arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۹۵۳۱
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۲۲ - ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۲

فیروز کریمی: پلیس باید در دادن گواهینامه به خانم ها تجدید نظر کند

کریمی: در این مدت کار کرده‌ایم و اگر خدا بخواهد این دو هفته پایانی که شاهکار برنامه‌ریزی بوده است هم به پایان برسد! بعد از 15 روز تعطیلی یک عده از بازیکنان ما از فوتبال خداحافظی کردند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش انتخاب ورزشی، فیروز کریمی در نشست خبری پیش از بازی تیمش برابر تیم فوتبال فجر سپاسی درباره این دیدار گفت: با توجه به زمزمه 18 تیمی شدن لیگ برتر بازی فردا سرنوشت‌ساز است، چرا که می‌توان با کسب امتیازات لازم در دو بازی بعدی در لیگ برتر بمانیم. ضمن اینکه بر اساس روندی که خودمان داشته‌ایم و از لحاظ کاری می‌توانیم خودمان را ثابت کنیم. در 50 روزی که در اختیار ما بوده برابر پرسپولیس در عین شایستگی باختیم. از شانس بد ما علی کریمی به میدان آمد و ورق برگشت. آمدن کریمی بازی را مدیریت کرد. بعد از آن برابر ملوان یک امتیاز گرفتیم و حالا با فجر سپاسی بازی داریم که از سقوط فاصله دارد و من پیش‌بینی می‌کنم فردا بازی خوبی شاهد باشیم.
 


او در ادامه افزود: در این مدت کار کرده‌ایم و اگر خدا بخواهد این دو هفته پایانی که شاهکار برنامه‌ریزی بوده است هم به پایان برسد! بعد از 15 روز تعطیلی یک عده از بازیکنان ما از فوتبال خداحافظی کردند. یک عده رباط پاره کرده‌اند، یک عده پیراهن پاره کرده‌اند و عده‌ای هم دهن پاره کرده‌اند! ما همه را از دست داده‌ایم و تنها یک بازیکن آماده داریم که معلوم نیست سه کارته است یا دو کارته! خدا کند هرچه سریع‌تر پایان لیگ را جشن بگیریم.
 


فیروز کریمی در پاسخ به این سوال که اگر تیم خودتان در میان تیم‌هایی که احتمال سقوط کردن داشتند نبود، باز هم انتظار داشتید که فصل بعد 18 تیمی برگزار شود گفت: اصلا این طور نیست که فقط تیم‌هایی که در حال سقوط کردن هستند این خواسته را داشته باشند. ما صورتجلسه داشتیم که 15 تیم موافق بودند، لیگ با همان 18 تیم برگزار شود. من خودم در یک سوم بازی‌های پیکان بودم اما نتایجی بیشتر از سهم خودم را به گردن می‌گیرم. دو دهه تیم‌های من به دسته پایین‌تر سقوط نکردند حالا یک بار هم سقوط کنند. اینجا بحث من نیست بلکه بحث این است که لیگ ما پتانسیل برگزار شدن با 18 تیم را دارد. من همین الان هم پیشنهاد حضور در لیگ برتر را دارم اما چرا برای دو هفته آخر لیگ باید 25 روز بازی‌ها را تعطیل کنیم؟
 


وی افزود: ما برای کادر فنی تیم ملی احترام قائل هستیم اما فوتبال نه برای تیم ملی است و نه برای فدراسیون و هیچ کس دیگر. این فوتبال برای همه ماست. خود من 50 بخیه در صورتم دارم که به خاطر فوتبال بوده است. نمی‌شود با تصمیم‌های یک‌شبه این فوتبال را اداره کرد. ما 6 سال لیگ را با 18 تیم برگزار کردیم و هیچ مشکلی وجود نداشت. اما در این لیگ به خاطر فشارهایی که از سوی AFC وارد شد، سریعا جام حذفی را برگزار کردیم. مربی تیم ملی ما هم چه خارجی باشد چه داخلی، یک رای دارد. او هیچ وقت به اندازه من یا علی دایی یا امیر قلعه‌نویی دلش به حال این فوتبال نمی‌سوزد. در زمان "استانکو" هم که من دستیارش در تیم ملی بودم، گفتم که اگر نتیجه نگیریم، "استانکو" از همان طرف به خانه‌اش می‌رود و همین طور هم شد.
 


سرمربی پیکان در ادامه گفت: نباید تحت تاثیر نام یک نفر برای فوتبال‌مان تصمیم بگیریم که حالا بخواهیم دوباره در این تصمیم تغییر ایجاد کنیم. فدراسیون حاکم بر باشگاه‌هایی است که اکثر مدیران این باشگاه‌ها دوست دارند لیگ با همان 18 تیم برگزار شود. خود من 16 نفر را جمع کردم تا در آن جلسه درباره 18 تیمی ماندن لیگ بحث شود. همین باشگاه‌ها هستند که تعیین می‌کنند لیگ چطور برگزار شود. فدراسیون می‌تواند با اعضای خودش یک کلونی تشکیل دهد و به لیگ بیاید.
 


کریمی افزود: عزیز محمدی یک برگه ترجمه به من نشان داد و می‌گفت در لیگ انگلیس 9 تیم موافق بودند که برای مخارج سقف وجود داشته باشد. دو تیم رای ممتنع داشتند و بقیه می‌گفتند که سقف چیست، مگر بنایی است؟ پس از توافق آن‌ها قرار شد سقف بالاتر برود. اما اگر قراری هست همه جای میز است نه زیر میز و این طرف و آن طرف میز. حالا اینجا هم می‌گویند که برای حق باشگاه‌ها احترام قائل هستیم. الان 16 باشگاه می‌گویند که موافقیم لیگ 18 تیمی باشد اما مسئولان فدراسیون فقط می‌گویند که ما به آن‌ها احترام می‌گذاریم اما در این میان یک تیم قسر در رفته است و اگر آن تیم در خطر سقوط بود، موافق 18 تیمی ماندن می‌شد.
 


فیروز کریمی در پایان بار دیگر از تاخیر خود در زمان ورودش به نشست خبری عذرخواهی کرد و گفت: راننده‌های خانم در اتوبان چمران باعث شدند که من به نشست خبری دیر برسم. همین جا از دوستان پلیس هم می‌خواهم که در صدور گواهی‌نامه سخت‌گیرتر باشند.
 

نظرات بینندگان