arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۸۹۹۳
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۰۰ - ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۲

اظهارات مدیر سایت بازتاب در باره نوار ۸ میلیونی!

فواد صادقي سردبير سايت بازتاب امروز در اين باره گفت: روز شنبه مطلبي در سايت بازتاب امروز منتشر شد كه در آن سناريوي تيم انتخاباتي آقاي احمدي نژاد افشا شده بود. بر اساس اين سناريو قرار بود در صورت رد صلاحيت آقاي مشايي نواري از سوي دولت منتشر شود كه در آن ادعاهايي در مورد انتخابات ۸۸ مطرح شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
روزنامه قانون در گزارشي نوشت: يكبار ديگر نوار و نوار سازي جنجال آفرين شد. خبري كه شنبه اين هفته از سوي سايت بازتاب امروز منتشر شد بمب خبري اول هفته بود كه به مدت ۴۸ ساعت با سكوت نهاد رياست جمهوري مواجه شد. اين خبر كه از سناريوي دولت براي انتشار نواري بعد از رد صلاحيت احتمالي رحيم مشايي حكايت داشت، پس از ۴۸ ساعت از سوي نهاد رياست جمهوري تكذيب شد. ماجراي دستاويز جريانات سياسي به نوار تازگي ندارد. در آخرين مورد احمدي نژاد در روز استيضاح شيخ الاسلامي‌وزير كار و رفاه اجتماعي نواري از گفت و گوي سعيد مرتضوي با فاضل لاريجاني را منتشر كرد. در اولين مورد از نوارهاي سياسي هم در ابتداي انقلاب بني‌صدر نواري را در روزنامه انقلاب اسلامي‌منتشر كرد كه مدعي بود حسن آيت طرح كودتا عليه دولت را طراحي كرده است. در يكي ديگر از نوارهاي جنجالي تاريخ انقلاب اميرفرشاد ابراهيمي‌عضو بريده انصار حزب ا... در گفت و گو با شيرين عبادي از زواياي مختلف فعاليت اين گروه فشار در دوران اصلاحات پرده برداشت. اين گفت و گو در قالب نوار ويديويي ضبط و در اختيار نهادهاي ذيربط قرار گرفت و به پرونده نوارسازان شهرت يافت. در آخرين پرده از ماجراي نوارهاي جنجالي گزارش سايت بازتاب امروز منتشر شد كه واكنش رياست جمهوري را در برداشت.

تكذيب بعد از ۴۸ ساعت

مركز روابط عمومي‌دفتر رئيس جمهور در تكذيبيه‌اي كه روي پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری قرار گرفت، نوشت: در پي انتشار مطلبي غيرواقعي و دروغين با موضوع «نوار ۸ ميليوني رئيس‌جمهور...» توسط يكي از سايت‌هاي خبري كه گرايشات خاص سياسي آن بر همگان آشكار است صراحتا تاكيد مي‌شود كه اصل موضوع مطرح شده در آن و آنچه به رئيس‌محترم جمهور نسبت داده شده است كاملا بي اساس و كذب محض است. در ادامه اين اطلاعيه امده است: اگرچه اين مطلب پس از مدت كوتاهي از انتشار بلافاصله از خروجي سايت مذكور حذف شد، اما انتشار آن يك هدف بيشتر ندارد كه همانا زير سوال بردن سلامت انتخابات ۸۸ و مخدوش نشان دادن انتخابات آتي رياست جمهوري با هدف ايجاد نگراني در مردم نسبت به حفظ آراي‌شان و در نتيجه كاهش مشاركت و از بين بردن زمينه‌هاي خلق حماسه است. انتشار دهندگان چنين مطالبي همچنين به دنبال ايجاد پيامدهاي سوء نسبت به نتيجه آراي انتخابات، التهاب آفريني و مقدمه سازي براي بلوا و آشوب هستند همان برنامه و سناريويي كه قبلا هم -پيش از برگزاري انتخابات ۸۸- از سوي برخي افراد و محافل سياسي مطرح و بعد از انتخابات به اجرا درآمد. مركز روابط عمومي‌دفتر رئيس‌جمهور همچنين ضمن تاكيد بر كذب و دروغين بودن اين مطلب، دستگاه‌هاي مسئول را موظف به رسيدگي به اين موضوع و اطلاع رساني كافي به مردم در اين زمينه‌ دانسته است.

سناريوي دولت را افشا كرديم

اطلاعيه رياست‌جمهوري در شرايطي منتشر شد كه سايت بازتاب امروز از دسترس خارج شده بود و به گفته مسئولان اين سايت براي برخي از خبرنگاران و مديران آن مشكلاتي ايجاد شده است اما انگيزه مديران اين سايت از انتشار اين گزارش چه بوده است؟

فواد صادقي سردبير سايت بازتاب امروز  در اين باره گفت: روز شنبه مطلبي در سايت بازتاب امروز منتشر شد كه در آن سناريوي تيم انتخاباتي آقاي احمدي نژاد افشا شده بود. بر اساس اين سناريو قرار بود در صورت رد صلاحيت آقاي مشايي نواري از سوي دولت منتشر شود كه در آن ادعاهايي در مورد انتخابات ۸۸ مطرح شده است.


صادقي در ادامه با تاكيد بر اينكه ما هيچوقت مدعي صحت چنين نواري نشده ايم، يادآور شد: ما گفتيم كه يا نوار وجود خارجي دارد و اين‌كار براي فشار به نهادهاي ذي‌ربط صورت مي‌گيرد. يا نوار ساختگي است و براي عمليات جنگ رواني مطرح مي‌شود يا اينكه اين نوار بخشي از واقعيت است و كل واقعيت نيست. وي در ادامه تاكيد كرد: بر اساس تحليل ما صحت چنين نواري بعيد بود و حال كه نهاد رياست جمهوري بعد از ۴۸ ساعت سكوت واكنش نشان داده است نشان مي‌دهد كه اينها غافلگير شده و سناريو ايشان سوخته است.

مدير سايت بازتاب امروز با اشاره به يكي از صفحات فيس بوك وابسته به جريان انحرافي گفت: در اين صفحه كه با اطلاع دقيق ما توسط افراد بسيار نزديك به راس هرم جريان انحرافي اداره مي‌شود از نوار مكالمه با فرزندان مقامات عالي رتبه نظام سخن به ميان آمده و اشاره شده است كه اين نوار هم در صورت رد صلاحيت مشايي منتشر خواهد شد. بدين ترتيب معلوم مي‌شود كه نوارسازي يكي از پروژه‌هاي اصلي دولت براي جنجال آفريني است كه با افشاگري ما تا حدود زيادي خنثي و به يك برگ سوخته تبديل شد.
نظرات بینندگان