arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۷۷۳۷
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۰۹ - ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۲

گزارش‌های تکان دهنده‌ از قاچاق اعضای بدن در سوریه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فارس: منابع خبری گزارش‌های تکان دهنده‌ای از قاچاق اعضای بدن سوری‌ها منتشر کردند که از دست داشتن برخی مقامات ترکیه‌ای، فرانسوی و آمریکایی در این تجارت شوم حکایت دارد.

شبکه تلویزیونی المیادین در گزارشی به بررسی تجارت اعضای بدن انسان در سوریه توسط تروریست‌ها پرداخت.

مجری برنامه «العد العکسی» خبر داد که براساس اخبار منتشر شده توسط شاهدان عینی گزارش اعضای بدن سوری ها به ترکیه فرستاده می شود و باندهای قاچاق انسان در حال فعالیت در شمال سوریه هستند.

برخی پزشکان گفته‌اند که باندهای قاچاق انسان با همکاری برخی مسئولان ترکیه‌ای، فرانسوی و آمریکایی نیز در قاچاق انسان دست دارند.

بنابراین گزارش باندهای قاچاق انسان به طور سازمان یافته سوری ها را در اردوگاه‌های آوارگان به قتل می‌رسانند و تشدید جنگ در سوریه فعالیت‌ها آنها را رونق داده است.

«برکات قارس» کارشناس ترکیه ای در این باره گفته که فعالیت باندهای قاچاق بدن انسان چیز جدیدی در ترکیه نیست و سال‌هاست که باندهای صهیونیستی درحال تجارت کلیه و کبد هستند ولی پس از تحولات سوریه این فعالیت تشدید شده است.

بنابراین گزارش برخی از پزشکان با تابعیت‌های مختلف در درمانگاه‌هایی که توسط باندها قاچاق اعضای بدن در مناطق مرزی سوریه با ترکیه ایجاد شده‌اند، فعالیت می‌کنند.

برکات قارس تاکید کرد که خودش سه سوری که برای درمان از جسر الشغور به ترکیه آمده بودند، در بیمارستانی دیده که بدون کلیه‌ هستند و بدنشان به شدت عفونت کرده است.

المیادین گزارش داد، برخی از آمبولانس‌ها مجروحان سوری را به شهرهای انطاکیه و کیلیس می‌آورند تا اعضای بدنشان فروخته شود که این مسئله بارها توسط اهالی مناطق جنوبی روایت شده است.

یک زن سوری در حلب در این باره گفته که یکی از نزدیکانشان که تحت فشار وادار به جدا شدن از ارتش سوریه و پیوستن به نیروهای ارتش آزاد شد که پس از زخمی شدن در یکی از درگیری‌ها در منطقه «الهلک» با آمبولانس برای درمان به ترکیه رفت که پس از چند روز وی کشته شد و زمانی که جسد وی را تحویل گرفتیم، پی بردیم که او کلیه ندارد.

قیمت هر کلیه در بازار سیاه در ترکیه بالغ بر 6 هزار دلار است.

پیش از این نیز منابع خبری از موارد متعدد قاچاق زنان و کودکان سوری و موارد متعدد تعرض نظامیان ترکیه‌ای به زنان در اردوگاه‌ها خبر داده بودند.
نظرات بینندگان