arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۸۲۷۵
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۲۰ - ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۲

مصباح: اقتصاد مشکل اساسی کشور نیست

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
آیت‌الله مصباح یزدی با انتقاد از برخی شعارهای انتخاباتی کاندیداها گفت: متأسفانه امروز برخی می‌گویند وضع اقتصادی ما در گرو ارتباط با آمریکاست و کسانی که دارای این تفکر هستند، از ضعف فرهنگ اسلامی رنج می‌برند. 

به گزارش تسنیم، آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ظهر امروز در دیدار مدیران و معلمان مدارس سپاه و جمعی از دانشجویان بسیجی دانشگاه تهران، یکی از ویژگی‌های حضرت زهرا(س) را حمایت از ولایت خواند و گفت: ایشان در واقع جان خود را در راه دفاع از ولایت فدا کردند. 
 
وی ادامه داد: اگر فداکاری‌های حضرت زهرا(س) و برخورد فداکارانه ایشان در برابر شرایط آن زمان نبود، در عالم شناختی از ولایت و حقیقتی از اسلام باقی نمی‌ماند. 
 
نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر این‌که حضرت زهرا(س) روح اجتماعی اسلام را احیا کردند، اظهار داشت: در طول تاریخ علما و بزرگان فراوانی برای احیای اسلام تلاش کرده‌اند اما هیچ کدام به اندازه امام خمینی(ره) به اسلام خدمت نکرده و ایشان شبیه‌ترین کار به اقدام حضرت زهرا(س) را در طول تاریخ انجام داد. 
 
امام خمینی(ره) ولایت را احیا کرد 
آیت‌الله مصباح یزدی با بیان این‌که امام خمینی(ره) بخش عظیم و فراموش شده اسلام یعنی ولایت را احیا کردند، تصریح کرد: در گذشته چیزی به عنوان مسائل سیاسی در کشور مطرح نبود و میان دین و سیاست مرزی در ذهن‌ها وجود داشت؛ در آن فضای فرهنگی چیزی به عنوان یک واجب شرعی برای مشارکت در مسائل اجتماعی و سیاسی اسلام به چشم نمی‌خورد و کسی نمی‌گفت مسلمان کسی است که در مسائل سیاسی شرکت کند. 
 
وی ادامه داد: در گذشته شرکت در مسائل سیاسی در حد نماز و روزه نبود و گاهی ارزش منفی داشت به صورتی که برای برخی از مراجع که رجل سیاسی بودند، افتخاری قائل نمی‌شدند و کسی که در امور سیاسی دخالت می‌کرد، از ارزش او کاسته می‌شد و برخی از مقدسین می‌گفتند می‌شود پشت سر انسان سیاسی نماز خواند؟ 
 
رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به نقش بی‌بدیل امام خمینی(ره) برای از بین بردن فرهنگ عدم دخالت در امور سیاسی، گفت: امام فرمودند دخالت در امور سیاسی همچون نماز خواندن واجب است و بلکه بالا تر از آن حفظ نظام اسلامی از نماز خواندن بالاتر است. 

 باید به دنبال رییس جمهوری باشیم که دغدغه ارزش‌های اسلامی داشته باشد 
نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از برخی شعارهای انتخاباتی کاندیداها، خاطرنشان کرد: رسیدگی به وضعیت اقتصادی مشکل اساسی کشور نیست. ما رییس جمهوری می‌خواهیم که نسبت به ارزش‌های اسلامی دغدغه داشته باشد. 
 
وی با بیان این‌که شهدا برای حفظ اسلام و ولایت جان خود را تقدیم کردند، تصریح کرد: متأسفانه امروز برخی می‌گویند اگر وضع اقتصادی ما در گرو ارتباط با آمریکاست، این کار انجام شود؛ کسانی که دارای این تفکر هستند، از ضعف فرهنگ اسلامی رنج می‌برند و متوجه نیستند که برای چه انقلاب کرده‌ایم. 
 
برای رفاه مادی نباید سر ذلت در برابر دشمنان خم کرد 
آیت‌الله مصباح یزدی با بیان این‌که برای رفاه مادی نباید سر ذلت در برابر دشمنان خم کرد، افزود: باید به یاری مظلومان جهان بشتابیم و ارزش‌های الهی را در دل‌ها زنده کنیم. 
 
رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در پایان وظیفه مسؤولان آموزش و پرورش را در قبال ترویج فرهنگ اسلامی در میان دانش‌آموزان سنگین ارزیابی کرد و گفت: توجه به ارزش‌های دینی و مذهبی و تبیین فداکاری‌هایی که برای حفظ نظام اسلامی صورت گرفته، از وظایف اساسی معلمان است.
نظرات بینندگان