arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۵۷۷۲
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۷ - ۲۳ فروردين ۱۳۹۲

واکنش جان کری به تهدید کره‌شمالی مبنی بر حمله هسته‌ای به توکیو

کری ضمن اعلام اینکه کره جنوبی یکی از قدرتهای اقتصادی مهم در جهان است، به سفر اخیر رئیس جمهوری این کشور به آمریکا اشاره کرده و گفت: در این سفر مقامات آمریکا و رئیس جمهوری کره جنوبی به مسائل مهمی پرداختند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در واکنش به تهدید کره شمالی مبنی بر حمله هسته‌ای به توکیو، وزیر خارجه آمریکا که به کره جنوبی رفته، اعلام کرد: با اظهارات و تهدیدهای کره شمالی مخالفیم.

به گزارش ایسنابه نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، جان کری، وزیر خارجه آمریکا امروز (جمعه) در سفرش به کره جنوبی با همتای خود در سئول دیدار کرد.

وی در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با "یون بیونگ-سه"، همتای کره جنوبی خود اعلام کرد آمریکا و کره جنوبی با چالشهای مشترک و متعددی رو به رو هستند.

کری ضمن اعلام اینکه کره جنوبی یکی از قدرتهای اقتصادی مهم در جهان است، به سفر اخیر رئیس جمهوری این کشور به آمریکا اشاره کرده و گفت: در این سفر مقامات آمریکا و رئیس جمهوری کره جنوبی به مسائل مهمی پرداختند.

وزیر خارجه آمریکا همچنین به تهدیدهای اخیر کره شمالی مبنی بر آغاز جنگ هسته‌ای اشاره کرده و تاکید کرد: آنچه را از دولت کره شمالی می‌شنویم نمی‌پذیریم.

کری در ادامه افزود: اگر لازم باشد، آمریکا از هم‌پیمانان خود در منطقه دفاع می‌کند و باید بگویم که آمریکا به همکاری خود با کره جنوبی و همپیمانانش برای ملزم کردن کره شمالی جهت عمل به مسئولیتهایش ادامه می‌دهد.

این در حالی است که خبرگزاری کره شمالی اعلام کرد که در صورت آغاز جنگ هسته‌ای، ژاپن و توکیو اولین هدف این کشور است.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه اظهاراتش در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای کره جنوبی خود بر لزوم برقراری صلح در منطقه و نیز زمینه برای فراهم شده آینده‌ای بهتر برای کره جنوبی تاکید کرد.

وی گفت: ما به همکاریهایمان با کره جنوبی برای حمایت از این کشور در مقابل چالش‌های موجود و نیز حمایت از منابع جدید انرژی ادامه می‌دهیم.

این مسئول آمریکایی با تاکید بر اینکه کره شمالی باید خالی از سلاح هسته‌ای باشد، عنوان داشت: اگر رهبران کره جنوبی و شمالی مواضع مناسبی را اتخاذ کنند جهان بهتر خواهد بود. ما مطمئنیم که روابط کره جنوبی و کره شمالی می‌تواند هر چه سریعتر بهبود یابد.

وی تاکید کرد: آمریکا هرگز کره‌شمالی را به عنوان قدرت هسته‌ای نخواهد پذیرفت.

جان کری هم‌چنین با تاکید بر اینکه سئول صاحب نقشی سازنده در جامعه جهانی است از وزیر خارجه این کشور به خاطر همکاری مداوم با آمریکا تقدیر و تشکر کرد.

وی تصریح کرد تنها راه برای از سرگیری مذاکرات نشان دادن حسن نیت از سوی کره شمالی است.

کری هم‌چنین عنوان داشت باراک اوباما،‌ رئیس جمهور آمریکا دستور داده برخی تمرین‌ها و پروژه‌های نظامی برای جلوگیری از وخیم شدن اوضاع در شبه جزیره کره، متوقف شود.

در همین حال ژاپن نیز در واکنش به تهدید کره‌شمالی اعلام کرده آماده پاسخگویی به هرگونه تهدید از سوی کره شمالی است.
نظرات بینندگان