arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۶۷۰۰
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۱۲ - ۲۹ فروردين ۱۳۹۲

هشدار پلیس فتای بوشهر درباره سایت‌های جعلی کمک به زلزله‌زدگان

وی تصریح کرد: اين افراد با استفاده از عناوين فريبنده و وابسته به موسسات خيريه و كميته امداد و قرار دادن شماره حساب و آدرس‌هاي جعلي سعي در جلب اعمتاد مردم دارند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئيس پليس فتاي استان بوشهر به هموطناني که قصد کمک به زلزله زدگان دشتي دارند هشدار داد تا مراقب فرصت طلبان و کلاهبرداران باشند.

به گزارش مهر، سرهنگ جواد جهانشيري صبح پنجشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه الکامپ در بوشهر با اشاره به برخی از تخلفات در فضای اینترنت، اظهار داشت: متاسفانه در روزهای اخیر و پس از زمین لرزه شهرستان دشتی، برخی از افراد سودجو در تلاش هستند تا از احساسات مردم سوءاستفاده کنند.

وي خواستار هوشیاری همه شهروندان در این زمینه شد و ادامه داد: کلاهبرداران همواره روش‌های جدیدی را برای سوءاستفاده از مردم و احساسات آنها به کار می‌گیرند و شگردهای جدید خود را در زمین‌لرزه دشتی نیز به کار گرفته‌اند.

رئيس پليس فتاي استان بوشهر به برخی از این شگردها اشاره کرد و افزود: افراد سودجو و شياد با ايجاد صفحات، وبلاگ‌ها و سايت‌هاي جعلي و همچنين قرار دادن آنها در فضاي سايبري، قصد کلاهبرداري از شهروندان را دارند.

وی تصریح کرد: اين افراد با استفاده از عناوين فريبنده و وابسته به موسسات خيريه و كميته امداد و قرار دادن شماره حساب و آدرس‌هاي جعلي سعي در جلب اعمتاد مردم دارند.

جهانشیری با تاکید بر لزوم توجه به هشدارهای پلیس در این زمینه، خاطرنشان ساخت: شهروندان براي كمك به زلزله زدگان به ارگان‌هاي ذي‌صلاح مراجعه كرده و از پرداخت كمك از طريق اينترنت در اين صفحات و وبلاگ‌ها خودداري کنند.

وی در ادامه بیان داشت: مردم در هنگام مواجهه با چنین موضوعاتی بلافاصله مراتب را در تماس با پلیس به صورت تلفنی و یا با مراجعه به سایت پلیس سایبر، اطلاع‌رسانی کنند تا برخورد لازم با افراد سودجو صورت بگیرد.
نظرات بینندگان