arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۷۶۴۱
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۵ - ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۲

پروازهای یک ایرلاین‌ داخلی متوقف شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون وزیر راه و شهرسازی از توقف عملیات پرواز یکی از ایرلاین‌های داخلی و زمین‌گیر شدن هواپیماهای فرسوده این شرکت از ۲۰ فروردین امسال خبر داد و گفت: سیاست سازمان هواپیمایی نوسازی ناوگان و ممانعت از پرواز هواپیماهای فرسوده است.

حمیدرضا پهلوانی در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: از 20 فروردین ماه امسال یکی از شرکت‌های هواپیمایی با وجود آنکه مجوز عملیاتی دارد عملا از صحنه هوانوردی کشور حذف شد و با همین مقوله همه هواپیماهای این شرکت هواپیمایی زمین‌گیر شدند.

وی با تأکید بر اینکه عمر ناوگان هوایی کشور باید کاهش یابد، تصریح کرد: به آن دلیل که ساختارهای تعمیر و نگهداری هواپیماهای فرسوده در حد شاخص‌ها و استانداردهای سازمان هواپیمایی کشوری نیست، سازمان هواپیمایی کشوری کمک می‌کند تا شرکت‌های هواپیمایی نوسازی ناوگان داشته باشند اما این سازمان مانع پرواز چنین هواپیماهای فرسوده که شاخص‌های ایمنی را ندارند می‌شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: حداکثر عمر ناوگان برای سال جاری در ورود هواپیما 11 سال است که با این رقم یک هواپیما می‌تواند دو سوم عمر خود را در صنعت حمل و نقل هوایی پرواز کند اما این رقم قطعا برای سالهای آینده تغییر خواهد کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: عمر ناوگان باید کاهش یابد و هواپیماهایی که دارای سن بالایی هستند به تدریج از ناوگان هوایی کشور خارج شده و هواپیماهای نو با سن پایین جایگزین می‌شوند.
نظرات بینندگان