arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۹۷۲۶
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۲۲ - ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۲

دمشق: همه گزینه‌ها برای پاسخ مناسب سوریه به تجاوز اسرائیل مطرح است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر اطلاع رسانی سوریه در نشستی خبری بعد از جلسه اضطراری دولت سوریه گفت که تجاوز اسرائیل به سوریه نشان می‌دهد که گروه‌های تروریستی مثل جبهه النصره با اسرائیل ارتباط دارند و همه گزینه‌ها برای پاسخ به تل‌آویو مطرح است.

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری «اسکای نیوز»، «عمران الزعبی» وزیر اطلاع رسانی سوریه بعد از جلسه اضطراری دولت سوریه در نشستی خبری تأکید کرد که تجاوز اسرائیل به سوریه حاکی از ارتباط این رژیم با گروه‌های تروریستی از جمله «جبهه النصره» است.

وی همچنین تأکید کرد که همه گزینه‌ها برای پاسخ سوریه به حمله اسرائیل مطرح است.

الزعبی افزود: هرگز از مواضع میهنی و قومی خود از جمله مقاومت پشیمان نبوده‌ایم و نخواهیم بود و دمشق سستی و تجاوز به حاکمیت ملی و امنیتی‌اش را نخواهد پذیرفت.

وی تأکید کرد که شرایط بحران منطقه بعد از این تجاوز پیچیده تر شده و ارتش سوریه به پیشروی‌های خود برای از بین بردن ایادی داخلی اسرائیل ادامه خواهد داد زیرا ارتباط نزدیکی میان دیدگاه تکفیری‌ها و صهیونیسم وجود دارد.

وی همچنین در مورد خبر سقوط جنگنده اسرائیلی در سوریه گفت: هنوز اطلاعات دقیقی در مورد این مسأله وجود ندارد و دمشق تحقیق در مورد تجاوز اسرائیل به سوریه را ادامه خواهد داد.

پیشتر نیز وزارت امور خارجه سوریه اعلام کرد که تجاوز اسرائیل به این کشور با هدف حمایت نظامی مستقیم از گروه‌های تروریستی بعد از شکست‌ آنها در زمینه نظامی صورت گرفته و «فیصل مقداد» معاون وزیر امور خارجه سوریه آن را «اعلان جنگ» اسرائیل به سوریه دانست.

یک رشته انفجارها صبح امروز در دمشق پایتخت سوریه روی داد که شدیدترین آن به گفته اهالی منطقه پشت منطقه «جبل قاسیون» به وقوع پیوست. به گزارش رسانه های سوریه ، یک مرکز تحقیقات علمی سوریه در این تجاوز مورد هدف قرار گرفته است.
نظرات بینندگان