arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۶۵۰۲
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۰۸ - ۲۸ فروردين ۱۳۹۲

در تپه‌‌هاي عباس‌آباد چه مي‌گذرد؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
«به ساخت‌وساز در اراضی عباس آباد معترض هستیم اما بانک مرکزی مجوز ساخت‌وساز خود را از کمیسیون ماده 5 دارد.»

مدیر عامل سازمان اراضی عباس آباد روز گذشته در برابر انتقادات اعضای شورای شهر تهران نسبت به ساخت‌وسازهای غیرمجاز در تپه‌های عباس‌آباد با بیان این مطلب اظهار کرد: اراضی عباس آباد در زمان شهرداري کرباسچی به 40 قطعه تقسیم و به 40 نهاد واگذار شد.

به گزارش مهر، حجت‌الله ملاصالحی با بیان اینکه برخی از این زمین‌ها به تصرف ارگان‌هایی در آمده که حتی هزینه‌ای بابت زمین پرداخت نکرده‌اند گفت: ستاد اجرایی فرمان امام(ره) 450 هزار متر مربع از این زمین‌ها را مصادره کرده و حتی بخشی از آن را متری 6 میلیون تومان به بانک مرکزی فروخته است. بخش دیگری از این زمین‌ها نیز در اختیار بنیاد مستضعفان است.

او ادامه داد: ما هم در دادگاه ها این تصرفات را محکوم کردیم ولی توجهی به آن نشده است.

مهدی چمران رییس شورای شهر تهران با اشاره به اهمیت زمین‌های اراضی عباس آباد گفت: این زمین‌ها ریه تنفسی شهر تهران هستند، اما به دلیل ساخت‌و‌سازهای بی‌مورد مانع استفاده صحیح از این زمین‌ها هستند.

وی با اشاره به مخالفت شورا نسبت به ساخت و ساز بانک مرکزی در این زمین‌ها گفت: با وجود مخالفت‌های ما بانک مرکزی با رای کمیسیون ماده 5 اجازه ساخت‌وساز را گرفت حالا نیز نسبت به ساختمان‌سازی این سازمان‌ها اعتراض داریم.

چمران با انتقاد از ساخت‌وساز برخی از بانک‌ها در این منطقه گفت: ساختمان راه‌آهن نیز قرار بود تبدیل به هتل شود اما دیدیم که سرانجام ساختمان راه‌آهن شد.
نظرات بینندگان