arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۶۹۳۵
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۲۰ - ۳۰ فروردين ۱۳۹۲

رقابتهای کشتی فرنگی قهرمانی آسیا/ مرد طلایی ایران هم به مدال برنز دست یافت

تیم ملی کشتی فرنگی ایران در مسابقه های کشتی فرنگی قهرمانی سال 2013 بزرگسالان آسیا در هندوستان، توسط داود گیل نیرنگ در وزن 96 کیلوگرم به مدال برنز رسید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش انتخاب ورزشی و به نقل از روابط عمومی، داود گیل نیرنگ بعدازظهر امروز (جمعه) و دقایقی پیش در دیدار رده بندی وزن 96 کیلوگرم برابر بهیم سینگ از هند قرار گرفت و در دو تایم  با نتیجه یک بر صفر و هشت بر صفر مقابل حریف خود به برتری رسید.

در 96 کیلو هم داود گیل‌نیرنگ در دور نخست مقابل نوریکاتسو سایکاوا از ژاپن در 2 تایم و با نتایج 3 بر صفر و 4 بر یک به پیروزی دست یافت و به مرحله ‌یک‌چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله نیز در 3 تایم و با نتایج (یک بر 2، 3 بر 2 و 3 بر یک) از سد سوخروب فاتو‌ئف از ازبکستان گذشت و راهی نیمه نهایی شد، اما وی نیز در این مرحله در 3 تایم و با نتایج (3 بر 2، صفر بر 3 و صفر بر 2) مغلوب یرولان ایسکاکوف از قزاقستان شد و شانس کسب مدال طلا را از دست داد. در این دیدار گیل نیرنگ حداقل سه بار این حریف را ضربه فنی کرد، اما داوران به راحتی حق کشتی گیر طلایی ایران را خوردند تا راه قهرمانی قزاق ها را هموار کنند. این موضوع به حدی بود که برژینسکی نماینده فیلا نیز یک بار ضربه فنی را پذیرفت اما بهرحال دست گیل نیرنگ از مدال طلا کوتاه ماند.

 

نظرات بینندگان