arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۷۱۱۷
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۲۲ - ۳۱ فروردين ۱۳۹۲

رضایی: دوران کناره گیریم به نفع فردی دیگر در انتخابات تمام شد/ ترمز گرانی کشیده شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دوران کناره گیریم در انتخابات به نفع فرد دیگری تمام شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن رضایی بعد از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران، در خصوص سئوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آیا در آینده به نفع فردی کناره گیری خواهید کرد؟ اظهار داشت: نه دیگر دوران کناره گیری تمام شده است و دیگر کنار نخواهم رفت.

وی ادامه داد: بنده افکار خودمان را داریم و به نفع کسی کناره گیری نخواهم کرد و در دولتم از نخبگان استفاده خواهم کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: برنامه های اقتصادی من تا شب انتخابات یکی پس از دیگر اعلام خواهم کرد و هم اکنون در خصوص بحث یارانه، کسب و کار، کشاورزی و ... برنامه هایم را تا کنون اعلام کرده ام.

ترمز گرانی در کشور باید کشیده شود

رضایی گفت: اولویت اول کاری ما در خصوص گرانی ها است، علت گرانی این است که نقدینگی از مسیر خود خارج شده است و این نقدینگی حالت سیلابی پیدا کرده است و باید آن را کنترل و سپس کاهش دهیم و تلاش ما این است که نرخ تورم را از دو رقمی به یک رقمی کاهش دهیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: ما مذاکرات 1+5 را ادامه می دهیم ولی از روند فعلی خارج می کنیم ولی دشمنان به دنبال این هستند که وقت کشی کنند و زمان را به ضرر ما تنظیم کرده اند ولی طبق گفته رهبر معظم انقلاب با حفظ ارزش و خطوط قرمز با آمریکایی ها مذاکراتی را بر روی مسئله هسته ای داشته باشیم.

وی اظهار داشت: وقتی صحبت از فدرالیسم می کنیم اداره کشور را باید حتما استانی کنیم تا از ظرفیت ها به بهترین نحو استفاده کنیم.

وی در خصوص خبرنگار مهر مبنی بر اینکه سیاست فدرالسیم در غرب وجود دارد و گفته های شما مبنی بر این است که از غرب پیروی نمی کنیم، گفت: فدرالیسم بنده بر پایه اقتصاد است و این موضوع در تمام جهان و کشورهای پیشرفته اجرایی شده است.

تیم فوتبال تراکتور پدیده ورزشی کشور است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تراکتور پدیده ورزشی در ایران بوده است چرا نباید به این ظرفیت ها میدان بدهیم تا خودشان را به ظهور برسانند.

رای 30 میلیونی مردم در انتخابات

رضایی افزود: مردم تا حدود 30 میلیون رای را شرکت خواهند کرد و ملت ایران با سیلی صورت خودشان را سرخ نگه داشته اند و در انتخابات شرکت خواهند داشت.

وی در خصوص برگزاری مراسم تجلیل از خادمان ستاد نوروزی که در ورزشگاه صد هزار نفری آزادی برگزار شد، تصریح کرد: اگر دولت از این میتینگ ها در راستای انتخابات استفاده کنند کار درستی نیست.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: بازار بورس سهام عدالت ایجاد می کنیم که مردم بتوانند در آنجا سرمایه های خود را وارد کنند.

رضایی گفت: در سفرهای استانی در درجه نخست با مدیران آن استان جلسه خواهیم گذاشت و سپس با مردم جلسه خواهیم گذاشت.

وی اظهار داشت: سعی می کنیم که وام دانشجویی تعریف کنیم و وقتی که دانشجو وارد شغل و درآمد شدن آن را پرداخت کنند.

بعد از نشست خبری، محسن رضایی با کسبه های حیدرآباد کرجی دیدار کرد و سپس در جمع شهروندان کرجی در مسجد امام حسین(ع) سخنرانی کرد.

نظرات بینندگان