arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۸۴۴۳
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۶ - ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۲

نامه فیفا به فدراسیون های ایران، کره جنوبی، ازبکستان و قطر برای بازی همزمان

جرومه والکه در نامه ای به دبیر کلهای فدراسیون های ایران، کره جنوبی، ازبکستان و قطر اعلام کرد که دیدار تیم های کره جنوبی- ایران و ازبکستان- قطر در روز پایانی مرحله مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل در گروه اول همزمان برگزار می شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش انتخاب ورزشی و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، در نامه جرومه والکه آمده است: در نامه ای که فدراسیون فوتبال ایران در تاریخ8 آپریل 2013 برابر با 19 فروردین 92 به فدراسیون جهانی فوتبال ارسال کرده، تقاضای همزمانی دو بازی آخر گروه اول آسیا را داشته است. فیفا با بررسی این تقاضا و اینکه با توجه به کشورهایی که بازیها در آنها برگزار می شود( کره جنوبی و ازبکستان) و همچنین تاریخی که برای این دو بازی قبلا انتخاب شده و قابل تغییر نیست(18 جون 2013 برابر با سه شنبه 28 خرداد92) و اینکه پس از تحقیقاتی که انجام دادیم متوجه شدیم خود فدراسیون های کره جنوبی، ازبکستان و قطر هم می خواهند دو بازی همزمان باشد، اعلام می داریم که دو بازی آخر گروه اول منطقه آسیا، به ترتیبی که اعلام می کنیم همزمان برگزار می شود. ضمنا بر اساس بند 10 ماده 18 مقررات رقابتهای جام جهانی 2014 برزیل، این تغییر کاملا قانونی است. لازم به ذکر است زمان بازی که انتخاب شده بر اساس اختلاف زمانی 4 ساعته بین اولسان و تاشکند در نظر گرفته شده است که این اختلاف ساعت بین دو بازی هم بر اساس قوانین مشکلی نخواهد داشت.
 
به این ترتیب دیدار تیم های کره جنوبی و ایران ساعت 21 به وقت اولسان برابر با 16:30 به وقت تهران برگزار خواهد شد  و همچنین دیدار تیم های ازبکستان و قطر ساعت 17 به وقت تاشکند و 16:30 به وقت تهران انجام می شود.
 
دبیرکل فیفا در پایان نامه اش نوشته است: من به عنوان دبیرکل فیفا از همه 4 فدراسیون عضو به خاطر درک شرایط  این تصمیم مهم و اینکه همه باید از شعار فیفا که « برای برگزاری بازی خوب و سالم » است،  حمایت کنیم تشکر می کنم.

نظرات بینندگان