arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۸۹۱۲
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۳ - ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۲

مذاکرات خونین در پارلمان ونزوئلا! +عکس

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
اختلاف‌ها بر سر نتیجه انتخابات ونزوئلا باعث شد تا نمایندگان موافق و مخالف دولت این کشور با مشت و لگد به جان هم بیافتند و چند نفر با سر و صورت کبود و زخمی، مجلس را ترک کنند.
 
خبرنگاران رسانه‌های ونزوئلا در بیرون صحن مجلس در حالی که منتظر نتیجه مذاکرات بودند با خروجی نمایندگانی با صورت کبود مواجه شدند. گفته می‌شود زد و خورد پس از آن شروع شد که  رئیس پارلمان اعلام کرد نمایندگان مخالف حق سخنرانی ندارند مگر این که نیکلاس مادورو را به عنوان رئیس جمهور این کشور به رسمیت بشناسند.
 
دیوسدادو کابیو، رئیس پارلمان ونزوئلا در این جلسه اعلام کرد:  تا زمانی که نمایندگان مخالف اختیارات و اراده مردم را به رسمیت نشناسند می توانند با تلویزیونی های خصوصی صحبت کنند اما اینجا در مجمع ملی حق صحبت کردن ندارند. این جلسه پشت درهای بسته برگزار شد و به همین خاطر عکس‌‌های زیادی از دعوای و مشتزنی نمایندگان مردم ونزوئلا وجود ندارد.
 
شروع کننده دعوا هنوز مشخص نیست و نمایندگان موافق و مخالف دولت هر کدام دیگری را به آغاز زد و خورد متهم می‌کنند. شورای ملی انتخابات ونزوئلا نیکلاس مادورو را با شکست انریکه کاپریلس با اختلاف ۳۰۰ هزار رأی به عنوان رئیس جمهور جدید ونزوئلا معرفی کرده است. کاپریلس و حامیانش اما نتیجه انتخابات را نپذیرفته و مدعی تخلف در رای‌گیری هستند.
نظرات بینندگان