arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۷۶۹۴
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۲۱ - ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۲

روحانی: در برابر قدرتها تسليم نمي‌شويم اما تعامل مي‌كنيم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عضو مجلس خبرگان رهبری و کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری گفت: با تکیه بر تدبیر و اجرای صحیح برنامه می توان اقتصاد کشور را نجات داد و حتی در عرصه های بین المللی هم تعامل برقرار کرد.

به گزارش انتخاب به نقل از مهر، حجت الاسلام حسن روحانی در سفر یکروزه خود به استان يزد، پيش از ظهر سه شنبه در نشستی با دانشجویان دانشگاه آزاد یزد اظهار داشت: مشکلاتی که طی چند سال اخیر برای کشور به وجود آمده، ناشی از سوء مدیریت ها و بی تدبیری هایی است که در برنامه ریزی ها و اجرای نادرست قوانین به وجود آمده است.

وی ادامه داد: مشکلات اقتصادی کشور حل شدنی است اما نباید انتظار داشت اشتباهاتی که در هشت سال کشتی کشور را به انحراف کشیده در مدت هشت روز اصلاح و بازسازی کرد.

روحانی افزود: برنامه هایی را برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور، وضع معیشتی مردم، حوزه سیاست خارجی، تولید و اشتغال، انسجام فرهنگ و تقویت فعالیت های اجتماعی دارم.

وی بیان داشت: نقدینگی کشور سرگردان است و گاهی به سمت بازار ارز، گاهی به سمت بازار مسکن و یا بازار طلا و سکه هجوم می آورد که به نظر من باید با کنترل این نقدینگی و هدایت آن به سمت تولید از حباب سازی ها جلوگیری کرد.

عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: با استفاده از سرمایه های سرگردان در حوزه تولید، ایجاد اشتغال می شود و تورم را هم کاهش می دهد اما اين بحث تنها در این دو مورد خلاصه نمی شود بلکه معضلاتی را که در سایه شیوع بیکاری بروز پیدا می کند، بايد كنترل كرد.

برنامه هاي دولت تدبير به زودي منتشر مي شود

وی تنها راه حل نجات اقتصاد کشور را توجه به تولید دانست و افزود: برنامه اقتصادی دولت تدبیر به زودی منتشر خواهد شد و تمامی سرفصل های این حوزه در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

روحانی در بخشی از سخنان خود با اشاره به توسعه صنعت توریسم در کشور گفت: این صنعت علاوه براینکه در حوزه اقتصادی تاثیرگذار است با حوزه فرهنگی نیز مرتبط است.

وی صنعت توریسم را راهکاری برای ایجاد اشتغال پایدار برشمرد و افزود: توریسم یک عامل مهم برای رشد اقتصادی است و بهره ‌گیری از ظرفیت ‌ها و پتانسیل ‌های بالا و متعد در سطح کشور نقش بسیار مهمی در این راستا ایفا می کند.

ايجاد اشتغال پايدار از برنامه هاي دولت روحاني

عضو خبرگان رهبری، ایجاد اشتغال پایدار را یکی از مهمترین برنامه ‌های دولت خود برشمرد و با انتقاد از ارائه آمار نادرست در زمینه ایجاد اشتغال گفت: ایجاد اشتغال پایدار از نیازهای اساسی یک ملت و مردم کشور ما محسوب می شود برهمین اساس تمام تلاش خود را در این راستا به کار می گیریم تا بیکاری و معضلاتی که به دنبال آن به وجود می‏ آید را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال را تنها از طریق هدایت سرمایه ها به سمت تولید، امكانپذير می دانم، ادامه داد: برنامه های مربوط به ایجاد اشتغال نیز در سرفصل های اقتصادی بیان خواهد شد.

روحانی با تاکید بر ایجاد تغییر در وضعیت کنونی جامعه بیان داشت: باید روحیه قانون‌ گرایی در جامعه را تقویت کنیم و با تدبیر و مدیریت شرایطی را فراهم کنیم تا قانون ‌گرایی در جامعه حاکم شود.

وی با اشاره به خلق حماسه سیاسی در انتخابات پیش رو و تاثیرات ان در عرصه بین الملل عنوان کرد: انتخابات یک برند بین المللی محسوب می شود و می تواند وجه بین‌المللی را تقویت کند.

عضو خبرگان رهبری، دموکراسی و مردم ‌سالاری را مانند برند کالای تجاری در جذب مشتری دانست و ادامه داد: انتخابات هم به عنوان یک برند بین‌المللی در جذب افکار عمومی تاثیرگذار است.

عضو خبرگان رهبری، داشتن سعه صدر را یکی از ملزومات رشد و توسعه همه جانبه کشور دانست و گفت: باید فضای نامناسب حاکم بر تعاملات بین‌ المللی را تغییر داد و با دنیا از راه درست تعامل برقرار کرد نه اینکه جنگ و ستیز را در پیش گرفت.

در برابر ديگر كشورها تسليم نمي شويم اما ارتباط موثر برقرار مي كنيم

وی تصریح کرد: تعامل با دنیا پیچیده است و از دشواری های خاص خودش برخوردار است اما باید از راه تعامل سازنده ارتباط خوبی با کشورهای جهان برقرار کرد تا در سایه این ارتباط گشایشی برای اقتصاد و امور کشور ایجاد کرد.

روحانی نقش تعامل را در برقراری ارتباطات سیاسی و چانه زنی مسئولان سیاسی موثر دانست و گفت: در برابر فشارهای دیگران و کشورهای دیگر تسلیم نمی شویم اما ارتباط موثری برقرار خواهیم کرد.


نظرات بینندگان