arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۷۳۴۹
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۰۹ - ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۲

بشار اسد: جنگ با «جیش ‌الحر» تمام شده

رئیس‌جمهور سوریه در جمع یک هیئت لبنانی با اطمینان‌دادن از اوضاع میدانی کشورش گفت که در حال حاضر جنگ با «جیش‌الحر» تمام شده و تنها القاعده باقی مانده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فارس به نقل از روزنامه لبنانی «السفیر» نوشت:  «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه در جمع هیئتی از احزاب و شخصیت‌های ملی لبنان که دیروز به دمشق سفر کرده بودند، اظهاراتی را عنوان داشت.

این هیئت در «قصر المهاجرین» با اسد دیدار کردند.

بر اساس این گزارش، اسد در این دیدار از سیاست خویشتن‌داری که لبنان از آن سخن می‌گوید، ابراز نارضایتی کرد و گفت: یک انسان زمانی که در حلقه آتش قرار دارد و این آتش لحظه به لحظه به او نزدیک می‌شود، نمی‌تواند دیگر خویشتن‌داری کند. من واقعا نمی‌دانم که دقیقا معنای این سیاست چیست؟ آیا مقصود این است که لبنان از مکان کنونی‌اش به قاره آفریقا برود و در آنجا منتظر پایان یافتن بحران سوریه بماند و سپس به جایگاه طبیعی‌اش بازگردد؟

رئیس‌جمهور سوریه در ادامه درباره اوضاع میدانی سوریه و روند تحولات در این کشور، اطمینان داد و گفت که راهبرد فرماندهی سوریه بر بقای دمشق و شهرهای دیگر تحت سیطره ارتش است اما درباره برخی از مناطق حومه، ما بر تخلیه آنها به منظور ضرورت‌های تاکتیکی تکیه داریم. زیرا بهتر است به جای آنکه آنها خون‌های ما را بریزند ما این کار را با آنها بکنیم. ضمن اینکه ما توانایی آن را داریم که هر منطقه‌ای را که بخواهیم در هرزمانی که باشد، پس بگیریم.

اسد تاکید کرد: آنچه که موسوم به «ارتش آزاد» بود، در حال حاضر کارش تمام شده است و ما اکنون در حال مبارزه با سازمان القاعده هستیم. عناصر این سازمان در سوریه از تبعه‌های 23 کشور خارجی هستند که در کشور ما می‌‌جنگند.
نظرات بینندگان