arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۷۶۹۲
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۲۰ - ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۲

۲۰ میلیون بگیر یک پنالتی بده!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در برنامه ۹۰ شب گذشته دروازه‌بان پرسپولیس به عنوان بهترین بازیکن خارجی لیگ انتخاب شد و همچنین به مسائل پشت پرده فوتبال در لیگ یک پرداخته شد.

برنامه 90 شب گذشته سه بخش عمد داشت اول بررسی اولین دیدار هفته سی و سوم لیگ برتر بین داماش گیلان و سپاهان دوم حضور علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال و سوم پرداختن به تبانی در لیگ دسته اول؛

عملکرد حاج صفی زیر ذره بین و حمله به هیئت بسکتبال گیلان

شکست سپاهان در دیدار با داماش باعث شد سپاهان قهرمانی را تقریبا از دست بدهد. عادل فردوسی پور هم بازی احسان حاج صفی را در این دیدار زیر ذره بین قرار داد. بازیکنی که عامل شکست سپاهان در رشت نامیده شد.

تماشاگران سپاهان هم که از باخت و از دست دادن قهرمانی ناراحت بودند خساراتی به صندلی های ورزشگاه عضدی رشت وارد کردند و همچنین با سنگ به خبرنگاران شمالی حاضر در ورزشگاه و هیئت بسکتبال گیلان حمله کردند.

شانس 81 درصدی استقلال برای قهرمانی

با شکست سپاهان احتمال قهرمانی استقلال در لیگ برتر 81 درصد است، سپاهان 18 درصد و تراکتورسازی فقط یک درصد شانس قهرمانی دارد. به این ترتیب استقلال را باید قهرمان لیگ دانست.

تقدیر از گزارشگر 91 ساله

پخش مراسم تقدیر از عطا الله بهمنش گزارشگر پیشکسوت ورزشی که 91 ساله شد نیز بخش دیگری از برنامه 90 بود.

*عزیزی خادم: قرار نیست اسپانسر فقط پول بدهد

عزیزی خادم در مورد انتخاب آسمان به عنوان اسپانسر تیم ملی گفت: قرار نیست شرکت آسمان روی پیراهن تیم ملی تبلیغ کند و تبلیغات این شرکت در زمین تمرین تیم ملی انجام می شود و کمیته تیم های ملی هم برعکس آنچه که کفاشیان گفت فقط کار اقتصادی نمی کند و وظایف مشخصی دارد. برای همین هم افرادی مثل عابدینی، حاج رضایی، مهدوی کیا و مجید جلالی را برای عضویت در آن پیشنهاد داده ام.

بررسی اتفاقات پشت پرده لیگ یک

در بخش دوم برنامه 90 اتفاقات و مسایل لیگ دسته اول مورد بررسی قرار گرفت. با فلاش بکی به دیدار راه آهن و قندی یزد که تیم قندی شش گل در تهران خورده بود و مانع صعود نفت آبادان شد. در برنامه 90 با مسئولان مختلف تیم های لیگ دسته اول صحبت شد و به تماس های دو شب قبل از بازی پیمان صاحب جمعی دستیار فراز کمالوند با زعفرانی بازیکن تیم شهرداری بندرعباس و همچنین صحبت های اتابکی بازیکن تیم شهرداری یاسوج توجه شد.

در نهایت صحبت های مسئولان مختلف تیم های لیگ یکی پخش شد. یکی می گفت: دلال ها با بازیکنان ما تماس می گیرند و می گویند بد بازی کن تا فصل آینده در تیم ما باشی این انحراف در فوتبال و دلالی فوتبال ما است.

طاهری سرمربی شهرداری یاسوج مدعی بود که اتابک نمازی گفته که از طرف کمالوند با او تماس گرفته شده و از او خواسته اند که یا بازی نکند یا یک پنالتی بدهد و 20 میلیون تومان هم بگیرد. نمازی این حرف را تکذیب کرد اما مدیر اجرایی تیم شهرداری یاسوج حرف های سرمربی تیم را تایید کرد و گفت شاهد بوده که چنین حرف هایی را خود نمازی به سرمربی تیم زده است.

سرمربی تیم شهرداری یاسوج هم می گفت بازیکنان را به قرآن قسم می دادم که به تیم خیانت نکنند و کار به اینجا کشیده شده بود.

*با بازیکنان همه تیم ها تماس گرفته شده است!

عادل فردوسی پور در بین برنامه گفت چه خبر است در لیگ یک با همه بازیکنان تیم ها از انتها و وسط جدول گرفته تا بالا و پایین آن می گویند که با بازیکنان ما تماس گرفته اند که شل بازی کنند و همه می خواهند روی خط بیایند.

کمالوند: نهاد بالا و پایین نداریم مگر خانه است؟!

فراز کمالوند سرمربی تیم شهرداری تبریز هم در اواخر برنامه روی خط آمد و گفت که همه می گویند که با آنها تماس گرفته شده و در حال حاضر فقط شهرداری تبریز مدنظرشان است. تمام حرف هایی که زده شد و معلوم شد که همه آنها داستان است. نمازی که حرف هایش را تکذیب کرد و زعفرانی هم حرف هایی زد و تمام این مسایل که در 4 روز گذشته می گویند تبانی است همین مسایل بوده است. همه چیز امشب مشخص شد.

عادل فردوسی پور هم گفت باید مسئولان نهادهای بالاتر در این زمینه تحقیق کنند و تبانی یونتوس در برنامه زنده تلویزیونی مشخص نشد و مسئولان دیگر در این مورد تحقیق کردند.

کمالوند هم گفت مگر خانه است که طبقه بالا و پایین داشته باشد و نهاد بالا و پایین چیست؟ همه حرف هایی که در این مدت زده شده براساس گفته های این بازیکنان است.

فردوسی پور هم خطاب به کمالوند گفت می گویند در هتلی در کرمانشاه به بازیکن راهیان کرمانشاه سکه داده اید درست است و اگر چنین کاری کرده اید باید تیم را به دسته پایین تر سقوط بدهند که کمالوند گفت اگر مدرک دارند که من چنین کاری کرده ام رو کنند. اصلا چرا می خواهید تیم را به دسته پایین تر بیندازند تیم را منحل کنند. یک نفر آن بالا هست که زور هیچکس به او نمی رسد.

* تماس و پیشنهاد به علی سامره

علی زینلی مدیرعامل مس رفسنجان هم مدعی شد که با علی سامره مذاکره کرده اند و به او گفته اند فصل آینده می توانی در تیم شهرداری یاسوج بازی کنی! اما خواسته همه مسئولان باشگاه های لیگ دسته اول این است اگر فردی تخلف کرده و تخلفش محرز شده با او برخورد شود.

فردوسی پور هم قول داد یک برنامه ویژه برای لیگ دسته اول روی آنتن ببرد.

* نیلسون بهترین بازیکن خارجی لیگ شد

در نظرسنجی برنامه 90 از بینندگان تلویزیونی خواسته شد که بهترین بازیکن خارجی لیگ را انتخاب کنند که نیلسون دروازه بان تیم پرسپولیس با 49 درصد آرا بهترین شد. ساموئل هافبک استقلال با 32 درصد در رده دوم قرار گرفت. جواهیر سوکای سپاهان با 11 درصد سوم شد، فلاویو لوپز تراکتورسازی با 5 درصد و پریرا بازیکن فولاد با 3 درصد در رده های بعدی قرار گرفتند.


نظرات بینندگان