arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۷۴۹۶
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۹ - ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۲

رحیمی خطاب به نماینده آبادان: می‌توانید تشریف ببرید!

حسینی نماینده اهواز با تائید این اظهارات، با بیان اینکه در این جلسه از کلمات و جملاتی استفاده شد که در شان و جایگاه نمایندگان استان خوزستان که عصاره ملت هستند، نبود، گفت: چنان که در این جلسه به نمایندگان گفته شد " اگر به این جلسه دعوت شدید صرفا برای احترام بوده است اما حق اظهارنظر ندارید و می‌توانید تشریف ببرید!"
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نماینده اهواز در مجلس نهم گفت: استقبال از سفر استانی هیات دولت به خوزستان در مقایسه با 3 سفر قبلی «کمتر» بوده است.

شکرخدا موسوی در گفت وگو با خبرآنلاین در خصوص سفر استانی رئیس جمهور به این استان، با بیان اینکه «استقبال در سفر چهارم کمتر از سفر های قبل بود،» افزود: البته در برخی از شهرها استقبال خوب بود، اما در اکثر نقاطی که رئیس جمهور به آن سفر کرد میزان استقبال «معمولی» بود.

هفته گذشته سمنان زادگاه رئیس جمهور مقصد نخستین سفر استانی دولت در دور چهارم بود که گزارش های تصویری منتشر شده در رسانه ها حکایت از کاهش جمعیت استقبال کننده داشت.

نماینده اهواز دلیل استقبال کمتر مردم از رئیس جمهور را «گرانی و تورم چند ماه اخیر» دانست و افزود: قطعا این مساله در میزان همراهی مردم با دولت، تاثیر گذاربوده است؛ ضمن اینکه، عدم اجرای مصوبات سفر های قبلی هم مزید بر علت شده است.

از مجموع مصوبات سه سفر قبلی هیات دولت به استان خوزستان نزدیک 300 مصوبه یا به طور کامل اجرایی نشده است یا اینکه نیمه کاره مانده است.

وی پروژه آب غدیر را مهمترین پروژه اجرا نشده استان خوزستان دانست و گفت: براساس این مصوبه قرار بود آب شهرهای جنوبی استان و شهرهای آبادان و خرمشهر در این پروژه تکمیل شود، اما هنوز این مصوبه به جایی نرسیده است.

موسوی همچین انجام سفرهای استانی در ماههای پایانی دولت را معنی دار خواند و اظهار داشت: به نظر من هم انجام این سفر در این برهه زمانی معنی دار است ولی ما نمایندگان تلاش می کنیم از طریق این سفر ها مصوبات زمین مانده استان و مشکلات مردم را بر طرف کنیم.

شریف حسینی دیگر نماینده اهواز هم در گفت وگو با خانه ملت مصوبات مطرح شده در جلسه هیات دولت را «فرمایشی و تنها برای تایید مصوبات استانی قبلی» دانست که بدون اینکه هیچ پروژه عمرانی جدیدی را برای این جلسه آماده کرده باشند.

در واکنش به این اظهارات منتقدان دولت درباره تبلیغاتی بودن سفر های استانی در دور چهارم، رئیس جمهور امروز در جمع مردم شهرستان هفتکل به این موضوع واکنش نشان داد و گفت:« می‌گویند که چرا آخر کار سفر می‌روی؟ آیا آخر کار و یا اول کار با هم فرقی دارد؟ ما باید در راستای خدمت به مردم، عدالت و آبادانی حرکت کنیم و تلاش کنیم.»

موسوی همچنین درخصوص دلیل ترک جلسه هیات دولت در استان خوزستان از سوی نمایندگان این استان، اظهار داشت: به دلیل سفر رئیس جمهور به شهرستان گتوند، جلسه هیات دولت را معاون اول رئیس جمهور اداره کرد و در این جلسه «لیست مصوبات نیمه تمام» استان در سفرهای استانی را قرائت کرد که در این میان آقای دهدشتی نماینده آبادان میکروفن خود را باز کرد و خطاب به آقای رحیمی اعلام کرد مصوبه ای که اکنون قرائت کردید به هیچ عنوان اجرایی نشده است که آقای رحیمی به ایشان اعلام کرد که می توانید در پایان جلسه وقت بگیرد که معاون اول رئیس جمهور،گفت: «این موضوع ربطی به شما ندارد!»

وی افزود: این نحوه بیان آقای رحیمی موجب ناراحتی نماینده آبادان شد و وی گفت: «اگر این موضوع به ما ارتباطی ندارد ، چرا ما را به این جلسه دعوت کردید؟»

حسینی نماینده اهواز با تائید این اظهارات، با بیان اینکه در این جلسه از کلمات و جملاتی استفاده شد که در شان و جایگاه نمایندگان استان خوزستان که عصاره ملت هستند، نبود، گفت: چنان که در این جلسه به نمایندگان گفته شد " اگر به این جلسه دعوت شدید صرفا برای احترام بوده است اما حق اظهارنظر ندارید و می‌توانید تشریف ببرید!"
نظرات بینندگان