arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۸۳۷۴
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۰۸ - ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۲

آپارتمان‌‌هاي ویژه آدم‌هاي خاص! +جدول

در مقابل ارزان ترین واحدهای مسکونی در تهران که شاید ارزش آنها به دلیل موقعیت قرارگيري، درجه کیفیت ساختمان، میزان امکانات، عمر بنا، سند ملک و حتی نیاز مالی تا مرز هر متر‌مربع 2میلیون تومان باشد، واحدهای لوکسی هستند که قیمت هر متر مربع آنها حداقل 20 میلیون تومان یا فراتر از این رقم از سوی مالکان پیشنهاد می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دنیای اقتصاد: دیگر در بازار مسکن اعلام هر رقمی جای تعجب ندارد، شاید در گذشته در پایان چنین جملاتی جای علامت تعجب بود، اما زمان زیادی گذشته که دیگر وجود این علامت در بازار مسکن با توجه به زیاده‌خواهی مالکان دیگر جایگاهی ندارد.
این دسته از واحدهای مسکونی لوکس که از بهترین امکانات برخوردار هستند، جزو فایل‌های بنگاه‌های منطقه یک تهران هستند.

واحدهایی که با چنین ارقامی به بازار فروش عرضه می‌شوند جزو فایل‌های میلیاردی هستند که به نقل از بنگاهداران این فایل‌ها تنها برای مشتریان خاص هستند.

افرادی که قصد دارند بهترین استفاده را از بازار مسکن داشته باشند، تا حدی که مقدور است واحدی را انتخاب می‌کنند که از کامل‌ترین مشاعات یا امکانات رفاهی و تفریحی بهره‌مند باشد.

تراس‌هایی با متراژ بیش از 100 متر مربع مشرف به چند جهت، بالاترین تعداد پارکینگ یا پارکینگ به میزان دلخواه، لابی و تالار باشکوه، سینما، کافی‌شاپ 24 ساعته، مشاعات مشابه هتل‌های 5 ستاره، سوئیت میهمان به متراژ یک واحد نقلی، متریال با بهترین برندهای دنیا، کارواش و بسیاری از ویژگی‌های دیگر (جاده تندرستی، سالن بیلیارد، سینما چند بعدی، سالن ورزش، روف گاردن، ارتفاع بیش از سه متر سقف‌ها که این ویژگی‌ها همچون امکاناتی مثل سونا، جکوزی برای واحدهای لوکس یا سوپرلوکس به امری عادی تبدیل شده است) مختص این دسته از واحدهای مسکونی است که خریداران واحدهای مذکور ترجیح می‌دهند با هزینه کردن چند میلیارد از این امکانات بهره‌مند شوند.

این روزها فایل آگهی‌های واحدهای مسکونی از کوچک‌ترین واحد که بسیاری از متقاضیان در بازار اجاره راضی به خرید این واحدهای به اصطلاح «قوطی کبریت» هستند، گرفته تا واحدهای سوپرلوکسی که از آنها همچون هتل‌های 5 یا 7 ستاره یاد می‌کنند، می‌توان به اوضاع بی سر و ته قیمت‌های پیشنهادی فروش واحدهای مسکونی در تهران مثل بی‌سر‌و‌ته شدن وسعت تهران به مرور زمان پی برد.

البته منظور از این جملات میزان قدرت مالی اقشار مختلف در جامعه یا وجود بی کیفیت ترین یا با کیفیت‌ترین واحدهای مسکونی نیست. منظور، عدم نظارت یا کنترل بر قیمت‌ها که این روزها گلایه و شکایت متقاضیان طبقه ضعیف و حتی متوسط بازار مسکن است. مدتی است که بازار مسکن همچون اسب افسار گسیخته در حال تاخت و تاز است و هر چه در توان داشته باشد با قدرت هر چه بیشتر تاخت و تاز می‌کند.

عده قابل توجهی از متقاضیان این روزها در بازار خرید یا اجاره مسکن از مسوولان گله دارند که آنها در ازای حل معضل قیمت‌های کاذب مدام اظهار می‌کنند به دلیل اینکه ملک در ایران به عنوان سرمایه شناخته شده است، کاری از ما ساخته نیست. ستون امروز نبض بازار به معرفی تعدادی واحد مسکونی نوساز در شمال تهران پرداخته است که ارزش هر متر مربع آنها حداقل 20 میلیون تومان از سوی فروشنده‌ها تعیین شده است.

 برای مثال در خیابان زعفرانیه (مقدس اردبیلی) یک واحد مسکونی 728 متری نوساز با کلیه امکانات رفاهی و تفریحی و 5 پارکینگ متری 25 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. علاوه براین 20 میلیون تومان به عنوان قیمت هر متر مربع واحدی 200 متری در خیابان آقا بزرگی واقع در خیابان فرشته تعیین شده است.


نظرات بینندگان