arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۸۷۳۱
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۱ - ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۲

کوثری: احمدی‌نژاد به اصولگرایی پشت پا زد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: احمدی‌نژاد با تفکر اصولگرایی روی کار آمد و با منحصر شدن به مکتب ایرانی پشت پا به تفکر اصولگرایی زد.

به گزارش فارس، محمداسماعیل کوثری در جمع بسیجیان این شهرستان اظهار داشت: اصولگرایی دیدگاه انقلاب، نظام و ولایت بوده و این مهم بر گرفته از اسلام ناب و تفکر امام است.

وی با بیان اینکه بسیاری از تئوریسین‌های اصلاح‌طلب به عنوان عوامل غرب فعالیت دارند، افزود: در انتخابات پیش رو به غیر از اصولگراها، اصلاح‌طلبان، جریان انحراف و مستقل‌ها نیز فعالیت دارند که امکان ورود طیف مستقل به گروه‌های دیگر وجود دارد.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ورود هاشمی به انتخابات ریاست جمهوری دهم ابراز داشت: هاشمی در حال بررسی کردن شرایط است و در صورت ورود به عرصه انتخابات، اصلاح‌طلبان و کسانی که با نظام مشکل دارند از او حمایت می‌کنند.

این مسئول اضافه کرد: افرادی که برای حضور هاشمی در انتخابات پافشاری می‌کنند بیشتر سنگ خود را به سینه می‌زنند.

کوثری با بیان اینکه مشایی در راس تفکر احمدی‌نژاد است، اضافه کرد: احمدی‌نژاد می‌خواهد مدل پوتین را در ایران اجرا کند و تمایل بسیاری به جریان انحراف دارد.

وی با بیان اینکه ما دلایل بسیاری برای وجود جریان انحرافی داریم، خاطرنشان کرد: بعد از پایان جریان فتنه در اواخر سال 88 بنده به اتفاق آقایان، رسایی، کوچک‌زاده، حسینیان و زارعی در جلسه‌ای سه ساعته با مشایی در مورد اظهار نظرهایش به بحث نشستیم و به او گفتیم که با حرف‌هایت تمام بچه حزب‌اللهی‌ها را از احمدی‌نژاد دور کرده و خواستار عدم اظهارنظرهای وی در مسائل تنش‌زا شدیم که مشایی در جواب ما گفت تنها در صورتی که احمدی‌نژاد بگوید حرف نمی‌زنم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مشایی همچنین گفت که چطور است آیت‌الله مصباح یزدی و آیت‌الله خزعلی می‌توانند اظهار نظر کنند و من نمی‌توانم.

وی با بیان اینکه مشایی با عوامل بیگانه ارتباط داشته و جای سئوال است که چرا قوه قضائیه با او برخوردی نکرده، تصریح کرد: البته قوه قضائیه در این زمینه کارهایی را انجام داده است.

کوثری با بیان اینکه در کشور، افراد تصمیم و سیاست‌گذاری کلان نمی‌کنند، ابراز داشت: تنها یک نفر در سیاست‌گذاری‌های کلان کشور تصمیم‌گیری می‌کند و آن نیز رهبر انقلاب است.

این مسئول با بیان اینکه تنها 30 درصد وضع اقتصادی سال گذشته منحصر به تحریم‌هاست، گفت: سایر مشکلات اقتصادی کشور مربوط به دولت است.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی زحمات احمدی‌نژاد به ویژه در چهار سال نخست دولت نهم را بسیار ستودنی دانست و اضافه کرد: در زمان پایان دولت آیت‌الله خامنه‌ای ایشان در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر اینکه بعد از ریاست جمهوری چه‌کار می‌کنید فرمودند اگر حضرت امام دستور بدهند که مسئول عقیدتی سیاسی ژاندارمری سیستان و بلوچستان بشوم می‌روم و خدمت می‌کنم و این مهم اطاعت‌پذیری از ولایت را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه هاشمی در روزهای پایان دولت خود می‌خواست قانون اساسی را تغییر دهد که جلو آن را گرفتند، افزود: هاشمی پس از ناتوانی در مورد تغییر قانون اساسی، حزب کارگزاران را تشکیل داد که این تفکر به دولت اصلاحات نیز منتقل شد.

کوثری با بیان اینکه احمدی‌نژاد می‌گوید باید تفکر من ادامه پیدا کند، بیان داشت: احمدی‌نژاد با تفکر اصولگرایی روی کار آمد و با منحصر شدن به مکتب ایرانی پشت پا به تفکر اصولگرایی زد.

این مسئول با اشاره به احتمال رد صلاحیت مشایی در صورت کاندیدا شدن در انتخابات ریاست جمهوری گفت: مشایی همان زمان که نامه رهبری انقلاب خطاب به احمدی نژاد مبنی بر اینکه وی نمی‌تواند معاون اول رئیس جمهور شود نوشته شد رد صلاحیت شده بود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه به یقین مشایی در انتخابات تایید صلاحیت نمی‌شود، ادامه داد: احمدی‌نژاد در صدد تایید صلاحیت شدن مشایی بوده و در غیر این صورت به دنبال گزینه دیگر برای جایگزین شدن وی است.

وی با بیان اینکه جلو استفاده از امکانات دولت در راستای تبلیغات نامزدهای انتخاباتی گرفته می‌شود، خاطرنشان کرد: به یقین با آمادگی که نیروهای حزب‌الله دارند فتنه 92 محقق نمی‌شود.

کوثری با بیان اینکه ما در انتخابات گذشته با جان و دل به احمدی‌نژاد رای دادیم و ساده‌زیستی و صراحت لهجه در مقابل استکبار از ویژگی‌های او بوده، متذکر شد: حضرت امام (ره) فرمودند که وضع حال افراد ملاک است و با معیارهایی که رهبری فرمودند ما صعود تفکر از احمدی نژاد نه نزول آن را انتظار داشتیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در پایان اذعان داشت: تفاوت نظام ما با دیگر حکومت‌ها این است که هر کس در جمهوری اسلامی مسئولیتی را پذیرفت باید خدمتگزار مردم باشد.
نظرات بینندگان