کد خبر: ۱۱۰۱۵۴
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۱۰ - ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۲

گران‌ترین کالاهای وارداتی معرفی شدند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
طلای نیمه ساخته از جمله طلای آبکاری شده با پلاتین برای مصارف غیرپولی گران‌قیمت‌ترین کالای وارداتی به کشور در سال 1391 بود.

براساس تازه‌ترین آمار گمرک ایران در سال قبل تنها 0.74 کیلوگرم طلای نیمه ساخته از جمله طلای آبکاری شده با پلاتین برای مصارف غیرپولی وارد کشور شد که ارزش این مقدار واردات بالغ بر 71 هزار و 448 دلار بود. به این ترتیب این کالا به گرانترین کالای وارداتی کشور در سال قبل تبدیل شد.

پلاتین به شکل نیمه ساخته رده دوم گران‌ترین کالاهای وارداتی کشور را در سال 1391 به خود اختصاص داد. به طوری که ارزش واردات تنها 8.99 کیلوگرم از این محصول به 826 هزار و 862 دلار رسید.

انسولین و املاح نیز سومین کالای گران وارداتی کشور در سال گذشته بود. 305 کیلوگرم از این کالا به ارزش 20 میلیون و 340 هزار و 473 دلار وارد کشور شد.

الماس کار نشده یا به طور ساده اره و شکافته شده برای مصارف صنعتی، آلکوئیدهای زنگ چاودار و مشتقات و املاح آنها، کاتالیزورها به شکل تور یا شبکه از پلاتین، محصولات حیوانی غیرخوراکی، اسپرم گاو، استالکها و همی استالکها و دستگاه‌های کمک شنوایی دسته جمعی برای آموزش کر و لال‌ها نیز از دیگر محصولات گرانقیمت وارداتی به کشور در سال گذشته بودند.
نظرات بینندگان