کد خبر: ۱۱۰۰۴۵
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۶ - ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۲

وزیر اقتصاد: نه سیاست ارزی را تغییر می دهیم و نه نرخ سود بانکی را/۵۰ میلیون تومان نقد دارم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر امور اقتصادی و دارایی در مورد تغییر سیاست‌های ارزی گفت: هیچ تغییر جدیدی در بازار ارز در راه نیست.

شمس الدین حسینی در حاشیه هفتمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه در مورد تک نرخی شدن ارز تأکید کرد: تغییر سیاست ارزی را در دستور کار نداریم و همان روال گذشته را در بازار ارز دنبال می‌کنیم و در صورتی که قانون جدیدی در مجلس تصویب شود آن را اجرا می‌کنیم.

وی در مورد نرخ سود بانکی نیز گفت: سال‌های قبل بسته سیاستی در نظر گرفته شده و یک ساله اجرایی می شد اما ما امسال بسته سیاستی نظارتی برای سال 92 نداریم و همان بسته قبلی ملاک عمل ما خواهد بود و تا زمانی که لازم نباشد تغییری در نرخ سود بانکی ایجاد نخواهیم کرد.

حسینی افزود: جمع‌بندی جلسه‌ای که اعضای شورای پول و اعتبار داشتند این بود که نیازی به تغییر بسته سیاستی و نرخ سود بانکی نیست.

حسینی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه اگر شما 50 میلیون تومان داشتید، در کدام بخش سرمایه‌گذاری می‌کردید؟ گفت: واقعا اگر بخواهم چنین کاری انجام دهم حتما با چند کارگزاری برای خرید سهام در بازار سرمایه مشورت می‌کردم؛ در حال حاضر بنده 50 میلیون تومان پول نقد دارم، اما با توجه به اینکه اطلاعات نهانی از وضعیت سهام این شرکت‌ها در اختیار من قرار دارد، فعلا در بورس سرمایه گذاری نمی‌کنم.
نظرات بینندگان