arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۶۱۹۰
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۲ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۲

نیروی انتظامی: با برنامه استادیوم آزادی موافق نیستیم ؛ برای مدعوین مشکل ایجاد می شود

پیامدهای سیاسی این مراسم می تواند آغازگر یکسری مسائل و مشکلات در فضای انتخاباتی کشور شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نیروی انتظامی با برگزاری میتینگ استادیوم آزادی موافق نیست.

سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده ناجا در پاسخ به سوال خبرنگار عصرایران در خصوص آغاز دور جدیدی از طرح ارتقاء امنیت اجتماعی گفت: همان طور که بارها تاکید شده طرح امنیت اجتماعی یک طرح دائمی است و لذا فکر می کنم به کار بردن کلمه "آغاز" مناسب نباشد. اما ممکن است با توجه به شرایط خاص کشور، نوع مطالبات مردم و تغییرات فصلی، برخی از طرح های اجرایی ناجا در مقاطعی از شدت بیشتری برخوردار گردد و در اولویت ماموریتی قرار گیرد.

در جدیدترین نظرسنجی انجام شده موضوع برخورد با اراذل و اوباش و مزاحمین نوامیس مردم، توزیع کنندگان مواد مخدر، سارقین خرد و افراد بدپوشش از خواسته های اصلی مردم از پلیس می باشد که به یاری خدا از اول اردیبهشت با جدیت کامل در کشور اجرا خواهد شد.

وی در پاسخ به سوال دیگر عصرایران مبنی بر اعلام نظر در خصوص مراسم تجلیل از خادمین ستاد تسهیلات نوروزی بیان داشت: من ابتدا لازم می دانم از عنایت ویژه دولت محترم به خادمین ستاد تسهیلات نوروزی تشکر کنم. از این فرصت استفاده کرده مجددا از تمامی سازمان ها، نهادها، افراد و خانواده آن ها که در ایام نوروز متحمل زحمات زیادی شدند قدردانی می نمایم.
 اما در خصوص مراسم مذکور، با توجه به امکانات محدود خدماتی، بهداشتی و رفاهی ورزشگاه آزادی و همچنین حضور قشرهای مختلف سنی به نظر می رسد مشکلات زیادی برای مدعوین محترم ایجاد گردد.

از سوی دیگر، این نگرانی وجود دارد که برگزاری این مراسم این بهانه را به دست گروه های رقیب سیاسی برای ناسالم جلوه دادن روند انتخابات ریاست جمهوری را بدهد. پیامدهای سیاسی این مراسم می تواند آغازگر یکسری مسائل و مشکلات در فضای انتخاباتی کشور شده و مطمئنا در تحقق شعار حماسه سیاسی تاثیر منفی خواهد داشت و اعتماد عمومی را خدشه دار می نماید.

همچنین صرف مبالغ گزاف برای اجرای این مراسم با حماسه اقتصادی نیز منافات دارد به همین دلیل نیروی انتظامی با برگزاری این مراسم در این سطح موافق نبوده و پیشنهاد می گردد مانند سال های گذشته در یک سطح محدود از خادمین ستاد تسهیلات نوروزی قدردانی و صرفه جویی حاصل از این راه صرف ارائه خدمات بیشتر در حوزه های مرتبط و خصوصا پیشگیری از حوادث رانندگی گردد.

گفتنی است دولت در نظر دارد، برای تجلیل از فعالان سفرهای نوروزی ، مراسمی در استادیوم یکصدهزار نفری آزادی برگزار کند. این برای اولین بار است که چنین مراسمی در این سطح برگزار می شود و لذا از آن به عنوان میتینگ انتخاباتی یاد می شود.
نظرات بینندگان