arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۶۶۹۹
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۲ - ۲۹ فروردين ۱۳۹۲

ننادلالوویچ: قوانین جدید کشتی در نشست مسکو مطرح می شود

رئیس موقت فیلا گفت: قوانین جدید کشتی در نشست فوق العاده فدراسیون جهانی در مسکو مطرح می شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش انتخاب ورزشی و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، نناد لالوویچ با بیان این مطلب افزود: تصمیم کمیته بین المللی المپیک برای پیشنهاد حذف کشتی از المپیک  یک خبر شوک آور برای ما بود.

وی ادامه داد: برای حفظ کشتی در المپیک باید با توجه به نظر کمیته بین المللی المپیک به سمت قوانینی ساده تر پیش  برویم، رشته کشتی آزاد از فرنگی متمایز شود، مسابقات  به سوی فعال  و فنی تر شدن پیش برود و در رسانه ها و عرصه تبلیغات حضور گسترده تری داشته باشد.

لالوویچ تصریح کرد: قوانین جدیدی بر این اساس و با در نظر گرفتن مسائلی در مورد تنوع وزنها و رشته ها طراحی شده است که روز 18 می( 28 اردیبهشت ماه) در نشست فوق العاده فیلا برای تعیین رئیس جدید فدراسیون جهانی مطرح و در صورت تایید یک ماه به صورت آزمایشی اجراء می شود.                                                                                                                                                                 

وی تاکید کرد: اجرای این قوانین از بازیهای اروپایی سال 2015 در باکو پایتخت آذربایجان آغاز می شود.

لالوویچ با اشاره به اینکه ماموریت وی حفظ کشتی در المپیک است، خاطر نشان کرد: کشتی یک ورزش قدیمی در المپیک و با سابقه 2700 ساله در المپیک باستان و نوین است و ما باید در سراسر جهان تلاش کنیم ورزشی که 10 میلیون مبارز در سراسر دنیا دارد در دو نشست سن پترزبورگ در اواخر ماه می و در نهایت بوینوس آیرس آرژانتین در نبرد با هفت ورزش فعال دیگر، این رشته را در المپیک حفظ کنیم.

وی در پایان گفت: مبارزات ایران، روسیه و آمریکا در ایستگاه قدیمی قطار شهر نیویورک  و ایران و آمریکا در لس آنجلس در راستای حفظ کشتی در المپیک است و این سه کشور با نیروهای خود به این مبارزه جهانی پیوسته اند و از طرفی دیگر قرار است نشست دیگری نیز در سازمان ملل متحد با حضور کشتی گیرانی از کشورهای ژاپن، مغولستان، ترکیه، اوکراین، مراکش، نیجریه، کانادا و برخی کشورهای دیگر برگزار می شود، تا اعلام کنیم خواهان حفظ این رشته در المپیک هستیم.

 

نظرات بینندگان