arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۵۸۵۹
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۰۹ - ۲۴ فروردين ۱۳۹۲

حاشیه های کیهان از سفر احمدی نژاد به سمنان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
کیهان در شماره امروز خود حاشیه هایی از سفر دولت به سمنان منتشر کرد که در ادامه می خوانید: 
¤ در سفر احمدي نژاد به سمنان تنها 8 تن از وزيران رئيس جمهور را همراهي كردند.

¤ با اينكه در اطلاعيه ها ديدار مردمي ساعت 30/8 اعلام شده بود اما رئيس جمهور ساعت 12ظهر وارد ورزشگاه شد و به همين دليل بسياري از مردم ورزشگاه را ترك كرده بودند.

¤ اكثريت حاضران در مراسم استقبال را مردم شهميرزاد تشكيل مي دادند كه با انبوهي از پارچه نوشته ها و پلاكارد خواستار ارتقاي اين بخش به شهرستان بودند. رئيس جمهور در واكنش اين درخواستها گفت اجازه بدهيد دهستاني براي آن درست كنيم تا بتوان شهميرزاد را به شهرستان ارتقا داد.

¤ پس از پايان سخنراني رئيس جمهور، وي و همراهانش با تكان دادن پرچم جمهوري اسلامي همراه با مردم سرود «اي ايران» را همخواني كردند، پيش از اجراي سرود رئيس جمهور و همراهانش محل را ترك كردند و رحيم مشايي آخرين نفري بود كه با تأخير محل را ترك كرد، وي با حركات دست تلاش مي كرد با مردم ارتباط برقرار كند.

¤ وقتي رحيم مشايي در محل سخنراني رئيس جمهور در ورزشگاه تختي كنار نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان نشست وي بسيار ناراحت به نظر مي رسيد و حاضر نشد با مشايي سخني بگويد آيت الله شاهچراغي پس از اتمام سخنان رئيس جمهور به سرعت از محل سخنراني خارج شد تا با مشايي مواجه نشود.

¤ استفاده مداوم و بي وقفه از سرودهاي ايران گرايي در مراسم استقبال و همايش «حماسه حضور» غيرعادي به نظر مي رسيد.

¤ در آغاز همايش حماسه حضور علي الحسيني سردار بازنشسته سپاه كه اينك همكاري نزديكي با دولت دارد با تأكيد بر رقم زدن حماسه سياسي در سال 92 و نام بردن از رحيم مشايي تعجب همگان را برانگيخت.

¤ در پايان مراسم اهداي نشان هاي ايثار و دانش در همايش حماسه حضور پس از اينكه همراهان رئيس جمهور از جمله آقايان زريبافان و دكتر الهام از سن پايين آمدند رحيم مشايي در كنار رئيس جمهور ماند و دوباره همراه با جمعيت حاضر سرود اي ايران با صداي خواجه اميري را همخواني كردند كه حاضران اين رفتارها را انتخاباتي قلمداد كردند.

¤ پنجشنبه شب تعداد زيادي از مردم به ويژه جوانان مهديشهري در اعتراض قول مثبت رئيس جمهور براي ارتقاي بخش شهميرزاد از بخش هاي تابعه مهديشهر به شهرستان، مقابل استانداري و محل اقامت هيئت دولت تجمع كردند، تجمع كنندگان از رئيس جمهور خواستند قول خود را به مردم شهميرزاد پس بگيرد.

¤ پيرزني كه در محل ورزشگاه به استقبال رئيس جمهور آمده بود به خبرنگاران گفت: فرزندم و همسرش در يك آتش سوزي جان خود را از دست دادند و حالا از رئيس جمهور مي خواهم مرا عقد كند و با خود به تهران ببرد. اين پيرزن اين درخواست خود را خيلي جدي مطرح مي كرد كه موجب خنده خبرنگاران و ساير مردم شد.

¤ يكي از مسئولان دولت درگوشي به خبرنگار كيهان گفت: به آقاي شريعتمداري بگو كارت خيلي درست است.
نظرات بینندگان