم در انتخابات باشد.
 
رييس جمهور كار براي خدا و ارزش هاي الهي را مورد تاكيد قرار داد و گفت: همه بايد در جهت مشاركت حداكثري تلاش كنيم و فضاي انتخابات بايستي فضايي بانشاط، برادرانه و قانونمند باشد.
 
در اين ديدار كه در فضايي بسيار صميمي و دوستانه حدود دو ساعت به طول انجاميد تعدادي از نمايندگان مجلس نيز در سخناني با تبريك سال نو به رييس جمهور و مجموعه دولت، برخي از پيشنهادات و همچنين مطالبات حوزه هاي انتخاباتي خود را با رييس جمهور در ميان گذاشتند.
نظرات بینندگان