arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۶۸۷۷
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۳ - ۳۰ فروردين ۱۳۹۲

وزير علوم: کاندیدای ریاست‌جمهوری نيستم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزير علوم، تحقيقات و فناوري گفت: همانطور كه بارها گفته‌ام اين بار نيز صراحتاً مي‌گويم كانديداي رياست جمهوري نبوده و نيستم و ضمناً تعدد كانديداهاي اصول‌گرا را هم به مصلحت نمي‌دانم.

به گزارش انتخاب به نقل از مهر، كامران دانشجو  در ديدار با اعضاء هيأت مركزي شوراي هماهنگي نيروهاي انقلاب اسلامي با اشاره به فعاليت‌هاي مؤثر اين شورا در سال‌هاي گذشته، گفت: فعاليت‌هاي شوراي هماهنگي نيروهاي انقلاب اسلامي چون در جهت رضاي خدا و با ولايت‌مداري بوده، ارزش زيادي دارد و در ادامه مسير نيز بايد حركت پويا همراه با ولايت‌مداري داشت.

وی با اشاره به نقش مؤثر دانشگاه‌ها در خلق حماسه سياسي، گفت: براي خلق حماسه سياسي در دانشگاه‌ها بايد عقلانيت، منطق و دين‌مداري بر فعاليت‌هاي سياسي حاكم باشد و همه دانشگاهيان ضمن برگزاري نشست‌ها و گفتگوها براي تبادل نظر و طرح ديدگاه‌هاي مختلف پيرامون مسايل كشور، برنامه‌ها و سياست‌هاي كانديداها به صورت علمي و منطقي، شور و نشاط و هيجان توأم با عقلانيت و دين‌مداري را در دانشگاه‌ها ترويج كنند.

وزير علوم با اشاره به ضرورت حفظ شأن و جايگاه دانشگاه در فعاليت‌هاي سياسي، گفت: ضمن اينكه قائل به ضرورت فعاليت سياسي دانشگاهيان هستيم و فعاليت جامعه دانشگاهي در جهت خلق حماسه سياسي را ضروري مي‌دانيم، تأكيد مي‌كنم دانشگاه ستاد انتخاباتي، تريبون تبليغاتي يا محل برگزاري ميتينگ انتخاباتي نيست چرا كه اين موضوع شأن دانشگاه را از جايگاه منطقي و علمي كه جايگاه اصلي آن است دور مي‌كند و آن را در معرض بازي سياسي قرار مي‌دهد.

دانشجو با توجه به مسائل اخير كشور گفت: علي‌رغم تمامي سياه‌نمايي‌ها برآيند حركت ملت، دولت و نظام جمهوري اسلامي به سمت پيشرفت و توسعه بوده و دنيا متأثر از اين فضاي كشور ايران است و دشمنان از اين موضوع وحشت‌زده شده‌اند.

وي گفت: به عنوان عضو دولت افتخار مي‌كنم كه خدمات دولت در طي دولت‌هاي نهم و دهم به مردم با تمام خدمات ارائه شده در 25 سال قبل از آن قابل مقايسه است به طوري كه در حوزه توليد علم در سال 1384 فقط سه دهم درصد از علم دنيا در ايران توليد مي‌شد در حالي كه اكنون 1/2 درصد علم دنيا در ايران توليد مي‌شود و اين رشد 7 برابري توليد علم مبناي بسياري از پيشرفت‌هاي ديگر كشور قرار گرفته و اقتداري به مراتب بيش از پيش به نظام جمهوري اسلامي بخشيده است.

وزير علوم در پاسخ به درخواست افراد حاضر در اين نشست مبني بر كاندیداتوري وي براي رياست جمهوري دوره يازدهم گفت: در شرايط كنوني با وجود تعداد زياد كانديداهاي اصول‌گرا، نيامدن هم يك احساس تكليف است و به نظر مي‌رسد ساماندهي تعدد كانديداهاي اصول‌گرا خودش پروژه كلاني است كه براي حفظ وحدت اين مجموعه بايد تلاش كرد.

وي با اشاره به اينكه در يك سايت خبري مطلبي بر اعلام كانديداتوري‌اش در طي روزهاي آينده منتشرشده است، گفت: همانطور كه بارها گفته‌ام اين بار نيز صراحتاً مي‌گويم كانديداي رياست جمهوري نبوده و نيستم و ضمناً تعدد كانديداهاي اصول‌گرا را هم به مصلحت نمي‌دانم و منطق حكم مي‌كند كه افراد جديدي در بين اصول‌گرايان كانديدا نشوند.

دانشجو با اشاره به اینکه حب مقام و قدرت آخرين حبي است كه از دل مؤمن بيرون مي‌رود گفت: دعا كنيد حب مقام از دل همه بيرون رود چرا كه اگر چنين شود تخريب و بداخلاقي سياسي معني پيدا نمي‌كند.

وي افزود: حب مقام و تشنگي به قدرت باعث مي‌شود كه افرادي سعي كنند كار دولت را صفر نشان دهند و فقط تخريب كنند در حالي كه مقام معظم رهبري فرمودند دولت بعدی بايد نقاط مثبت اين دولت را داشته باشد بدون نقاط ضعف و اين به معناي وجود نقاط مثبت و كارها و خدمتگزاري‌هاي مناسب در دولت دهم است كه برخي نمي‌خواهند يا با توجه به حب مقامي كه دارند نمي‌توانند آن را بيان کنند.

وزير علوم تصريح كرد: صفر تلقي كردن خدمات دولت به نفع نظام نيست و عده‌اي مي‌خواهند با ناديده گرفتن خدمات دولت در مقايسه با صفر براي خود جايگاهي كسب كنند.

دانشجو با بيان اينكه خدمت به خلق خدا بسيار زيباست اما خلوص نيت در اين كار، آن را زيباتر مي‌كند، گفت: مي‌توان با نيت رسيدن به پست و مقام بالاتر به مردم خدمت كرد و خدمتگزاري نمود كه البته از اجر آن كاسته مي‌شود ولي بالاخره خدمت است و عده‌اي هم سالهاست كه در آرزوي پست رياست جمهوري كار مي‌كنند و ستادهاي انتخاباتي خود را از ساليان قبل آماده كرده‌اند و خدمتگزاري هم مي‌كنند ولي دلشان مي‌خواهد كه رئيس جمهور شوند، شايد هم ايرادي نداشته باشد و شايد هم با نيت خدمت بيشتر به مردم اين كارها را كرده‌اند ولي زيباترين خدمتگزاري به مردم، خدمت خالص با نيت رضاي خداست كه انشاءالله همه در آن جهت حركت مي‌كنند.

وی با تأكيد بر اينكه خدمتگزاري به مردم با نيت رضاي خدا خلوص مي‌آورد در حالي كه خدمتگزاري با نيت كسب جايگاه بالاتر بيانگر تشنگي به قدرت است خطاب به اعضاي اين شورا گفت: به دنبال كسي باشيد كه از جنس مردم و خدمتگزاری خالص به مردم باشد و همچنين ضمن ساده‌زيستي، اهل فخر فروشي نباشد.

وي همچنين داشتن برنامه و معرفي تيم انقلابي، مؤمن، ولايت‌مدار و با تجربه را از ديگر خصوصيات رئيس جمهور مناسب دانست.
نظرات بینندگان